Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepieņem lēmumu par brīvpusdienām Bauskas novada vidusskolēniem 83

Bauskas novada dome pēc vairāk nekā 40 minūšu diskusijām atlika balsojumu lēmumā par brīvpusdienu piešķiršanu vidusskolēniem. Jautājumu nolemts vēlreiz rūpīgi vērtēt komitejās un balsot par projektu pēc mēneša.

Uz 31. augusta domes sēdi sagatavotais un komitejās atbalstītais lēmuma projekts paredzēja no 2018. gada janvāra piešķirt brīvpusdienas visiem Bauskas novada 10. – 12. klašu audzēkņiem. Šī summa būtu nedaudz vairāk kā 67 tūkstoši eiro.

Deputāts Aleksandrs Novickis un viņa domubiedri deputātiem pirms sēdes izdalīja alternatīvu lēmuma projektu. No ziņotāja sacītā bija saprotams, ka projekts paredz brīvpusdienas vidusskolēniem jau no nākamās dienas – 2017. gada 1. septembra. Tāpat tika paredzēts nodrošināt bezmaksas ēdināšanu visiem bērnudārzu audzēkņiem no pusotra līdz četru gadu vecumam. Piecus un sešus gadus veci bērnudārza audzēkņi jau tagad saņem pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas.

Lai nodrošinātu brīvpusdienas pirmsskolas vecuma bērniem līdz četru gadu vecumam, pašvaldībai nāktos tērēt vairāk nekā 190 tūkstošus eiro gadā. A. Novickis piebilda, ka patiesībā šī summa būtu mazāka, jo ne visi mazuļi regulāri ierodas bērnudārzā.

Deputāts Uldis Kolužs iebilda A. Novicka priekšlikumam, uzsverot, ka trūkst finansējuma ieguves avotu. Uzreiz atrast pašvaldības budžetā šādu summu nav reāli. A. Novickis, neminot konkrētus skaitļus, sacīja – ja grib, naudu vienmēr var atrast.

Novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks alternatīvo lēmuma projektu bez finansējuma avotiem nosauca par populistisku. Tas būtu netaisnīgi pret ģimenēm, kas mazuļus līdz piecu gadu vecumam nesūta uz bērnudārzu. «Mēs nevaram pilsētā visiem bērniem vecumā no pusotra līdz četru gadu vecumam nodrošināt vietas bērnudārzos. Līdz ar to daļa ģimeņu tiks diskriminētas,» uzskata R. Ābelnieks. Deputāte Karīna Andreika izteicās, ka šāds lēmums rosinātu vecākus vest mazuļus uz tiem lauku bērnudārziem un grupiņām skolās, kur vietas pietiek. A. Novickis papildināja šo ieceri, rosinot nodrošināt pašvaldības transportu mazo bērnu vešanai uz laukiem.

Deputāts Gatis Skurba kā šim brīdim neaktuālu atzina brīvpusdienu piešķiršanu vidusskolēniem, taču iestājās par atbalstu mazuļu vecākiem. Deputāts un Bauskas Valsts ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs tomēr ieteica, sākot ar janvāri, vidusskolēniem nodrošināt brīvpusdienas. Novadā ir tikai divas vidusskolas pilsētā un pa vienai 12. klasei Īslīcē un Gailīšu pagasta Uzvarā. Arī deputāts Valdis Veips atbalstīja ieceri par brīvpusdienām vidusskolēniem no janvāra. Tas ļautu sagatavoties un ieplānot nepieciešamo finansējumu nākamā gada budžetam izglītības iestādēs.

Diskusijām izvēršoties, opozīcijas deputāti nolēma, ka šis priekšlikums vēl rūpīgi izvērtējams, tādēļ piekrita atteikties no alternatīvā lēmuma projekta. Pēc vairāk nekā 40 minūšu ilgas runāšanas visi deputāti vienprātīgi nobalsoja par lēmuma atlikšanu.

Vērojot debašu norisi, «Bauskas Dzīve» konstatēja, ka vairāki deputāti un domes priekšsēdētājs neievēro spēkā esošo pašvaldības darba nolikumu. Tā 80. punktā minēts, ka «domes sēdēs ziņotājam ziņojumam par izskatāmo jautājumu tiek dotas ne vairāk kā desmit minūtes. Ja nepieciešams, ziņojumam atvēlēto laiku var pagarināt, ja par to nobalso klātesošo deputātu vairākums». Savukārt 81. punkts vēstī, ka, «uzstājoties debatēs, katram runātājam tiek dotas ne vairāk kā piecas minūtes. Debatēs par attiecīgo jautājumu var uzstāties ne vairāk kā divas reizes».

Izskatot lēmumu par brīvpusdienām, daži deputāti runāja vairāk nekā divas reizes, cits citu pārtrauca, nereti vēstot vienu un to pašu atkārtoti. Tērējot laiku un nodokļu maksātāju naudu, nolemts balsošanu atlikt un septembrī par to spriest no jauna.

Pievieno komentāru

Komentāri 83

Ābelniekam&Kolužam

divkoši, kad ik gadu palielina atalgojumu administrācijā tad neviens pat neiepīkstas vai nauda ir! Nemaz nerunāsim par naudas "apgūšanu" apšaubāmos "projektiņos"!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 12:09

hmm

kursh auns tad ieveleja shitos kompartijas biedrus?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:07

mmh

tādi paši kompartijas biedri, kā paši

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:44

domubiedriem

Te nu atkal labi redzams cik nepārdomātus lēmumus "domubiedri"mēģina dabūt cauri, nav ne aprēķinu, ne sajēgas kur rast naudu budžetā. Viņiem VAJAG skolu ar dažiem skolēniem klasē, lielu kultūras namu padsmit pašdarbniekiem u.t.t. Taču aizmirst ka nodokļus budžetā maksā iedzīvotāji un uzņēmēji, cik ilgi ļausim dažiem lecīgiem populistiem nelietderīgi tērēt mūsu nodokļus?

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 13:13

Muti ciet

Admintrācijas vēmekli aiztaisi muti!!!!

Cik ilgi ļaus Abolniekam n ko izšķērdēt visādās tiesās un basinos naudu. Braukt uz Gruziju kopā ar Sakaņu kopā?

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 13:25

mutes aizvērējam

basinos basinos jāsmejas! Te var redzēt kā opozīcija attiecas pret it kā iedomātajiem darbiniekiem. Muti ciet! Stāviet klusu! Vēl tik pietrūkst - Sēdēt! Pie kājas! Vai tiešām jūs roklaižas domājiet, ka pret jums kāds izturēsies citādi, kad jūsu barvedis kļūs var vadoni? Mazais cilvēks jau pierādīja, uz ko gatavs, lai tik tiktu pie varas. Kažociņu mudīgi apmeta uz otru pusi! Truli ļautiņi no tās LRA nāk, ar prastu valodiņu. Lai vai kāds Ābelnieks, bet nez vai kādreiz publiski kādu par vēmekli būs nolamājis!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 14:38

administrācijas zieds

diemžēl tā pret Ābelnieka administrācijas roklaižām jeb "lielajiem cilvēkiem" izturas vienkārši cilvēki.... un to Jūs ar savu augstprātību un nesodāmību esat godam pelnījuši!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 14:58

nu nu

Lietiņa tāda, ka to lielo kultūras namu administrē padsmit pašvaldības darboņi, uzstāties gribētāju ir
'daudz vairāk ,tik priekšroka tiek dota estiņam.ar naudasmaisu.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:10

nunam

Kuru uzstāties gribētāju kultūras nama vadītāja nelaiž pie vārda?

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:57

Novickis

Labi, ka esmu opozīcijā, nav man sajēgas nekādas, bez faktiem māku skaisti runāt!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 13:30

slota

pārdomāts priekšlikums: administrācijas "dzeguzes amats" viens no pirmajiem, kas likvidējams (saskaņā ar izslavētā audita slēdzienu) ar aprēķinu un sajēgu, tādējādi ietaupot līdzekļus budžetā. Pozitīvi, jo vienai otrai beidzot tiks dotas lieliskas izaugsmes iespējas ārpus administrācijas darbā iekārtošanas biroja !

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 14:36

atkal ES

Nevajag samazināt štatus, es jau iebildu , lai gan atkal bez pamatojuma.
Lai paliek amatos, man bus vairāk ko atlaist kad tikšu lielajā beņķī!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:06

?

Lai nodrošinātu brīvpusdienas pirmsskolas vecuma bērniem līdz četru gadu vecumam, pašvaldībai nāktos tērēt vairāk nekā 190 tūkstošus eiro gadā--------vai shie berni edis kautkada restorana ? konkreti cipariem cik ir sho bernu?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:16

loham,

Novickis ir viens no tiem retajiem kuram ir gan saprašana, gan skaidrība par ko runāt, atšķirībā no bariņa deputātu, par kuriem brīžiem rodas iespaids, ka viņi ir miega zāles sadzērušies

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:40

To loham

Vienīgā saprašana ir ka vajag augsto krēslu, dabūtu amatu i neatšķirtos no pārējiem ! Tas ir viss teātris

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 10:39

arī loham

Paklausies domes sēžu ierakstus, pārējie taču netiek pie vārda kad novickis sāk savus runas plūdus. Kādas miega zāles, tur tak nervu zāles čupām jādzer!

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 15:55

Zīcija

vai tad galva strādā, ja bagātā kundze jāaplec!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 14:29

po...

kādai jāstrādā....

