Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūzikla iestudēšanu atsāk ar jaunu sparu 5

Muzikālā izrāde «Viesmīle» beidzot piedzīvos savu pirmizrādi. Žannas Berezinas un Gata Zotova mūziklu Īslīces kultūras namā paredzēts izrādīt 15. martā.

Iestudējuma pirmizrāde sākotnēji bija paredzēta pērnā gada 23. novembrī. Taču traģiskie notikumi Zolitūdē šiem plāniem pārvilka svītru. Kultūras nama telpas visu šo laiku bija aizņemtas, brīva izrādījās vien sestdiena, 15. marts.

Muzikālā izrāde «Viesmīle» ir skumji romantisks, nedaudz arī jautrs stāsts par latviešiem ārzemēs. Galvenās lomas tajā atveidos Bauskas jaunieši: Sabīne Berezina, Mārtiņš Jātnieks, Signe Adamoviča, Raitis Sirmanis, Matīss Punka. Līdz ar viņiem būs šova «O Kartes skatuve» dalībnieks Oskars Deigelis, arī Ilze Miča. Uz skatuves darbosies deju kolektīva «Līdums» dejotāji, amatierteātra «Dadži» aktieri.

Mūzikla darbība risinās vasaras saulgriežu laikā Londonā. Laimes meklējumos, arī peļņā turp devusies meitene no Latvijas. Tomēr salda dzīve ārzemēs neizvēršas. To atklāj arī mūzikla tituldziesma «Kur deg mana uguntiņa». Sabīnes Berezinas izpildījumā tā izskanēja «Muzikālās bankas 2013» noslēguma koncertā Ventspilī.

Žanna Berezina «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka ideja par mūziklu radusies pirms pāris gadiem, kad māsa Sabīne piedalījās «O Kartes skatuvē». Tad tapa pirmā dziesma ar Gata Zotova vārdiem «Viesmīle». Gada laikā sadarbībā ar Gati Zotovu tapa mūzikls, kurā izskanēs 13 kompozīcijas.

Mūzikla iestudēšana, kuru vada Ž. Berezina, intensīvi sākās pērna gada rudenī. «Bauskas Dzīvei» Ž. Berezina atklāj, ka piespiedu pauze, iespējams, iestudējumam nākusi par labu. Teju visi izpildītāji pilnībā apguvuši tekstu, labam vajadzētu būt arī solistu vokālajam sniegumam. «Jo vairāk mēģinājumos ieklausos dziedātāju sniegumā, jo rodas lielāka pārliecība, ka visam ir jāizdodas. Jaunieši uz skatuves uzvedas brīvi, atraisīti. Šis tiešām būs vienreizējs projekts, ko būs īstenojis Īslīces kultūras nama kolektīvs sadarbībā ar tiešām talantīgiem un atsaucīgiem Bauskas jauniešiem un viņu draugiem,» spriež Ž. Berezina.

Viņa arī piebilst, ka par Īslīcē tikai topošo iestudējumu jau ieinteresējušies citviet. Rudens pusē iestudējumu pie sevis vēlas redzēt Blīdenes pagasta iedzīvotāji. Marta beigās «Viesmīles» radošā komanda aicināta uzstāties Panevēžā.

Muzikālās izrādes dziesmu tekstu autors Gatis Zotovs portālam atzina, ka šāda muzikāla projekta īstenošana Īslīcē uzskatāma par nebijušu notikumu. Viņš bijis dažos mēģinājumos, šķiet, tas varētu būt skatāms un baudāms iestudējums. Skatītāji redzēs varietē, tiks izspēlētas dažas smieklīgas situācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ruh

izlabots, lūk tā!

pirms 6 gadiem, 2014.02.27 15:02

asais

zinu 3 no viņam bijušas manas

pirms 6 gadiem, 2014.02.27 23:12

Vietējās ziņas