Nacionālā «eTwinning» balva – Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotājai Līgai Bajārei 1

Bauskas Valsts ģimnāzijas pedagoģe Līga Bajāre ir saņēmusi «Nacionālo «eTwinning» balvu 2020». To viņai skolā pagājušajā nedēļā pasniedza «eTwinning» koordinators Kristaps Auzāns.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīklā «eTwinning» oktobrī Rīgā rīkoja Nacionālo «eTwinning» konferenci, kurā prezentēja sešus pagājušā mācību gada veiksmīgākos sadarbības projektus un apbalvoja konkursa «Nacionālā «eTwinning» balva 2020» uzvarētājus. Konferencē Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs dalījās pieredzē attālinātās mācīšanās organizēšanā, bet diplomēta supervizore Evija van der Bēka stāstīja par izdegšanas un ilgstoša stresa cēloņiem un sekām.

Igors Grigorjevs konferences dalībniekiem stāstīja, kā skolā organizēt attālināto mācīšanos un par attālināto mācību elementiem, kas efektīvā veidā «jāieauž klātienes skolas audumā». Viena no galvenajām I. Grigorjeva atziņām: «Svarīgākais ir skolotājiem un vadībai kopīgi vienoties par sadarbību – vienotām platformām, rīkiem un vienotu komunikāciju ar vecākiem, lai mācību darbu padarītu efektīvāku.»

«Nacionālo «eTwinning» balvu 2020» starptautisko projektu kategorijā ieguva J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas projekts «Born to Read» (projekta iesniedzēja Anna Beļska). «Nacionālo «eTwinning» balvu 2020» nacionālo projektu kategorijā, kā arī skatītāju balvu ieguva Kalnciema vidusskolas projekts «Droši nedrošās spēles» (projekta iesniedzēja Inese Zvaigznone), kas īstenots kopā ar Bauskas Valsts ģimnāziju (projekta iesniedzēja Līga Bajāre).

Šogad konkursa finālā iekļuva vietēja un starptautiska mēroga skolu sadarbības projekti, kas pārstāv dažādus mācību priekšmetus un skolēnu vecuma grupas. Kalnciema vidusskolas projekts «Droši nedrošās spēles» skolēniem saistoši un interesanti atgādina par bīstamām situācijām apkārt, attīstot kritisko domāšanu, aktiermākslu, izmantojot sadarbību un digitālos rīkus, veidojot tiešsaistes spēli «Droši pasaulē».

J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas projekta «Born to read» mērķis bija panākt, ka skolēni lasa grāmatas angļu valodā, piedāvājot audzēkņiem gan klātienē, gan tiešsaistē daudz dažādas aktivitātes, kuras veicina lastītprasmes attīstību. Visas metodes un aktivitātes vēlāk apkopotas metodiskajā materiālā skolotājiem. Skolēni sadarbojieties radījuši filmu ar pašu veidotu stāstu, kurā piedalās dažādi daiļliteratūras tēli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas