Nacionālajā turnīrā debatēs par ES prezidentūru

Pavasara sezonas nacionālajā debašu turnīrā Iecavā sestdien, 11. aprīlī, komandas no visas valsts sacentīsies par tēmu «Latvijas sabiedrība ir/nav ieguvēja no ES Padomes prezidentūras».

Turnīrs noritēs latviski un angliski debatējošo grupā, liecina informācija mājaslapā debasucentrs.lv. Debašu centra pārstāvis Mihails Haļitovs vēsta, ka debatētāju skaits aug: «Jaunieši izmanto iespēju apgūt prasmi uzstāties, argumentēt, vākt un šķirot informāciju.»
Jau vēstīts, ka Iecavā šogad notikuši jau divi debašu turnīri. Pavasara sezonas reģionālajā sacīkstē marta beigās uzvarēja Bauskas Valsts ģimnāzijas vienība, otrajā vietā – mājinieki. Piedalījās arī debatētāji no Ogres.

Marta vidū Iecavas vidusskolā notika starptautisks turnīrs «RigaGo! 2015», kurā angļu valodas grupā uzvarēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, krievu valodas debatēs – Sanktpēterburgas komanda, vēsta M. Haļitovs. «Iecavas komanda ieņēma 5. vietu, tikai par dažiem punktiem atpaliekot no pusfināla dalībniekiem,» raksturo M. Haļitovs, «Kristīne Štrausa tika atzīta par turnīra labāko runātāju.»

Starptautiskā turnīra tēma bija «Vārda un preses brīvības ierobežošana masu medijos ir/nav pieļaujama sabiedrības drošības nolūkos». Zemgali pārstāvēja arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, piedalījās Ogres tehnikuma, Rīgas Ostvalda vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda.

«Turnīrā ļoti audzis dalībnieku skaits,» vērtē debašu rīkotājs, «pērn piedalījās 70, šogad – ap 130 jauniešu. Viesiem no Krievijas un Baltkrievijas īpaši patika Iecavas izpētes spēle, kas vienlaikus noderēja debatētāju saliedēšanai un iesaistīja iecavniekus.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas