Naktī sola vētru; vietumis traucēta elektrības piegāde

Pirmdienas naktī vēja brāzmas Latvijā sasniegs stipras vētras spēku, vēstīts Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) interneta vietnē meteo.lv. Virtuālajā kartē Bauskas apkaimā prognozētais vēja ātrums ir 22 metri sekundē, kas teju sasniedz vētras spēku. Visstiprāk – līdz pat 30 m/s – pūtīs Kurzemes un Vidzemes piekrastē.

Eiropas ziemeļu daļā laika apstākļus nosaka ļoti aktīvi cikloni, ziņo sinoptiķi. Viens šāds ciklons svētdienas naktī atnesa vēja brāzmas līdz pat 22 – 27 m/s, tādēļ uz laiku tika slēgtas jūras ostas.

«Sadales tīkla» interneta vietnē vēstīts, ka patlaban Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadā nav avārijas atslēgumu elektropiegādē, lai arī kopumā Latvijā tie svētdienas vakarpusē reģistrēti 30 vietās. Elektrības trūkums skolā sestdien nav ļāvis līdz galam novadīt Valles trīscīņas sacīkstes, vēsta sacensību dalībnieki. Piektdien elektropiegāde bijusi pārtraukta vietām Bauskā, stāsta aculiecinieki. Pagaidām nav ziņu, vai tas bija saistīts ar stipro vēju.

Vējš pakāpeniski sāks pierimt pirmdien no rīta, turpmāk nedēļas gaitā tā stiprums vien piekrastes rajonos sasniegs 15 – 18 m/s, prognozē meteorologi. Laika prognozes un brīdinājumus par bīstamiem apstākļiem publicē meteo.lv, kā arī LVĢMC profilos Twitter un Facebook.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas