Negaršīgs un auksts ēdiens; pauž neapmierinātību par jauno ēdinātāju Bauskas novada izglītības iestādēs 49

No 1. septembra deviņās Bauskas novada izglītības iestādēs ēdināšanu nodrošina pilnsabiedrība «Concord Service Group Ēdiens.lv». Jaunais ēdinātājs izvēlēts iepirkuma rezultātā, jo līdzšinējam pakalpojumu sniedzējam –uzņēmumam «Aniva» bija beidzies līguma termiņš.

Pēc pirmā nostrādātā mēneša izglītojamo vecāki izdarījuši secinājumus – pakalpojums sadārdzinājies un pasliktinājusies kvalitāte.

«Saņemot jaunos ēdināšanas rēķinus, nedaudz iepletās acis. Par 20 dienām jāmaksā 31,7 eiro. Iepriekšējam ēdinātājam par to pašu dienu skaitu bija jāatvēl 27,72 eiro. Tad kur vecākiem ir izdevīgāks jaunais ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs? Līgumos minēts, ka dienas maksa bērnam pirmsskolas izglītības iestādē par divreizēju ēdināšanu ir 1,31 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa,  iepriekšējam ēdinātājam tas bija 1,26 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa,» portālam stāsta vecāki.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina skaidro, ka sadarbība ar līdzšinējo ēdinātāju netika turpināta, jo beidzās līguma termiņi, uz kura pamata SIA «Aniva» ēdināja Bauskas novada skolēnus un pirmsskolas izglītības iestāžu grupu audzēkņus. Aktīvi līgumi ar SIA «Aniva» joprojām ir Bauskas Valsts ģimnāzijai, Bauskas 2. vidusskolai un Bauskas pilsētas pamatskolai.

Bauskas novada domes administrācija veica iepirkuma konkursu, kur saņēma divu pretendentu piedāvājumu – SIA «Aniva» un personu apvienības «Concord Service Group Ēdiens.lv». Par saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu noteica «Concord Service Group Ēdiens.lv» piedāvājumu un lēma piešķirt šim pretendentam līguma slēgšanas tiesības par ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanu Bauskas novada izglītības iestādēs līdz 2026. gadam.

I. Šomina skaidro, ka atbilstīgi iepirkuma nolikumam pretendents spēja iegūt lielāko punktu skaitu arī pēc šādiem kritērijiem – papildus piedāvāto produktu, kuri atbilst bioloģiskās lauksaimniecības, nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas vai lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas prasībām, daudzums; produktu piegādes draudzīgums videi, samazinot vides piesārņojumu un ceļa infrastruktūras slodzi; kā arī maksa par visām ēdienreizēm piecos gados.

«Tā kā iepriekšējais ēdināšanas iepirkums, kurā savulaik uzvarēja SIA «Aniva», bija veikts pirms vairāk nekā pieciem gadiem, tad likumsakarīgi mainījušās ēdināšanas izmaksas. Tās ir pieaugušas. Arī cenas veikalu plauktos taču ir cēlušās salīdzinājumā ar situāciju pirms pieciem gadiem. Vecāki izdevīgumu varētu meklēt tajā faktorā, ka atbilstīgi iepirkumu prasībām bērniem uz šķīvjiem nonāk kvalitatīvāki pārtikas produkti, kuri atbilst bioloģiskās lauksaimniecības, nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas vai lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas prasībām,» skaidro I. Šomina.

Pilnsabiedrība «Concord Service Group Ēdiens.lv» izveidota šī gada augustā, sastāv no diviem uzņēmumiem SIA «Concord Service Group» un SIA «Ēdiens.lv», liecina «Lursoft» dati. Abu uzņēmumu īpašnieks un patiesā labuma guvējs ir Kretingas uzņēmējs, lietuvietis Norkus Irmantas. Viņa vadītie ēdināšanas uzņēmumi bijuši iesaistīti skandālos gan Lietuvā, gan Latvijā. Piemēram, 2015. gadā šī paša  lietuvieša  uzņēmums «Kretingos maistas», kas ēdināja bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienu maltītes gatavojis no
bojātiem dārzeņiem, izmantojis garšvielas, kas satur sāli un garšas pastiprinātājus, kā arī gaļas ēdienu gatavošanai izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu, pirms pieciem gadiem vēstīja raidījums «De facto». Skolu vadība raidījumam atzina, ka problēmas ar šo lietuviešu ēdinātāju bijušas arī agrāk. Pēc sūdzībām tolaik, piemēram, Siguldas dome izvēlējās lauzt  līgumu ar šo komersantu.

2018. gada maijā uzņēmums «Kretingos maistas» tika pārdēvēts par «Bruneros». «Kretingos maistas», pēc portāla 15min.lt ziņām, tika iekļauts Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienesta tiešajā izmeklēšanā par iespējamu krāpšanos, aktīvu piesavināšanos lielā apmērā un krāpniecisku grāmatvedību no 2014. –2016. gadam, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus skolās un slimnīcās. 

Neapmierinātība izglītības iestādēs bijusi arī ar tagadējo pilnsabiedrībā ietilpstošo SIA «Ēdiens.lv». Pirms trīs gadiem firma nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus Daugavpils izglītības iestādēs.   Ēdienkartes bijušas nekvalitatīvas, porcijas mazas, atdzisušas un fiksētas virkne vēl sūdzību no audzēkņiem, skolas personāla un vecākiem.  Ņemot vērā izveidojušos situāciju ar uzņēmumu «Ēdiens.lv», Daugavpils izglītības pārvalde nolēma ar to lauzt līgumu. Pēc dažiem mēnešiem bērnus skolās baroja jau vietējie uzņēmumi.
Pilnsabiedrība «Concord Service Group Ēdiens.lv» šogad noslēgusi divus līgumus par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu – Jaunpiebalgas vidusskolā ar līgumcenu 351 135 EUR un Bauskas novada izglītības iestādēs ar līgumcenu 5 073 008 EUR, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Tiesa «Bauskas Dzīve» saņēmusi pirmās sūdzības par ēdiena kvalitāti pirmsskolas izglītības iestādē «Zīlīte». Neapmierina gan garša, gan sūdzības esot par to, ka pasniedz aukstu ēdienu.

Līgumu par ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu ar ēdinātāju slēdz katra izglītības iestāde atsevišķi, skaidro I. Šomina. Izglītības iestādes vadītājam ir jāseko līdzi, kādas kvalitātes ēdiens nonāk uz bērnu šķīvjiem. Iestādes vadītājam ir tiesības pieprasīt no ēdinātāja atbilstīgu kvalitāti, sekot līdzi tam, lai ēdiens tiktu gatavots no līgumā paredzētajiem produktiem. Iestādes vadītājs saskaņo uzņēmēja sagatavotās ēdienkartes.

«Par iespēju pārliecināties par ēdiena kvalitāti vecākiem ir jārunā ar iestādes vadītāju. Iestādes vadītāja informēja, ka pašlaik notiek vecāku aptaujāšana par ēdināšanas kvalitāti un pagaidām nekādi iebildumi nav saņemti. Savus iebildumus vecāki aicināti sniegt arī rakstveidā. Lai paaugstinātu ēdiena kvalitāti, PII «Zīlīte» pilnībā atteikusies no termosiem un ēdienu gatavo uz vietas abās PII «Zīlīte» ēkās. Jāņem arī vērā, ka pavārs iestādē ir tieši tas pats, kurš gatavoja, kad ēdinātāja bija SIA «Aniva». Vadītāja aicina, ja kādam ir konkrētas sūdzības, vērsties pie viņas un kopā rast risinājumu,» informē I. Šomina.

Pievieno komentāru

Komentāri 49

hmm

nu jau gan! un par ko ta mees vecaaki maksajam!!??

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 09:44

putra

Bet kur palikušas skolu virtuves ar pavārēm?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 09:58

bijusī

atlaida kā nevajadzīgās lietas.latvijā to drīkst

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 17:46

Biezputra

Nekur nav palikušas. Kur bija tur ir un vāra.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.23 18:49

kāpēc?

Kāpēc Bauskas pilsētas skolai palika Aniva? Bērns, kurš vienmēr ir ēdis skolas pusdienas, nav sūdzējies, tagad sūdzas. Porcija maza, tagad tik uz zupām spiež.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 10:30

es

tapēc ka pašvaldība nemaksā par pilnu ēdināšanu.Uzziniet skolā un tad sūdzieties.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 17:50

Žurka

Tam, kurš “es”. Pats saproti, ko esi uzrakstījis. Ka pašvaldība nemaksā par ēdināšanu līgumā līgtajā apmērā? Parādi man ēdinātāju, kurš turpinās sniegt pakalpojumu, ja viņam par to nemaksās kā nolīgts? Par kādu tad, taviem vārdiem, nepilnu ēdināšanu pašvaldība maksā? Uz kuru skolu jāiet prasīt?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 21:16

iepirkums

uzvarētāja finanšu piedāvājums bija par apmēram 500 000 euro dārgāks nekā SIA ANIVA piedāvājums. 10%

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 19:31

?

Kad Bauskas novadā vērtēs arī uzņēmumu reputāciju? Vai tiešām tik slaveni izdaudzinātā Iepirkuma komisija nevar papildināt savus kritērijus pretendentu izvērtēšanā?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 11:31

??

nomierinies, nevar pārbaudīt, jo to mēs jau redzam no SIA Starbag, un viņu "neaizmirstamo" pienesumu ģimnāzijai

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.21 00:16

i

Arī ,kad Aniva sāka, bija negaršīgi,nesātīgi,mazas porcijas.Tikai laikam pieradām. Nevar salīdzināt ar to,kad pašas pavāres bija noteicējas.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 12:17

Domā

Nesaprotu.
Valstī obligātā izglītība pirmskolā no 5 lidz 6 gadi.
Obligāti jāapmeklē.
Ēdināšanu apmaksā tikai pusdienas. Piespiedu kārtā. Mēnesī ēdināšanas izmamsas ap 35 eiro.
Par piena zupas kausu ar maizi.
Vai tēja ar putras karoti
Ja divi bērni tad 70 eiro mēnesī. Ne jau lasi tur dod.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 13:25

Nevajag domāt

Vajag darīt. Ved pēc brokastīm un izņem pirms launaga. Un nekas nebūs jāmaksā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 14:52

Vajag domāt

Kā tad, nevienam nav jāstrādā, bērnus var vest uz dārziņu pēc deviņiem un ņemt ārā ap trijiem.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 15:11

Ups

Tagad atklāja dome, ka cenas kāpušas produktiem. Vov malači.
Gotiņas drīz visi turēs.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 13:34

ute

Ej un parādi kā vajag

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:16

Vectēvs

Vajag tiem ,kas lielajā mājā sēž kažoku pakratīt, varbūt sāks domāt par bērniem bet kāmēr to nedarīs nekas nemainīsies.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 15:37

Tauta

Gribu atpakaļ firmu ANIVA. Gards un baudāms ēdiens!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 16:12

Lāsmiņa

Lai noslēdz līgumu ar kādu vietējo novada uzņēmumu un tad jau būs labi. Paši taču saviem bērniem nedos kādus tur nezināmus kartupeļus un burkānus. Zināsim pie kā klauvēt, ja ko ne tādu liks uz šķīvjiem. Taču paši tiešām nevar saimniekot savā novadā, ka tik lētākais-sliktākais tiek pieņemts? O globalizāja tepat ir. Sasparojās un lai tik gardas maltītes bērniem!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 16:33

Iesmiņa

Pašmāju ēdināšanas uzņēmumiem bija visas iespējas piedalīties konkursā un uzvarēt. Nezin kamdēļ neviens vietējais nepieteicās.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 16:37

Lāsmiņai

Un kur tad tie “paši” tavuprāt savus bērnus laiž. Tajos pašos bērnudārzos un tajos pašās skolās to pašu ēsienu vien ēd. Un pa tiem pašiem ceļiem brauc un pa tām pašām ietvēm staigā. Tā te komentē it kā tie “paši” no kaut kādas laimes zemes un nabaga iedzīvotāji tik te dabū garozas grauzt. Nu beidziet reiz.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 20:39

Akords

Ēdienam nav ne vainas.Ja iestādē ir profesionāli pavari viss ok.
Mums garšo lieliski.
Negribat,barojat un maksājat paši.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 16:44

putra

viss atkarīgs no vadītāja un pavāriem.Var to pašu ēdienu pagatavot dažādi.cik pavāriem godaprāta ,tāds ir ēdiens.Vecos taukus joprojām izmanto ēdienu pagatavošanā,maltu gaļu kotletēs arī nevar ēst,visi iepriekšējās dienas pārpalikumi iekšā.Auksts ēdiens nu nav pie vainas,ka ir maz līdzekļu.Drīz audzinātājām vajadzēs pašām gatavot ēdienu.21.gs.aiz loga,bet kūņājamies vēl padomju laika atmiņās,kad visu labo gaļu aiznesa pavāres un skolotāji uz mājām.Zupā peldēja tikai riebīgi tauki ar dažiem burkāniem.Tāda ir realitāte.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 17:13

es

putrai,tu jau te laid kā krievu laikos.Vai esi iegājis virtuvē un apskatījies ēdināšanas ielikumos.Te vēl pavāram jāpadomā kā visus pabarot ar normām ko liek ēdienā.Tevi vajadzētu ielikt uz vienu dienu šajā jomā tu runātu savādāk.Pavārs ir labs ja ir labs produkts.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:02

ddk

kāda laba gaļa.Jūs esat bijis vai bijusi virtuvē.Atved kā kuro reizi.Citreiz gaļu citreiz cīpslas.Šaubos ka jūs tādu gaļu nestu mājās.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:09

Kūku

Tieši. Tā jaunais, Ēdināšana.ir negaršīgi iedieni redzēju kā taisa šausmas.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:05

Kūku

Tieši. Tā jaunais, Ēdināšana.ir negaršīgi. ēdieni redzēju kā taisa šausmas.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:07

kūkai

kā taisa.Kur šausmas.Vajadzēja pašai parādīt 'meistarklasi'.Būtu gards ēdiens.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:14

Kūkai

Prasās pēc latviešu valodas kursiem. Rakstît nav iemācījusies, bet kritizēt gan

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.21 11:11

Piranja

Lielakie kurnètàji ir tie kas nav stradajuši ne b/d ne skolas êdnīcà,un nezin kà ir visus produktus gatavo pèc kalkolàcijàm.Vieneeiz atnaciet un paskatietie kaa berni èd un kà viss notiek.....un tad spriedelèjat

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 18:12

Vietējās ziņas