Narkotiku lietotājus un glabātājus festivālā «Zobens un lemess» un spēļu zālēs «medī» policijas dienesta suņi 12

Mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāla «Zobens un lemess» laikā no 7. jūnija līdz 9. jūnijam Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa policisti sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas un Jelgavas rīkoja profilaktisku reidu. Tas notika, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību gan apmeklētājiem, gan iedzīvotājiem, novērstu un pārtrauktu likumpārkāpumus, veiktu satiksmes uzraudzību, kontrolētu, vai nepilngadīgas personas neatrodas alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo vai citu apreibinošu vielu ietekmē, nesmēķē, nelieto enerģijas dzērienus.

Policija skatījās, vai pēc plkst. 22 nakts laikā pasākumā neatrodas bez vecāku vai vecāku pilnvarotu pilngadīgu personu klātbūtnes personas, kas jaunākas par 16 gadiem. Reids noritēja, lai kontrolētu un novērstu arī iespējamo narkotisko un psihotropo vielu lietošanas faktu, atrašanos narkotisko un psihotropo vielu ietekmē un narkotisko vielu neatļautu glabāšanu. Par to informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Ilva Buka.

Narkotisko vielu meklēšanai tika piesaistīti vairāki Valsts policijas kinologi un dienesta suņi. Reida laikā tika apsekotas arī spēļu zāles gan Bauskā, gan Iecavā. Festivālā un vienā no spēļu zālēm dienesta suns norādīja uz personām, kuras, iespējams, uzglabāja narkotiskās vielas un atradās narkotisko vielu ietekmē, lai par to pārliecinātos, personas tika nogādātas ārstniecības iestādē narkotisko vielu lietošanas fakta noteikšanai, arī izņemtās vielas nodotas ekspertīzes veikšanai. 

Festivālā fiksētas trīs nepilngadīgas personas alkoholisko dzērienu ietekmē. Savukārt vienā no tirgotavām nepilngadīgai personai tika pārdots alkohols, nepārliecinoties par pircēja vecumu un nelūdzot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Par konstatēto pārkāpumu pārdevējai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155. panta trešās daļas. Lai izvērtētu juridiskās personas atbildību konstatētajā pārkāpumā, tika sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Arī festivāla apmeklētāji sacīja, ka alkohols, jo sevišķi alus, ticis lietots ļoti daudz, citi pat bijuši «saguruši» un aizsnaudušies zālē un uz soliņiem.

Festivāla norises laikā pastiprināti tika uzraudzīta arī satiksme, lai kontrolētu, vai transportlīdzekļu vadītāji nebrauc alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu ietekmē, apdraudot gan savu, gan citu transportlīdzekļu vadītāju dzīvību un veselību. Reida laikā konstatēts, ka sešas personas vadīja transportlīdzekļus, būdamas alkoholisko dzērienu ietekmē, par ko pieciem šoferiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, bet vienai no personām sākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām alkoholisko dzērienu ietekmē un laikā, kad ar tiesas spriedumu piemērots vadīšanas tiesību aizliegums.          

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Uguns putns

Spēļu zālēs ieteiktu policistiem ieskatīties biežāk, tur nedēļas nogalēs noteikti un citreiz pat darba dienās atrastos pa kādam "uzglabātājam".

pirms gada, 2019.06.11 14:12

....

Policisti no spēļu zālēm mūk, kā velns no krusta..

pirms gada, 2019.06.11 14:19

Putnam

Lai ieskatās tie,kuri ļāva viņas pilsētā atvērt.Kungus tagad tēlo.Kāpēc policistiem jācīnās ar šo mēslu bedri.

pirms gada, 2019.06.11 22:07

Nātre

Jā, jā droši, kas interesē? Kristāls, zāle, marihuāna?

pirms gada, 2019.06.11 14:27

Uzvārds

Jau otrs tendenciozais raksts pret ZL. Bet būs jau labi. Nākošgad vairs bauskā nebūs. No bauskas visi tinās prom. Sākot ar uzņēmumu reģistru, kafenēm, amatniekiem, tagad arī fests. Gan jau kantrī arī pamainīs vietu. Smukajā pils parkā 3 ārzemnieku ekskursijas mēnesī un vietējie urlas dauzīs pudeles ( ciskas ta vairs nav) :DDDDDD

pirms gada, 2019.06.11 14:52

Uz-vārds

Nekas jau pret ZL rakstā nav, tikai konstatēts fakts, ka tur viesojās policija ar suņukiem. Pats šo brīdi redzēju, diez gan "grandioza" bija ierašanās ar 5 auto vienlaicīgi.

pirms gada, 2019.06.11 16:11

vārds

kam tev UR Bauskā? cik bieži tad gāji? un kāds tam sakars ar festivāliem. tad vēl, lūdzu, pastāsti, kādas tādas kafenes ir aizgājušas no Bauskas? kādi diži, pasaulslaveni amatnieki? kas tev teica, ka festivāls ies prom? Valdis pats vēl noteikti nav domājis par nākamo gadu, bet tu gan zini. ja nu vienīgi bauska vairs nedos piešprici.

pirms gada, 2019.06.11 18:57

vārds >uz-vārds

jā, izklausās labais... pats šogad nebiju.
pogainie pagājušogad laikam vēl īsti nebija pamanījuši, ka ZunL būs Bauskā vai domāja, ka tur būs 100 cilvēku. nu, Lonē visus gadus bija miers -- redz, pastaiga ar sunīšiem pa pilsētas parku jau ir cita lieta nekā vilkties ellē ratā uz kaut kādu pļavu :)

pirms gada, 2019.06.11 19:01

atbilde...

Kāpēc man 10 stundas dienā smagi jāstrādā,jāmaksā nenormālie nodokļi,lai policijas darbiniekiem samaksātu algas un ne tikai policistiem.Šiem cilvēkiem darba pietiek.Diemžēl viņi no spēļu zālēm nemūk kā velns no krusta un slikti dara,ka nemūk.Man nav jāpelna nauda priekš dīkdieņiem,kuri demolē spēļu zāles.Lai atļaujas devēji paši algo policistus šim bedrēm.Tad varbūt sāks domāt par pilsētas centrā apkaunojošo uzrakstu FENIKSS.

pirms gada, 2019.06.12 06:46

Gudrā pensionāre

Drīzāk lietotājs var suņi noķert, nevis otrādi.

pirms gada, 2019.06.12 09:42

Potencials zinatajs

Kadi vardi argumentejot rakstu, musu Valsti mil est pa velti, tas tiesi ateicas uz Valsts policiju, ir atstadinats no amata Dzelzkalejs, tacu shema strada, Valsts policijas darbinieki jo projam tajsa +, vienkarsi piemetot narko, un psihotropas vielas, tie nav policisti, kas falsifice lietu gaitu, tie ir naudas upuri, kas strada pec pasutijuma

pirms gada, 2019.06.19 13:46

lolis

Latvija ir nekontrolētas dzeršanas un dzērienu zeme pilna ar bezrakstura vājiem iemītniekiem

pirms gada, 2019.06.22 14:38

Vietējās ziņas