Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests izglītos pedagogus

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uzsāk lekciju ciklu pedagogiem un skolas personālam, lai stāstītu par skolēnu drošību un rīcībām nelaimes gadījumos, informē dienesta pārstāve Inga Vītola.
 
Informatīvie un izglītojošie pasākumi rīkoti jau Rīgā. Sabiedrisko attiecību speciāliste norāda, ka nelaimes notiek visos novados, tāpēc aicina atsaukties arī Bauskas apriņķa skolas, kuras vēlētos piedalīties NMP dienesta informējošo lekciju ciklā par personāla pareizu rīcību nelaimes gadījumos un kā vislabāk palīdzēt. 

Kā rāda NMP dienesta izsaukumi, Latvijā teju vai ik dienas ir kāds nelaimes gadījums, kas noticis skolā. «Ņemot šo statistiku vērā, būtiska ir skolas personāla ātra iesaistīšanās – gan pareiza palīdzības izsaukšana, gan pirmā rīcība līdz mediķu ierašanās brīdim,» norāda I. Vītola.

Inga Nestere, Rīgas 25. vidusskolas pārstāve, kas iesaistījās lekcijā uzsver: «Noteikti katras skolas kolektīvam būtu vēlams noklausīties šādu nodarbību, jo papildus zināšanas padara drošāku ikdienu gan skolēniem skolā, gan pašiem pedagogiem. Zināšanas paaugstinās skolas darbinieku pārliecinātību, jo noteiktās situācijās viņi būs gatavāki iesaistīties un palīdzēt.»

Gandrīz divu stundu garas nodarbības laikā NMP dienesta mediķi informēja par palīdzības izsaukšanas tālruni 113, un par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmi. Nodarbību laikā pārrunāja iespējamās rīcības nelaimes gadījumos, kad steidzami jāiesaistās skolas personālam, piemēram, aizrīšanās, spēcīgas asiņošanas, apdegumu, bezsamaņas stāvokļa, sirdsdarbības apstāšanās un citos gadījumos.

Savus pieteikumus skolu pārstāvji var sūtīt uz e-pastu: prese@nmpd.gov.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas