Naudu ziediem Valentīna dienā baušķenieki nežēlo

Sarkanām rozēm un pavasara ziediem 14. februārī Bauskas puķu veikalos bija liels pieprasījums. Aptaujātie ziedu tirgotāji apliecināja, ka Valentīna diena un Starptautiskā sieviešu diena, 8. marts, salīdzinot ar ikdienu, ļauj krietni palielināt apgrozījumu.

Bauskas ziedu bāzes «Zelta zieds» pārdevēja-floriste Ingrīda Ķēbere stāsta, ka pircēji tirgotavā nākuši jau septiņos no rīta. Sarkanās rozes ir tie ziedi, ko klienti visbiežāk izvēloties Valentīna dienā. I. Ķēbere atzīst, ka tas tiek ņemts vērā, tālab jau iepriekš sagatavoti papildu puķu krājumi.

«Apbrīnoju vīriešu dāsnumu, reti kurš iegādājās pa vienam, trim vai pieciem ziediem, bet rozes pirka veseliem pušķiem – pa desmit, divdesmit un vairāk. Patīkami pārsteidza, ka vienmēr tika ievērotas arī mīļotās sievietes vēlmes, jo ne visām tīkamākās ir rozes, tālab tika meklēts kāds kompromisa variants,» stāsta I. Ķēbere un papildina, ka daudzi pirkuši arī tulpes un citus pavasara ziedus, jo ziedonis jau nav vairs aiz kalniem. Piekrišana arī bijusi orhidejām podiņos, tāpat dažādām kompozīcijām.

Pircēju lokā bijuši dažāda gadagājuma ļaudis. «Nemaz nav tā, ka Valentīna diena ir tikai jauniešiem, jo nāk kungi sirmu galvu, lai nopirktu kādu ziedu un iepriecinātu sev tuvo cilvēku,» teic I. Ķēbere. Viņasprāt, šie svētki nākotnē neizskaudīs 8. martu, jo arī šis datums jaunākajai paaudzei tiek atgādināts gan skolā, gan ģimenē, tāpēc, visticamāk, arī turpmāk abi līdzās pastāvēs. «Svētku nekad nevar būt par daudz,» pārliecināta I. Ķēbere.

Ziedu salona, kas darbojas Bauskas autoostā, saimniece Ingūna Anšance atzīst, ka ar katru gadu šos svētkus izjūt arvien vairāk. Varot piekrist, ka tas tāds mārketinga gājiens tirgotājiem, lai kaut kā aizpildītu pustukšo februāri, bet visnotaļ pozitīvi vērtējams. I. Anšance gan novērojusi, ka lielāki piekritēji šiem svētkiem ir jaunāka gadagājuma ļaudis. Atšķirībā no 8. marta, kad ziedi tiek pasniegti gan mīļotajām sievietēm, gan mātēm, gan radiniecēm, gan kolēģēm, Valentīna dienā puķes tiek pirktas dāvināšanai vienai personai, tādējādi apliecinot lielu mīlestību. Šajā dienā īpaši pieprasītas esot ziedu piegādes uz konkrēto adresi, kad savu «sirdsāķīti» vēlas pārsteigt kāds slepens pielūdzējs vai otra puse atrodas ārpus valsts robežām un šī ir viena no iespējām, lai apliecinātu savas jūtas.

I. Anšance minēja, ka šogad labvēlīga bijusi diena, kad iekrituši šie svētki. Piektdienā jau daudz vairāk cilvēku var atļauties svinēt svētkus ar lielāku vērienu. «8. marts šogad iekrīt svētdienā, tāpēc domāju, ka pārdošanas apjomi, salīdzinot ar citiem gadiem, varētu būt mazāki. Taču šā vai tā šī noteikti būs diena, kad būs liels pieprasījums pēc ziediem,» pārliecināta I. Anšance.

Tikmēr pārtikas tirgotāju apkopotie rādītāji liecinot, ka Valentīna dienā veikalos vispieprasītākās preces bijušas šokolāde, dažādi saldumi, dzirkstošie vīni un ziedi.

«Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala stāsta, ka 14. februārī «Mini Rimi» un «Rimi Hyper» Bauskas veikalos īpaši pirktas konfektes, grieztie ziedi, svaigās zemenes un dzirkstošie vīni. Turklāt Bauskas «Rimi Hyper» papildus iepriekš minētājām precēm Valentīna dienā pieaudzis pieprasījums pēc suši, sāļajiem pīrāgiem un tortēm no «Rimi» ražotās produkcijas «Mani gardumi».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas