Nafta piesārņo Mūsu un Lielupi 10

Par naftas produktu noplūšanu Mūsas un Ceraukstes upē Gailīšu pagasta iedzīvotāji «Bauskas Dzīvi» telefoniski informēja šodien pēcpusdienā, 11. aprīlī. Bauskas rajona Policijas pārvaldei par to nekas nav zināms, sacīja dienesta operatīvās vadības nodaļas priekšnieks Edvīns Balodis.Laikraksts pārliecinājās, ka pie sporta kompleksa «Mūsa» Gailīšu pagastā divas trešdaļas upes virsmas sedz plankumi varavīksnes krāsās. Rajona Policijas pārvaldes likumsargi Anatolijs Tiščenko un Gints Alaps, apsekojot teritoriju un apjautājot vietējos iedzīvotājus, uzzināja: «Mūsā netīrais ūdens ieplūst no Ceraukstes upes. Krastos smird pēc dīzeļdegvielas.» Turpinot meklēt piesārņojuma izcelšanās vietu, kārtības sargi apskatīja Ceraukstes upi pie A7 šosejas tilta un ceļa uz Brunavu pie kādreizējās Grenctāles pienotavas. Pie pēdējā tilta pār Ceraukstīti pleķi nebija manāmi. Dīzeļdegviela piesārņo upi teritorijā starp abiem tiltiem. Naftas produktu vads Polocka-Ventspils iet garām minētajai vietai. «Bauskas Dzīves» sastaptais jaunietis pie sporta kompleksa «Mūsa» pieļāva: «Upes piesārņojuma iemesls - zagta nafta.» A. Tiščenko un G. Alops turpināja izmeklēšanu. Kā noskaidroja policijas darbinieki, upes piesārņo agrākās naftas produktu noplūdes. Līstot un atkūstot zemei, dīzeļdegviela nokļūst upēs. Piesārņotajās vietās pašlaik strādā SIA «VentEko» speciālisti, sacīja E. Balodis.Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Valērijs Gabrāns apstiprināja, ka piesārņojums sācies Ceraukstes upītē un pašlaik ir izplūdis sešu kilometru garumā.  Gabrāns norādīja, ka naftas produktu noplūde notikusi no nelegāla pieslēguma dīzeļdegvielas vadam, kas ved uz Ventspili. Bojājums radies nelegālā pieslēguma vados, no kuriem naftas produkti Ceraukstes pagastā nonākuši uz augsnes, tad pa drenāžas sistēmām ieplūdis grāvju sistēmā, līdz beidzot sasniedzis Ceraukstes upi. Piesārņojuma sākšanās vietā strādā SIA "Venteko" darbinieki, taču darbus apgrūtina augstais ūdens līmenis upēs, kas ir cēlies līdz ar pavasara nokrišņiem. Pašlaik tiekot veikta papildus izpēte, vai naftas produktu noplūdei nav vēl kādi avoti, jo piesārņojuma mērogi esot tādi, kas rada bažas par vairākām noplūdes vietām, kas varētu vēl nebūt atrastas. Piesārņojums upes sektorā pirms Bauskas vairāku stundu laikā neesot mazinājies un sedz faktiski visu upi, stāstīja Gabrāns. Piesārņojuma kopējos mērogus šobrīd ir grūti noteikt. Lielupē glābšanas darbi vēl nav sākti, taču atbildīgie dienesti ir informēti, uzsvēra Gabrāns.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

kjinizers

Pie mums China ar bij shita seerga stipri izplatiita, muusu valdiiba to atrisinaaja pienjemot likumu par degvielas zaadziibaam no naftas vada naavessods, izpilda nedeljas laikaa!!!! Bet Bauskaa jau visi ir nopirkti, Bauskas policija nevienu natinieku, ne arii cigareshu kontrabandistu ne ar kaadu citu nopietnu darboni nav ciet panjeemushi, to vien var kaa siikos perdeljus un bomzhus trenkaat!!! Naudai ir ljoti liela vara!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 21:54

