Nekustamo īpašumu tirgū Zemgalē pērn dominēja lauksaimniecībā izmantojamā zeme 1

Pagājušajā gadā, tāpat kā 2013.gadā, Zemgales reģionā varēja izcelt stabilu un cenas ziņā augošu tirgus segmentu - lauksaimniecībā izmantojamo zemi, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" nekustamā īpašuma tirgus pārskatā.

Lauksaimniecības zemes tirgus cenu pieaugumu ietekmēja dažādi faktori, bet kā galvenais pārskatā tiek minēts atbilstošas platības auglīgas zemes zemais piedāvājuma līmenis.

Otrs segments, pēc kura Zemgalē bija pieprasījums, bija individuālās dzīvojamās mājas un lauku viensētas ar tieši piekrītošu zemesgabalu platībā līdz desmit hektāriem. Darījumi notika salīdzinoši daudz, lielākoties gan ar īpašumiem sliktā vai apmierinošā stāvoklī.

"Arco Real Estate" norāda, ka, iegādājoties šādu īpašumu, pircējs ieguva īpašumtiesības par salīdzinoši zemu cenu, ko, visticamāk, iegādājās par saviem līdzekļiem, tādējādi ietaupīdams uz bankas pakalpojumu maksājumiem. Savukārt mājokļa renovēšanu un labiekārtošanu pircējs pārsvarā veica pats, ieguldot savus brīvos līdzekļus ilgtermiņā vai izmantojot patēriņa kredītu.

Vismazākais pieprasījums Zemgalē bija pēc brīviem zemesgabaliem privātās un komerciālās apbūves vajadzībām. Šajā segmentā tika novērota ļoti zema pircēju aktivitāte, kaut arī zemesgabalu cenas nebija augstas. Viens no zemās aktivitātes iemesliem bija tas, ka bankas nefinansē zemesgabalu iegādi apbūvei. Apbūves zemesgabalu cenas Zemgalē pērn svārstījās no 1,4 eiro līdz 12 eiro par kvadrātmetru.

Dzīvokļu segmentā Zemgalē pieauga darījumu skaits, taču cenas palika 2013.gada līmenī vai nedaudz pieauga. Pērn, tāpat kā iepriekšējā gadā, tirgū nonāca izteikti daudz dzīvokļu ar piespiedu pārdošanas vērtību, kurus tirgoja gan tiesu izpildītāji, gan ar bankām saistītie uzņēmumi.

Joprojām aktīvs Zemgalē bija īres tirgus, šī tendence saistīta ar vietējā darbaspēka pārcelšanos no mazāk attīstītiem pagastiem uz pilsētām vai pagastiem, kur bija pieejams darbs.

Dzīvokļu cenas Jelgavā 2014.gada beigās svārstījās no 290 līdz 380 eiro par kvadrātmetru, savukārt Ozolniekos notika vairāki darījumi, kuros cena pārsniedza 1500 eiro par kvadrātmetru. Šie darījumi notika pēdējā desmitgadē uzceltajā mājā "Iecavkrasti" Iecavas upes krastā.

Dobelē dzīvokļu darījumu cenas pērn bija no 90 līdz 260 eiro par kvadrātmetru, dažu dzīvokļu cenas pārsniedza 400 eiro par kvadrātmetru.

Bauskā tirgus aktivitāte pērn pārsniedza 2013.gada līmeni, darījumu cenas sasniedza pat 1000 eiro par kvadrātmetru, kas skaidrojams ar nerezidentu aktivitāti. Vidējās darījumu cenas Bauskā pērn bija no 100 līdz 370 eiro par kvadrātmetru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

atnācējs

Atnāks Rail Baltic un atņems par sviestmaizes cenu :D

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 10:37

Vietējās ziņas