Mūziķis Jānis Jubalts iepazīstina ar ģitārista lomu grupā

Bauskas Bērnu un jauniešu centra (BJC) Dzeltenajā mājā trešdien, 7. oktobrī, sanākušie uzzināja daudzus grupas «Prāta vētra» koncertdzīves noslēpumus. Ģitāristu pulciņa dalībniekiem par to stāstīja mūziķis Jānis Jubalts.

BJC ģitāristu pulciņā meistarklases notiek vismaz reizi mācību gadā. Šoreiz pulciņa vadītājs Aigars Voitišķis uz Bausku bija aicinājis «Prāta vētras» mūziķi Jāni Jubaltu. Uz tikšanos ar viņu atnāca vairāk nekā četrdesmit interesentu. Mūziķis atzina, ka pirmo reizi piedalās šādā pasākumā, tādēļ ir nedaudz uztraucies. Taču, sākot stāstīt par savu muzicēšanu, par grupas darbību koncertos, ģitāristam uztraukums pārgāja.

«Piedaloties šajā meistarklasē, secināju, ka Jānis ir ļoti patīkams cilvēks. Viņš atklāti un interesanti stāstīja, kā strādā grupa koncerta laikā. Uzzinājām, kādas tehniskas ķibeles iespējamas lielkoncertā, kā mūziķi tās risina, publikai pat nenojaušot. Viena no svarīgākajām atziņām šajā tikšanās reizē bija, ka grupai jāstrādā kā vienotam veselam. Vēl mūs iepazīstināja ar dažādiem efektiem, kurus iespējams panākt ar ģitāru. Jānis bija ļoti atvērts sarunai, sniedza padomus, ieinteresēti atbildēja uz jautājumiem,» tā meistarklasē pavadīto laiku raksturoja Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Edgars Liepa.

Jaunietis portālam pastāstīja, ka ģitārspēli apgūst jau trešo gadu. Kopā ar draugiem tiekas mēģinājumos, taču, kamēr vēl spēles mākā nav sasniegts labs līmenis, publiski to nerāda.

Ģitāristu pulciņa dalībniekus A. Voitišķis ir iepazīstinājis arī ar citiem populāriem ģitāras spēles virtuoziem. Meistarklase, ko vadīja Kaspars Zemītis, bija bagāta ar praktiskiem padomiem. K. Zemītis pats ir ģitārspēles pasniedzējs, tādēļ viņš dalījās pieredzē.  Grupu «The Hobos» un «Skyforger» ģitārspēles virtuozs Egons Kronbergs savukārt izpaudās kā spilgta, interesanta personība, bet nebija tik labs stāstnieks.

«Jebkura šāda meistarklase ir ļoti noderīga. Mēs iepazīstam dažādus cilvēkus, viņu uzskatus. Katrā reizē var gūt gan kādu praktisku padomu, gan iegūt labas emocijas,» tā E. Liepa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas