Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nacionālajā debašu turnīrā ar nelielu pārsvaru uzvar baušķenieces

Mācību gada pirmajā nacionālajā debašu turnīrā latviski debatējošo konkurencē uzvarējušas trīs baušķenieces, no kurām divas mācās Rīgas skolās.

Fināla debates izvērtās spraigas un azartiskas, pēc sacīkstes «Bauskas Dzīvei» sacīja uzvarētājas Annija Lazdiņa, Paula Upelniece un Elīna Freimane. Annija ir Bauskas Valsts ģimnāzijas, Paula – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Elīna – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas audzēkne, lai arī visām mājas ir Bauskas pusē.

Tiesneši tikai par vienu punktu bija atzinuši viņu pārākumu pār pretiniecēm Santu Ceru, Paulu Ķiesneri, kuras mācās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, un Ievu Elizabeti Ērgli, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolnieci.

Jaunietes atzina, ka šo debašu temats «Eiropas Savienībai būtu jāpārtrauc paplašināšanās» bijis visai sarežģīts, jo prasa ļoti plašas zināšanas un spēju daudzveidīgi argumentēt.

Tam piekrīt debašu rīkotāja, Iecavas vidusskolas pedagoģe Vita Lauciņa-Veinere, paužot gandarījumu par lielo dalībnieku skaitu šajā turnīrā. «Man prieks, ka jaunieši ir tik gudri, zinoši, griboši piedalīties un mācīties. Ir liels gandarījums organizēt debates un atbalstīt jauniešu dalību citos līdzīgos pasākumos, jo tas veido viņu personību,» «Bauskas Dzīvei» sacīja skolotāja.

Lai arī iecavnieki šoreiz laurus neplūca, tomēr spēcīgajā konkurencē krāta pieredze. V. Lauciņa-Veinere uzsver, ka Iecavas un Bauskas pedagogi var lepoties ar ieguldījumu debatētāju audzināšanā, jo četras fināla dalībnieces nāk no šiem novadiem.

Angliski debatējošo konkurencē uzvarēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda, kas finālā pieveica Cēsu Valsts ģimnāzijas vienību, informē Debašu centra pārstāvis Mihails Haļitovs. Vairāki jaunieši «Bauskas Dzīvei» atzina, ka ar nepacietību gaida nākamā pusgada debašu tēmu, lai varētu sākt gatavot lietas.

Turnīrā Iecavas vidusskolā pagājušajā sestdienā piedalījās teju 100 jauniešu no Bauskas, Iecavas, Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Daugavpils, Ozolniekiem, Cēsīm, Valmieras, Ādažiem, Vecpiebalgas, Nītaures, Kuldīgas, Krāslavas, Dobeles.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas