Nedēļas nogalē Bauskas novadā notiks militārās mācības «Zobens 2019»

14. un 15. septembrī Bauskas novada iedzīvotājiem jārēķinās, ka pilsētā un tās apkaimē notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona mācības «Zobens 2019». Iespējams, tiks izmantota arī mācību munīcija, kura var radīt šāvieniem līdzīgus trokšņus.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes informācijas daļas speciāliste seržante Gerda Grantiņa informē, ka «Zobens 2019» ir Zemessardzes organizētās militārās mācības, kas ir militāro mācību «Namejs 2019» sastāvdaļa un norisināsies visā Latvijas teritorijā.

A/s «GASO» teritorijā Upmalas ielā 6, Pilskalna un Zemgaļu ielā divu dienu garumā uzturēsies un ar Latvijas Republikas Zemessardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Bauskas novada Pašvaldības policijas pārstāvju līdzdalību notiks apmācības.

Būs pastiprināta pārvietošanās ar militāro autotransportu un zemessargu pārvietošanās kājām, mācības aptvers noteiktu Bauskas pilsētas teritoriju – Rīgas, Dārza, Ceriņu, Kļavu, Salātu, Biržu, Akāciju, Bērzu, Mazā, Plūdoņa, Slimnīcas un Vītolu ielu. Pastiprināta pārvietošanās ar militāro autotransportu un zemessargu pārvietošanās kājām plānota arī Bauskas novada Īslīces pagasta Bērzkalnu ciema teritorijā – Rožu, Ķiršu, Cerību, Pīlādžu, Celtnieku, Pārupes, Burtnieku, Meldru, Birznieku, Ainavu, Ozolu un Līdumnieku ielā.
Atsevišķus incidentus izspēlēs 15. septembrī a/s «GASO» teritorijā, tas saskaņots ar atbildīgo amatpersonu. Incidenti izpaudīsies kā atsevišķi šāvieni ar salūtmunīciju, sprāgstpakešu pielietošana. Mācību aktivitāšu vietas Bauskā būs Pilskalna, Upmalas, Zemgaļu, Zaļā, Lāčplēša, Pionieru, Strēlnieku, Miera, Liepu un Kraujas iela. Operatīvie dienesti aicina iedzīvotājus nesatraukties un jautājumu gadījumā sazināties ar Latvijas Republikas Zemessardzes 53. kājnieku bataljona dežūrdaļu pa tālruņiem 26608612 vai 26662813.

«Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt,» informē G. Grantiņa.

Latvijas un sabiedroto karavīru un tehnikas pārvietošanās pa laukiem, mežiem un ceļiem ir saskaņota un notiek mācību ietvaros. Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

«Iedzīvotājus aicinām neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam,» stāsta seržante.

Īpaša uzmanība – mācību laikā lietos mācību munīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud veselību un dzīvību. Atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku «Twitter» profilā @Latvijas_armija.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas