Nacionālajā debašu turnīrā četras komandas no Bauskas un Iecavas

Iecavas vidusskolā sestdien, 11. aprīlī, noritēja šī mācību gada debašu sezonas nacionālais noslēguma turnīrs, informē Debašu centra pārstāvis Mihails Haļitovs.

Jaunieši 42 komandās no Bauskas, Iecavas, Jelgavas, Dobeles, Rīgas, Cēsīm, Liepājas, Daugavpils, Ogres, Krāslavas, Siguldas un Vecpiebalgas debatēja par tēmu «Latvijas sabiedrība ir/nav ieguvēja no ES Padomes prezidentūras» latviski un angliski.

Pa divām vienībām sacīkstē pārstāvēja Bauskas Valsts ģimnāziju un Iecavas vidusskolu. Lai arī augstāk par piekto vietu mūsu novadu debatētāji šoreiz netika, iecavnieks Verners Jānis Trokšs un baušķenieki Roberts Raismanis, Uldis Urtāns un Andris Kāposts tika atzīti par labākajiem runātājiem latviskajā turnīrā.

Gan latviski debatējošo konkurencē, gan angļu turnīrā uzvarēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komandas.

«Kopumā debašu turnīru sezona noslēgusies, bet paliek vēl pēdējais pasākums – 22. aprīlī Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā komandas no Iecavas vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas rādīs paraugdebates par tēmu «Jauniešiem Latvijā ir/nav iespēja un vēlme personīgi iesaistīties valsts aizsardzības nodrošināšanā»,» vēsta M. Haļitovs. Pasākums ir daļa no Aizsardzības ministrijas, Latvijas Transatlantiskās organizācijas un biedrības «Debašu centrs» kopīgi rīkotās kampaņas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas