Nav vienprātības par Bauskas pils aprīkojumu 12

Bauskas pilij šogad paredzēts piešķirt papildu finansējumu telpu labiekārtošanai. Jautājums par līdzekļu apjomu skatīts divās komiteju sēdēs.

Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis sākotnēji pilī iecerētās kafejnīcas iekārtu, kā arī viesnīcas mēbeļu iegādei bija pieprasījis 28 000 eiro. Vides un attīstības komitejas sēdē deputāti tik lielu finansējumu muzejam nevēlējās dot. Komitejas 15. janvāra sēdē deputāti pieņēma lēmumu piešķirt naudu tikai topošās viesnīcas telpu aprīkojumam.

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē 22. janvārī Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis vēlreiz uzrunāja deputātus. Viņš aicināja piešķirt 15 000 eiro mēbeļu iegādei viesnīcā. Direktors prasīja naudu arī kafejnīcas virtuves aprīkojumam, šoreiz jau krietni mazāku summu – 6400 eiro. M. Skanis stāstīja, lai kafejnīcas telpās varētu organizēt izbraukuma ēdināšanu, nepieciešams pats minimālākais aprīkojums: izlietnes, ēdienu sadales galdi, trauku mazgājamā mašīna. Viņš arī skaidroja, ka uzņēmējam sākt biznesu pils kafejnīcā ir liels risks, jo tā strādātu nepilnu gadu.

Deputāte Aivija Kursīte piedāvāja izsludināt vienu konkursu gan par kafejnīcas, gan viesnīcas pakalpojumu sniegšanu. Tādējādi uzņēmējam būtu vieglāk, viens objekts vajadzības gadījumā pabalstītu otru. Viņa arī skaidroja, ka pašvaldībā interesējies kāds Rīgas uzņēmējs, kurš vēlējies iegūt tiesības strādāt abos objektos – kafejnīcā un viesnīcā.

Deputāts Uldis Kolužs bija skeptiski noskaņots par šādu ideju: «Šaubos, ka te nāks kāda Rīgas firma un taisīs savu biznesu. Labāk meklēt vietējo uzņēmēju, kurš jau darbojas ēdināšanas vai viesnīcu pakalpojumu jomā.» Viņš ierosināja uzrunāt uzņēmējus, kas iecerējuši atjaunot kādreizējo pilskalna restorānu. Domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis piebilda, ka šī firma interesējusies, kādas būtu iespējas strādāt arī Bauskas pilī.

Deputāts Arnolds Jātnieks ieteica naudu viesnīcai un kafejnīcai vispār netērēt, bet atvēlēt šo summu muzeja krājumu papildināšanai un jaunas ekspozīcijas izveidošanai. Viņš apšaubīja nelielas viesnīcas darbības ekonomiskumu Šo priekšlikumu noraidīja, jo atbilstīgi Eiropas Savienības fondu ieguldījumam pils atjaunošanā noteikts, ka te jābūt arī kafejnīcai un viesu izmitināšanas telpām.

Domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks skaidroja, ka pilī nebūs liela un moderna viesnīca. Būs viens augstākas klases numuriņš, pārējās telpas atbildīs hosteļa prasībām. Pašvaldībai bieži nākas tērēt naudu savu viesu izmitināšanai privātajās viesnīcās. Atvēlēt tiem naktsmājas pilī būtu krietni lētāk. M. Skanis piebilda, ka naktsmājas nereti vajadzīgas māksliniekiem, plenēru un semināru dalībniekiem. Viņš skaidroja, ka ir iespējams nodalīt viesnīcas un kafejnīcas telpas no pārējās pils. Tādējādi viesi nevarēs, piemēram, nakts stundās «klejot» pa visu pili. Viesnīcas telpu uzturēšanu plānots nodrošināt bez papildu darbaspēka piesaistīšanas.

Deputātiem šāds priekšlikums bija pieņemams, un finanšu komitejas sēdē viņi nobalsoja par 15 043 eiro piešķiršanu viesnīcas aprīkojuma un 6400 eiro virtuves iekārtu iegādei kafejnīcā. Galīgais lēmums par muzejam piešķiramā finansējuma apmēru būs jāpieņem domes sēdē 29. janvārī.

Zinot, cik gausi strādā iepirkumu nodaļa, izskanēja replika, vai piešķirtos līdzekļus izdosies apgūt līdz jaunās tūrisma sezonas sākumam šī gada maijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Es

Lai Mārim izdodas, pavisam sirms palicis..Par iepirkumu nodaļu pilnīga taisnība!!! kompānija liela, bet atdeve -0

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 15:51

hmm

kur problēmas izsludināt procedūru PPR kārtībā - kur nāk iekšā investors ar savu ieguldījumu un konkrētu laika posmu brīvi rīkojas nospraustajos pašvaldības rāmjos?

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 16:05

viedais Bruno

Es ieteiktu šiem jaunizceptajiem "speciālistiem" gan vairāk paļauties uz Skaņa kunga daudzpusējo pieredzi.Tādu speciālistu Latvijā ir nedaudz un vajadzētu viņu viedokli respektēt , pašiem ierēdnīšiem un iedzīvotajiem būs tikai ieguvums. Taču šķiet ka šeit atkal kāds sevi iedomājas viszinošu lietpratēju un mazu ķeizariņu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 21:58

Pēteris

Vai tad Latvijā kāds šodien respektē profesionalitāti un dzīves pieredzi! Visos kaut cik vērā ņemamos amatos ir iekortelējušies visdažādākā ranga pusprāši un pat plānā galdiņa urbēji, kuri ir 100% pārliecināti par savu nemaldīgumu.

pirms 5 gadiem, 2015.01.26 22:50

Thali

Apmet salto!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:43

Fakts

Būtu jāpakaunās gan. Viesnīca tukša, kafeinīcas pustukšas , klientu nav. Kāpēc pils viesnīca un kafeinīca no budžeta, ja iepriekš skaidrs , ka tikai PAŠI, dome un pietuvinātie no tā gūs labumus ????!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 12:35

Gribu

Vai esi doļā? Iekārto mani arī!

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 17:45

XY

Tikai nestāstiet, ka papildus darbinieki netiks pieņemti. Tos jau pēc tam pa kluso "ieslidinās" , kad jau viss būs sapirkts, varu derēt.
Ābelnieka kungs, vai tiešām citu ideju nebija, kur viesus izmitināt ? Cik reiz gadā jūs apmaksājiet viesnīcas? 4-5? Rentabilitāte vārds jums ir pazīstams? Galu galā ja gribās ķēniņu laist var doties uz Mežotnes pili- tur viss gatavs. Vai tomēr savus apartamentus vajag?
Ziniet, visu cieņu Skaņa kungam , bet arī viņam bez vēstures zināšanām jābūt arī mēra izjūtai , īpaši uz mūsu kopējā budžeta līdzekļiem.
Un deputāti - vienkārši kauns. Bezmugurkaulinieki.

pirms 5 gadiem, 2015.01.27 13:02

Ahoj

Viņi vēl grib lai par šo murgu būtu vienprātīgi par ????

pirms 5 gadiem, 2015.01.28 16:27

kā šķūnis

varēja jau to zobārstniecību iekārtot pilī,nevis Kalna ielā, nebūtu ne iekārtas pa budžeta naudu jāpērk, ne arī klienti jālūdzas....

pirms 5 gadiem, 2015.01.29 14:32

TB

Lai mums pajautā ko var iedomāties no sevis . Ja galva nenes , ko pierāda daudzi lēmumi , lai aptaujā iedzīvotājus!!!

pirms 5 gadiem, 2015.01.30 12:06

Vietējās ziņas