Nākamnedēļ Bauskas tiesa skatīs lietu par naudas izkrāpšanu no ātro kredītu firmām

Bauskas rajona tiesa trešdien, 10.jūnijā, plāno skatīt krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu un naudas izkrāpšanu no ātro kredītu firmām.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika informēja, ka tiesas sēde šajā lietā nozīmēta 10.jūnijā plkst.10 un lietu atklātā sēdē skatīs tiesnese Lilita Kosoja.

Kā ziņots, aprīlī šo krimināllietu tiesai nodevusi Bauskas rajona prokuratūra. Apsūdzība liecina, ka vīrietis ierosināja savam paziņam noslēgt bankā līgumu par internetbankas pieslēgšanu jau esošam norēķinu kontam, ko paziņa arī izdarīja un internetbankas lietotājvārdu, paroli un kodu karti nodeva apsūdzētajam.

Pēc tam apsūdzētais, izmantojot viņa rīcībā esošos datus, elektroniski aizpildīja anketas naudas aizdevuma saņemšanai ātro kredītu firmās. Būdamas maldinātas, ātro naudas kredītu firmas noformēja aizdevuma līgumus un prasīto naudu pārskaitīja uz aizdevuma pieteikumā norādīto kontu, pēc kā apsūdzētais to izlietoja savām vajadzībām. Tādā veidā apsūdzētais kopumā izkrāpa vairāk nekā 853 eiro.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 193.panta otrās daļas - par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, 177.panta pirmās daļas - par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšanu) un 180.panta - par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas