Nedēļas nogalē norisināsies Zemes stunda

Vecumniekos sestdienas, 28. marta, vakarā Zemes stundas laikā viens no jauniešu piedzīvojumu sacensību «VisVaris III» pārbaudījumiem norisināsies tumsā.

Ikgadējā Zemes stundā sestdien, 28. martā, no pulksten 20.30 līdz 21.30 visi cilvēki aicināti izslēgt elektrisko apgaismojumu un ierīces, lai simboliski atbalstītu videi draudzīgu dzīvesveidu, atgādina akcijas rīkotāju pārstāve Arta Mellupe no Pasaules Dabas fonda Latvijas nodaļas.

Biedrības «Jaunatne smaidam» rīkotās sacīkstes jauniešiem Vecumniekos 28. martā sāksies jau pulksten 17, bet pārbaudījums bez apgaismojuma un elektrības izmantošanas vakarā notiks tautas namā, veltot norisi Zemes stundai, portālu informēja novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Vlasova.

«Pie Vecumnieku tautas nama visas dienas garumā būs novietots informatīvs stends par Zemes stundu. Vakarā iedzīvotāji aicināti atkritumu urnā pie tautas nama mest plastmasas pudeles, tā rīkojoties videi draudzīgi. Pudelēs jāievieto lapiņa ar kontaktinformāciju, un akcijas noslēgumā tiks izlozēti desmit veiksmīgie dabas mīļotāji, kas saņems pašvaldības balvas,» atklāj E. Vlasova.
Pagaidām nav zināms, vai Iecavas novadā šogad plānota kāda īpaša akcija Zemes stundā.

Šogad Zemes stundā īpaša uzmanība pievērsta siltumnīcas efekta gāzu izmešu mazināšanai lauksaimniecībā un transportā, vēsta A. Mellupe. Par akcijas moto izvēlēta frāze «Tu vari #Mainīt klimata pārmaiņas», atgādinot, ka klimata pārmaiņas ir process, ko ar saviem paradumiem ietekmē ikkatrs.

«Latvijā sarežģītākie sektori emisiju ziņā ir lauksaimniecības nozare, kurā barības vielu noplūdi ūdeņos varētu mazināt ar jaunākajām tehnoloģijām, kā arī transports, kurā, neskatoties uz salīdzinoši mazo automašīnu skaitu, emisijas aug,» skaidro akcijas rīkotāju pārstāve.

Savukārt Rundāles novadā «Zemes stundas» aktivitātes organizē jauniešu biedrība «Inicio» sadarbībā ar pašvaldības kultūras nodaļu, stāsta kultūras darba organizatore Lilita Lauskiniece. Laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība, valdība ir aicināti simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. Plkst. 20 Rundāles novada domes jaunajā zālē sāksies akcijai veltīts sarīkojums. Ir iecerēts kopīgi veidot plakātu, doties ārā un mājtirgus laukumā iedegt ugunskuru, jaunieši spēlēs mūziku. Plkst. 21.30 akciju noslēgs filmas «Freimis. Mārtiņš Freimanis» skatīšanās domes telpās, piebilst L. Lauskiniece.

Ieva Šomina, Bauskas novada administrācijas sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas speciāliste informē, ka Bauskā 28. martā uz vienu stundu - laikā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30 - tiks izslēgts viss ielu apgaismojums. Iedzīvotāji aicināti ar sapratni izturēties pret šo pasaules akciju un lieki nesatraukties. Luksofori ielu krustojumos pilsētā darbosies.

Zemes stundas akcijas var pieteikt pa e-pastu: info@pdf.lv. Vairāk informācijas mājaslapās pdf.lv, zemesstunda.lv, draugiem.lv/zemesstunda un facebook.com/zemesstunda.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas