Nav skaidrības par sporta halles būvniecības procesa turpinājumu 32

Bauskas novada domes sēdē 27. jūnijā deputātu vairākums noraidīja lēmumprojektu, kas paredzēja piešķirt SIA «Baltex Group» par sporta halles būvprojekta pārstrādi un autoruzraudzību kopā 211 750 eiro.

Tāpat kā iepriekšējās novada domes sēdēs, arī šoreiz deputātus skaidrojumi nepārliecināja, un to lokam, kas šaubījās par piedāvāto lēmumprojektu, pievienojās arī Inita Nagņibeda un Kristīne Kazāka. Par nobalsoja tikai seši deputāti, un lēmumu nepieņēma.

Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka skaidroja, ka piedāvātais variants ir labākais esošajā situācijā, lai pēc iespējas ātrāk varētu darbus turpināt un sporta halli pabeigt līdz nākamā gada septembrim.

Deputāts Gatis Skurba vērtēja, ka pašlaik neredz pamatojumu papildu līdzekļu aizņēmumam, un aicināja visus dokumentus nokārtot korekti. Viņš arī atzīmēja, ka ir problēmas ar iespējām naudu aizņemties, un tas nozīmē, ka šo papildu summu, visdrīzāk, var nākties meklēt domes budžetā. Domes pieaicinātais jurists Jānis Uzulēns uzsvēra – ja būvi nolems iekonservēt, izdevumi būs jāmeklē novada domes budžetā.

Deputāts Aleksandrs Novickis rosināja īstenot objektā tos darbus, kurus var veikt, un rīkot konkursu uz projektēšanu. J. Kalinka vērtēja, ka tas viss varētu ieilgt uz pusgadu un darbus varētu atsākt tikai nākamgad. Tika vērtēts arī, kas notiks, ja nāksies darbus apturēt. Iespējama tiesvedība, kurai jau tagad Bauskas novada dome ir tuvu, un tas varētu ievilkt sporta halles pabeigšanu līdz pat pieciem gadiem vai pat ilgāk. Tomēr vairākums lēmumprojektu neatbalstīja, un pašlaik nav skaidrs, kādas ir deputātu prasības pret novada administrāciju šajā jautājumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Lauris

Principā kā G. Skurba iesaka tā arī jādara, tad ir reāla iespēja izrāpties puslīdz sausiem no tās neveiksmīgi izveidotās bedres!

pirms gada, 2019.06.28 08:23

Paši pūta paši dega

Kamēr no būvniecības "uzraudzības" netiks padzīti izpilddirektoru tandēms ar Kalinku priekšgalā, kas par 15000 euro nolīguši ne ta juristu ne projektu vadītāju, kura uzdevums izdabūt cauri 1,2 milj. sadārdzinājumu un Grantiņas kundzi, kuri kopā šo putru savārīja tikmēr tiks darīts viss, lai pašvaldība nevarētu izrāpties "puslīdz sausiem" no pašu izraktās bedres.

pirms gada, 2019.06.28 12:06

Spektrs

Putru kārtējo reizi savārīja iepirkumu nodaļa ,kurai sen prasās rotācija -reorganizācija.

pirms gada, 2019.06.28 12:15

Spektam

Re vainīgais atradies.....Rāceni studijā! Bet kā tad ar Ābelnieku, Jātnieku, Čaču ,Kolužu un viņa visur roku pielikušo paronesi Ruhocku?

pirms gada, 2019.06.28 12:27

?!

par kādu atbildību var būt runa,ja ir pat diagnoze jau ......

pirms gada, 2019.06.28 12:54

sāpīgs jautājums

ja pie esošās situācijas vaina ir projektētāju kļūdā, tad zaudējumi jāpiedzen no projektētāja, bet, ja projekts tagad "nepatīk" pasūtītājam vai celtniekiem, tā jau ir pavisam cita lieta. To vispirms vajadzētu skaidrot uztrauktajiem novada cilvēkiem

pirms gada, 2019.06.28 13:05

abc

Dažreiz tiešām šķiet, ka Skurbam vēl loģiskā domāšana atlikusi. Lai arī domē ir itkā citi sakarīgi deputāti, par ko liecina viņu ikdienas/orivātie darbi, bet pēc viņu balsojumiem šķiet, ka domē viņiem šis saprāts pazudis.
Žēl noskatīties, kā dome palielina štatus, bet nav spējīgi izplānot un paredzēt celtniecības procesu un tam nepieciešamās finanses. Šaubos, ka savā privātajā dzīvē vai biznesā domnieki vai Biruta tik vieglprātīgi šurpu turpu metā ļimončikus, vai nu cik kuram rosība atļauj. Ja šāda situācija būtu ar Birutas graudu kaltes celtniecību, nepajokam būtu uguņus būvniekiem u.c. nodevusi, bet te tik paprasa kārtējo ļimoņčiku. Pensijā laiks daudziem doties, un to tizleni Uzulēnu ar lāpstu pastrādāt, neko smagu dzīvē nav rokās turējis.

pirms gada, 2019.06.28 15:05

HB

Vai kāds beidzot var atbildēt - ko tur jāpārprojektē?
Tādā pusjoku un baumu līmenī, bet viens celtnieks no objekta teica, ka Biruta nesen izdomājusi, ka viņai vajagot kabinetu augšējā stāvā ar milzīgu logu un skatu uz upi. Iepriekš kabinets tur neesot bijis un sienā nav logu, jo laikam tajā vietā pēc projekta ir tualete vai tehniskā telpa.
Ja tā ir taisnība - kas par to maksās? Biruta no savas kabatas vai Bauskas dome?

pirms gada, 2019.06.28 09:56

Slaucēja parlamentā

Nu ja, dzimusi laukstrādnieku ģimenē Vecsaulē.

pirms gada, 2019.06.28 10:48

BH

Varētu veikt pētijumu, cik deputāti un ierēdnīši nāk no lauksaimnieku to starp traktoristu, slaucēju vidus? Tas nav rādītājs, no kādas vides nāk cilvėks, svarīga ir cilvēka attieksme un, protams, gēni dara savu labo, vai slikto darbu, bet ar vidi no kādas nāk cilvēks maza sakarība, jo slaucėja un traktorists var būt gudri un izglītoti cilvēks ar augstiem mirāles principiem, bet fizkas katerdas doktors, vai bijušais ciema priekšnieks pervers un rupjšs indivīds!

pirms gada, 2019.06.28 10:59

patriots

Šeit ir rezultāts tam, ka pašvaldībās amatus ieņem nekompetenti speciālisti. Noklausījos sporta hallē iepriekš sarīkoto balagānu un ir jāsecina, ka no tur klātesošajiem runasvīriem nevienam nav pat mazākās sajēgas ne par būvniecības procesu, ne arī par to kā iziet no šīs pašu muļķības dēļ radušās situācijas.

pirms gada, 2019.06.28 11:52

Patiesi

Intrigas!Pēc īpašiem kabinetiem neviens netiecas.Tautai zināšanai,administratīvā korpusā ,kas atrodas ar skatu uz stadionu un sporta spēļu laukumiem ir divi kabineti sporta skolas vajadzībām,sporta halles daļā arī divi kabineti medicīnas -fizioterapijas ,pieaugušo sporta vajadzībām.Sporta būve nav domāta kabinetu iekārtošanai ,bet gan mācību sporta darbam sporta skolas sporta veidu nodaļām .

pirms gada, 2019.06.28 12:37

ha

Lai pārdod savu saimniecību un sēž kabinetā uz upes pusi.Nevajag skaust.

pirms gada, 2019.06.28 22:12

ķilava asā mērcē

Visu - halli,Domi ar deputātiem,pieaicinātos un pašpielīdušos speciālistus - iekonservēt šķebinošā šķidronī,tā virspusē peldinot pavedinoši kairo Birutu. Un to darīt uz iedzīvotāju rēķina !

pirms gada, 2019.06.28 11:55

Andris .Mārtiņš

Ja citu nespējam rakstam glupības un gaidot kārtēju tusu .

pirms gada, 2019.06.28 12:08

Piketētāji nepalidzēja

Šitā norakt viena cilvēka mūža sapni, ar kabineta logu un skatu uz upi!
Dažiem māju īpašniekiem turpmākais skats" birutas" mūrī visu atlikušo mūžu.

pirms gada, 2019.06.28 12:10

vērotājs

Haizivīm direktore mahten uzkāpusi un astes....plosieties , visam ir sākums, bet kādreiz arī beigas .......

pirms gada, 2019.06.28 12:25

vērotājam

Cepums par labāko nedēļas joku - “haizivīm direktore mahten uzkāpusi uz astes...”

pirms gada, 2019.06.28 12:41

HB

100% piekrītu "sāpīgā jautājuma" rakstītajam: "ja pie esošās situācijas vaina ir projektētāju kļūdā, tad zaudējumi jāpiedzen no projektētāja, bet, ja projekts tagad "nepatīk" pasūtītājam vai celtniekiem, tā jau ir pavisam cita lieta."
Gaidu skaidrojumus un atbildes no Domes - 1.kas nepatīk projektā?; 2. Tieši ko jāporprejektē, lai projekts kļūtu patīkams?

pirms gada, 2019.06.28 13:15

Jautājjums

vai projektēšanai nepieciešamā summa 211 750 eiro radās spontāni, lai vismaz kā teikt izpilddirektoriem,domes vadībai un Birutei ir vismaz zīle rokā, nevis mednis kokā, ja jau Uzulēns par 15 000 nodokļu maksātāju naudas nav no deputātiem izšantažējis 2,1 miljonu,(paklausās ārkārtas sēdi)?????
Kā var turēt tādu "saimnieku" novadā kā Kalinku, kurš nesaimnieciski jau divās tiešraidēs bauro kā vērsis ar būvnieka vārdiem, - jāmaksā, jāmaksā un vēlreiz jāmaksā???
Var būt vajag vienkārši veikt reformas un vienu izpilddirektoru sūtīt ārstēties, un otru atpūsties?
Vai arī piedzīt naudu no abiem darboņiem adminsitrācijas vadītājiem?

pirms gada, 2019.06.28 19:31

banāls jautājums

vai deputāti un novada administrācija to naudu, kas iedzīvotāju iemaksāta budžetā, kā arī ES fondu naudu vispār uzskata par naudu?

pirms gada, 2019.06.28 20:59

baušķenieks

Šis foto jau tīri nekas.Bet šovakar es paskatījos uz šo būvi no Mūsas upes puses.Skats tāds,ka būve būtu pamesta jau sen.Drausmīgi.Žēl to cilvēku,kuriem blakus ir privātmāja.Neesmu celtniecības speciālists,bet nekad neticēšu,ka šo visu kādreiz var pabeigt.Nu katrā ziņā jau par novada līdzekļiem nē.

pirms gada, 2019.06.28 23:26

raabs

Vai šeit darbs beidzot nebūtu KNABam, ja ne tad Tvaika ielas kantorim, viens no diviem.

pirms gada, 2019.06.29 01:03

:)

Foršs iepirkums, iedodam zemāko cenu un pēc tam sākam braukt debesīs... Loģiski, cik reizes var apstiprināt tāmes izmaiņas, šeit beidzot juristiem ir jāsāk ar parakstīto līgumu strādāt

pirms gada, 2019.06.29 06:15

poga

Zemākajai cenai nav ne vainas, ja ir noteiktas, labi aprakstītas prasības, šajā gadījumā - projektēšanas uzdevums. Ja projektēšanas uzdevums ir vājš, tad pērc kā gribi, zemākā cena vai saimnieciski izdevīgākais - rezultāts būs čiks.
Kas arī, diemžēl, ir šajā gadījumā.
Vēl jābūt sakarīgam līgumam.
Par šīm lietām būtu jārūpējas iepirkumu daļas juristiem.

pirms gada, 2019.07.01 08:31

martina

Palīdzība un finansiāla palīdzība visām personām. Pensionāri, tirgotāji vai studenti. Jums ir nepieciešams ārkārtas finansējums, lūdzu, sazinieties ar mums šādā adresē: protexkredit@gmail.com

pirms gada, 2019.06.29 06:53

secinājums

Nevis jāatkāpjas, bet jātiek izvestiem no saviem kabinetiem saslēgtiem rokudzelžos!

pirms gada, 2019.06.29 10:22

Melim

Konkrėti uzraksti, kurus no kabinetiem jāizved roku dzelżos? Ja nevari, vai baidies nosaukt uzvārdus, ej uz baznīcu un izsūdzi grëkus...Tiec pats galā ar savu paranoju un šizofrēniju.

pirms gada, 2019.06.29 12:19

melim, ne melim,

bet, piemēram Ķīnā par šādā veidā, sporta būvi iegremdēt zemē kā kāpostu pagrabu, izsaimniekotu naudu, ne vienam vien galvas ripotu. Varat dažas reizes pārkrustīties, jo līdz tiesiskai valstij , izskatās, tik drīz nenokļūsim, bet notiek taču brīnumi?

pirms gada, 2019.06.29 20:07

Apdrosinasana

Kas notiek ar projektetaju civiltiesisko apdrosinansanu? Tur tak var versties ar prasibu Pasutitajs. Kads maz to saprot?

pirms gada, 2019.06.29 10:19

patriots

Ja amatu vietas aizņem speciālisti, kuri skolu matemātikas eksāmenos ar mokām ir pārvarējuši dižo 5% barjeru, tad šaubos.

pirms gada, 2019.06.29 10:24

Vietējās ziņas