Nakts turnīrs futbolā Vallē beidzas ap sešiem rītā 17

Vecumnieku novada Valles vidusskolā piektdien, 30. janvārī, uz nakts turnīru telpu futbolā pulcējās kājbumbas cienītāji no tuvējiem pagastiem un Bauskas novada.

Sacensības notiek ceturto gadu, šoreiz piedalījās 13 komandu, sasniedzot dalībnieku rekordskaitu. Turnīrā pulcējās futbolisti no Vecumniekiem, Valles, Bārbeles, Kurmenes, kā arī Bauskas novada Ceraukstes un Codes pagasta, Bauskas, Dobeles un Rīgas.

Komandas izlozes kārtībā tika sadalītas četrās grupās: trijās – pa trim komandām, vienā – pa četrām. Katras grupas divas labākās vienības iekļuva «play-off» un pēc izslēgšanas metodes turpināja cīņu par medaļām. Spēles ilgums bija divi puslaiki, katrs – astoņas minūtes.

A grupā pirmā vieta Valles komandai, kas grupu spēlē uzveica turnīra čempioni komandu «Bauska», trešajā vietā vienība «Lats uz nedēļu.» B grupā nepārspēta palika Codes pagasta «Code», otrā – Vecumnieku vienība, trešie un ceturtie – «Alianse» un «Skola». C grupā uzvaras laurus plūca pērnā gada čempioni – FK «Partyzāns» no Rīgas, otrajā vietā Ceraukstes pagasta komanda «Ceraukste,» trešajā – vienība «Komanda.» D grupā uzvarētāja godā komanda «Haribo» no Kurmenes, otrie – «TMFJ», trešie – FK «Dobele».

Ceturtdaļfināla spēlēs «Valle» uzveica «Vecumniekus» ar 2:1, «Partyzāns» ar 5:0 sagrāva «TMFJ», Bauskas novada komandu duelī graujošu 5:0 uzvaru pār «Codi» izcīnīja «Bauska,» bet «Ceraukste» ar 5:0 uzveica «Haribo».

Pirmajā pusfinālā starp komandām «Valle» un «Partyzāns», lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešami pēcspēles soda sitieni. Pamatlaikam noslēdzoties 1:1, veiksmīgāki «pendeļu» izpildītāji izrādījās rīdzinieki, uzvarot valliešus ar 2:1.

Par iekļūšanu finālā cīnījās komandas «Bauska» un «Ceraukste». Lai arī pēc pirmā puslaika ar 1:0 vadībā bija ceraukstieši, savas izdevības turpmākajā spēles gaitā labāk prata realizēt baušķenieki, kuri svinēja pārliecinošu uzvaru ar 4:1.

Cīņā par trešo vietu devās vienības «Valle» un «Ceraukste». Pēc pirmā puslaika rezultāts netika atklāts, arī otrā puslaika vidū tablo vēstīja 0:0, bet spēles izskaņā divus vārtus pēc skaistām kombinācijām guva ceraukstieši, izcīnot trešo vietu turnīra debijā.

Fināls starp komandām «Bauska» un «Partyzāns» izvērtās čempionu cienīgs. Sīva cīņa, daudz labu momentu, taču spēles pamatlaikā vārtus gūt neizdevās. Pēcspēles soda sitienos precīzāki sitēji un labāka vārtsarga spēle čempionu kausu ļāva izcīnīt baušķeniekiem. Pērn komandai bija trešā vieta.

Viens no sacensību organizatoriem Artūrs Kupčiuns bija gandarīts par plašo komandu skaitu un sīvajām cīņām futbola laukumā. «Salīdzinot ar pirmajiem diviem gadiem, profesionalitāte ir krietni augusi. Turnīrs notiek ceturto gadu, iepriekš vairāk par deviņām komandām nepiedalījās. Prieks, ka šeit ierodas aizvien vairāk spēcīgu komandu,» tā A. Kupčiuns. Viņš uzskata, ka šis turnīrs ir lieliska iespēja mēroties spēkiem ar citu novadu spēlētājiem, pārbaudot savas prasmes.

Sacensību galvenais tiesnesis Mikus Vidovskis piekrīt A. Kupčiunam: «Katru gadu kļūst aizvien interesantāk. Pirmajā un otrajā čempionātā komandas bija tikai no Vecumnieku novada, tagad brauc no Bauskas, Elejas un pat Rīgas. Katrā vienībā spēlē vairāku pagastu pārstāvji, piemēram, «Haribo» sastāvā ir kurmenieši, bārbelieši, ozolainieši un skaistkalnieši.»