Diena

Pagaidām nepastāv draudi, ka Bauskas rajonā no nelegāla pieslēguma naftas produktu vadam noplūdusī dīzeļdegviela varētu turpināt ieplūst Lielupē, tādējādi radot piesārņojumu, to atzina gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), gan Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji.
Kā sestdien, atsaucoties uz Jelgavas reģionālās vides pārvaldes vecāko inspektoru Valēriju Gabrānu, ziņo laikraksts "Diena", naftas produktu piesārņojums Zemgalē izplatījies tūkstoš kvadrātmetru platībā Ceraukstes upes palienā.
VUGD priekšnieka palīdze Inga Vetere pastāstīja, ka piektdien VUGD priekšnieks Ainārs Pencis pieņēmis lēmumu lūgt NBS palīdzību situācijas apsekošanā un nepieciešamības gadījumā - piesārņojuma ierobežošanā un likvidēšanā tieši Lielupē.
NBS Krasta apsardzes dienesta preses sekretāre Liene Ulbina apliecināja, ka piektdien īsi pirms plkst.21 saņemts lūgums pēc palīdzības no VUGD un nekavējoties tika mobilizēti visi resursi, lai notikuma vietā ierastos speciālisti no Rīgas, Ventspils un Liepājas. Tā kā piektdien jau bija iestājusies tumsa, nekādus apdraudētās vietas apsekošanas darbus nevarēja veikt, bet sestdien ap plkst.7 dažādi speciālisti ar NBS helikopteru no gaisa apsekoja minēto teritopriju.
Tika pieņemts lēmums, ka piesārņojuma draudi Lielupei nepastāv, un NBS speciālistu palīdzība vairs nebija nepieciešama. Ulbina gan norādīja, ka NBS bija gatavs iesaistīties naftas produktu savākšanas operācijā, viņi bija nodrošinājuišies gan ar bonām, gan dažādu smago tehniku.
Vetere informēja, ka piesārņojums joprojām ir Ceraukstes upē un Mūsā, taču to likvidēšanu uzņēmusies SIA "Venteko" darbinieki.
Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas, piesārņojums radies jau pirms vairākām dienām, iespējams, tā izplatību veicinājis ilgstošais lietus. Tiek pieļauts, ka piesārņojums ir iesūcies arī blakus esošajā purvā. Atbildīgo dienestu pārstāvji arī pieļauj, ka netālu varētu atrasties kāda cita nelegāla pieslēguma vieta naftas vadam, tādēļ uzņēmuma "LatRosTrans" rūpīgi pārbauda apkārtni.

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 14:48

Valda

Tekošs ūdens nav smilšu čupa. Salīdzinājums nevietā. Un man nav ko pārmest, nezogu no naftas vada. Lai Brunavas lielzemnieki atzīstas, kuri no šīs degvielas vien dzīvo.

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 14:44

xcx

to valda ! izlej 1L sev pagalma uz smiltiim diizeli pec gada atroc un pasmarzo zemi no dvingas nokritisi stuulbaa zoss ! taa ir katastrofa ...

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 14:20

Valda

Varētu domāt, ka "upē melnajā peld līķi", bet tā nemaz nav.
Vajag noiet līdz Mūsai un paskatīties.
Laiks ir vēss, ūdens, kā jau pavasarī un vēl pēc lietiem Lietuvā liels. Naftas ķēpa kā puņķis Mūsā peldēja straumei pa virsu. Līdz jūrai nemaz nenonāks, arī Lielupē maz tiks. Bonas ir jau Ceraukstītē.
Sliktāk būtu vasarā, kad šis mēsls, stipri aizaugušajā un nekoptajā Mūsā ieķeptu meldros un kalmēs. Tas smirdētu ilgi un nelaime būtu lielāka.

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 13:22

zivtiņa

fui, dažu mantkārīgu zagļu dēļ Bauskas iedzīvotājiem sabojāts pavasaris un gaidāmā vasara- maijā taču jaunieši jau atklāj peldēšanas sezonu; un tie daudzie makšeķernieki, kam nu vimbas būs ar dīzeļa piegaršu...

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 13:04

kikbox

pretīgie naftenieki, korumpētie apsargi un bauskas menti, paldies par sa***o upi, kad tas bardaks viereiz beigsies, s..as b..ja, jāsāk slānīt!!!!!!!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 11:11

lija

Nu ko, lai saka!?
Nav vārdam vietas! Cik tālu vēl var aiziet, kādu cilvēku darbība vai bezdarbība? Cik ilgi vēl nāksies ciest dabai no ļaunu cilvēku roku darbiem? Tāda sajūta, ka pašai elpas trūkst, bet ko darīt tai dzīvajai radībai, ko skāris šis milzīgais piesārņojums? Un sliktākais jau ir tas, ka šis piesārņojums nebūt nav pēdējais...

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 10:09

x

a ko bauskas menti aaa nu ja jaunieshu kerstija 14 gadigus kuri piedzerushies vairak vinji neko nevar !

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 09:23

naftinieks

ups,sorri!!!sanaca smuce.stradajam ar nesertificetiem materialiem,tapec iznaca osecka.apsolu,labosimies!!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 09:07

Vietējās ziņas