Futbolisti slavēja turnīru, tā organizētību un sīvo konkurenci. Bārbeliešu komandas «Alianse» dalībnieks Kristaps Kļaviņš apliecina, ka konkurence ir krietni spēcīgāka nekā iepriekš. «Mēs spēlējam no pirmā turnīra, allaž tikām vismaz līdz pusfinālam, vienreiz izcīnījām zeltu, bet šogad netikām ārā no grupas. Komandas ir spēcīgas, ļoti interesanti spēlēt,» stāsta Kristaps.

Mareks Zeņuks, komandas «Ceraukste» spēlētājs, pēc vairāku gadu pārtraukuma ir priecīgs atgriezties uz laukuma: «Lielākā daļa komandas biedru ir mani bērnības draugi, uzauguši Griķu pamatskolas futbola laukumā. Tagad esam izklīduši, tāpēc ir fantastiski satikties, atrasties uz laukuma kopā ar cilvēkiem, ar kuriem bumba dzenāta pirms pieciem vai pat desmit gadiem. Lai gan neesmu vecs, spēlējot jutos vēl pāris gadu jaunāks.»

Čempionu komandas «Bauska» vilcējspēks Raivis Miļūns turnīrā piedalās otro gadu. Pērn izcīnīta trešā vieta. «Mači kļuvuši interesantāki, ir spēcīgākas komandas. Prieks, ka varu uzspēlēt ar draugiem un izcīnīt uzvaras. Lai arī grupu spēlē piedzīvojām zaudējumu, salikām visu pa plauktiņiem un uzvarējām,» rezumē R. Miļūns.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

skubijs duu

Super tradīcija! Nevainojams pasākums!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 11:48

Labojums!

Pērn Bauska nepiedalījās.
Pagājušajā gadā 1.v.„Partyzāns,” 2.v.Vecumnieki, 3.v. Bārbele.
Un Bārbelei zelts nakts turnīrā nav bijis: 2012.g.-Valle, 2013.g.-Valle, 2014.g - "Partyzāns," 2015.g. Bauska!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 12:07

xxxl

2013 tas bija

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 13:08

Skatītājs

Žēl par ceraukstiešiem. Kādreiz bija tāds potenciāls FK Bauska sastāvā, bet tagad izskatās ļoti vārgi, it īpaši uz rīdzinieku komandas fona, kas bija atbraukusi 6 spēlētāju sastāvā! Kauns, kauns..

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 19:22

zzzzz

Riidzenieku sastavaa speleeja arii kadreezeejais FK Bauska speeleetaajs - Svajunas. Var just ka puisis krietni pielicis un vispaar ticis augstaak nekaa daudzi bauskas futbolisti!

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 19:27

fky

ir kam tās kājas un galva ir paredzēta futbolam un ir tādi kam nav bijis un nebūs, lai ko arī darītu.

pirms 5 gadiem, 2015.02.02 19:49

Futbolists

Ko var gribēt, ja satiekas reizi gadā un izdomā uzspēlēt. Noorganizējat zāli priekš treniņiem, tad Bauskas kādreizējie Ceraukstieši un pārējie šurika audzēkņi pierādīs, ka var cīnīties ar jebkuru komandu.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 17:06

laukums

Sita patekt tas ir p..... Vaig gribet to darit,jebkuros apstaklos,gan ieksa gan ara.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 19:22

Ass.

Tev Laukum.
Te ar gribesanu vien nepietiks. Vini gribetu kopa treneties ka to darīja agrāk bet tagad daudziem darbi Rīgā pie tam maiņas darbs. Ko tur var gribēt?
Neskatoties uz to vini vienmer ir Bauskas cempionata trijnieka, sekmigi spēle Iecava, tagad Valle. Lai ari sogad nav tas veiksmigakais gad Jelgava, pagasgad vini nospeleja loti cienijami. Tur cits limenis, bet zeni, kur komanda lielaka dala ceraukstiesi grieza pogas ne vienam vien specigam konkurentam.
tadi pat situacija ir ar visam citam komandam taka, ka ir ta jadzivo.

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 22:02

!!!!!

kam tas būtu jādara?????

pirms 5 gadiem, 2015.02.09 22:31

Es

Laipni lūgti realitātē, čīkstulīši, kā no mammas pupiņa nost tā visādas vainas parādās.
Kautkā neatceros, ka komanda, kur lielākā daļa ir ceraukstieši, vispār kādam pogas ir griezuši ārā un kur nu vēl Jelgava. Nolaidieties uz zemes pajoliņi.

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 08:21

tu..

euuu...Es....tu esi stulbs un vel stulbaks,puņķus nolaizi...

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 14:57

Futbolists

Cits par citu gudrāki- Pretīgi paliek lasot. Kādreiz paši uzvelkat botes kājās un uzejat uz Laukuma, neviss no malas tupi dir*t...

pirms 5 gadiem, 2015.02.06 13:19

Vietējās ziņas