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:08

:))

žēl tās nabaga Zīcijas ne tai galva strādā, ne bagātības, ne kāds aplec!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 16:39

:))

Man arī žēl, galvenais, lai līdz ar matiem, arī nepazaudē galvu un visu pārējo, dzīšanās pēc bagātības nekad nevienu bagātu nav padarijusi.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 18:12

šoreiz nepiekritīšu

Novicka un domubiedru projektam, vai tiešām nauda jāpiešķir visiem, arī tiem, kuri pusdienas starpbrīdī nopērk RIMI vai Hotdogā, kā arī tiem, kuri izrādās ar pēdējā modeļa viedtelefoniem un uz skolu brauc jau ar personīgajiem auto. Varbūt arī pārējā ieviesīsim komunisma principus, piedevām, daudzi uz skolas ēdnīcu vispār neiet. Varbūt šo jautājumu atstāt sociālajam dienestam risināšanai, citādi tā būtu nodokļu maksātāju nauda cūku(tiešajā nozīmē) nobarošanai.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:00

pārdomām

https://manabalss.lv/par-bezmaksas-edinasanu-bernudarzos/show

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:06

pārdomām gan

Pādod tik tēmu šādai balsošanai- daudz balsis savāktu ja piedāvātu bezmaksas alu vecākiem, kuri atveduši bērnu līdz skolai!

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:12

iz vēstures

biedra Ābelnieka "pribambasi" nav nekas jauns. Pirms četriem gadiem liekot "sprunguļus" bērnu piedzimšanas pabalsta piešķiršanai biedrs deklamēja: "ka tā esot nauda noēšanai" ..... pašvaldība jau tā pieškirot sudraba karotīti jaundzimušajiem.....:))

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 21:54

pat padomju laikā

sociālisma ziedu laikos brīvpusdienas skolā pienācās vien tiem, kuri tiešām bija trūcīgi. Pirmā sekretāra un rajona padomes deputātu bērniem nekas nepienācās...

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:08

padomju laika bērns

Nestāsti muļķības, padomju laikā brīvpusdienas bija visiem bērniem, taču apmaksas veids bija pavisam citāds. Turklāt paši bērni rudeņos gāja strādāt kolhozu laukos. Tagad taču bērnam nedrīkst ļaut pat grīdas slaucīt.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 15:18

nu

cik atceros, par pusdienām bija jāmaksā daži rubļi. Nekādu milzu robu vecāku maciņos tas neiecirta. Tas gan nenozīmē, ka slavēju padlaikus. Vienkārši, arī toreiz bija kaut kas labs.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 17:04

pareizi-nu.

pad laikos par pusdienaam maksajaam kadus 3 rub ar kapikaam pa meenesi. un tiesaam nekaadu robu tas vecaku macinos nevareeja iecirst. jo visiem bij darbs. tagad tik maksaa nodevas , bet no kaa, ja taas naudinas ir tik cik ira!? atgriezoties pie padomijas skolas laikiem, berni tiesaam gaaja talkaas, gan auglus, saknes vaakt, gan pavasaros rudenos lapas parkos graabt. un nebij nekadas vainas, tas tikai noruudija jau no mazotnes darbam. par padariito ari maksaaja naudinu, vai saimnieciba veda ekskursijaas. vien vaard sakot-bij labi, bija kārtība.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 19:51

padomju laika bērnam

par tavām pusdienām maksāja tavi vecāki, tā kā tev tās bija "brīvpusdienas", bet maksāja, kaut vai tos trīs rubļus

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 19:58

vēlreiz padomju laika bērns

Arī maniem vecākiem tolaik nebija jāmaksā par pusdienām, jo to darīja kolhozs, uz kuru rudeņos braucām strādāt.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 08:37

Absolvents

Žabov ,kur aptauja cik tavi vidusskolēni gribēs ēst šīs pusdienas.Cik atceros nekas garšīgs nebija.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 22:44

tukšmuldis

Artūriņ, ko tu to paurīti no ierakuma bāz arā?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 08:49

tiešām tā

diez cik šādu "tukšmulžu" ar saviem"neapgāžmajiem spriedumiem" novada domes amatos būdami virza novada politiku?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 17:09

priekš tiešām tā

nu āboļnieks tādu bariņu "tukšmulžu" ar saviem"neapgāžmajiem spriedumiem" ir novācis, lai to novadu noved līdz iznīcībai

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:43

tukšmuldim saškam

Ko nu tik traki tos komentārus drukā, dikti gribas tai lielajā krēslā? ...bet tev tās kājeles par īsām, jau kuro gadu nevari tai beņķī tikt!

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 16:11

Gribu lielajā beņķī

O, jā, beņķī es gribu, lai tiktu pie savas Saulcerītes, parasts večuks jau viņai neder.

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 19:04

Gribulim

Ka tik tev Saulcetītes vīrietis, mēra krēsla vietā, kaut ko citu neierāda, viņš nav nekāds plānā galdiņa uzrbējs, salīdzinot ar tevi!

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 13:38

Gribu

Bet es tāpat gribu! Kaut bez zobiem, bet gribu!

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 14:15

Omīte

Šāda ķenga vēl nav redzēta BDz forumā.
Skumji, ka mūsdienās apķērīgs klauns ar var pretendēt uz jebkādu krēslu, jā, demokrātijai ir savi trūkumi. Šī ir populisma piecgade.
Skatieties uz darbiem, nevis solījumiem.
Ak baseins, nesatraucās tauta: i pabeigs, i lenti griezīs, i es tur peldēšos ar mazbērniem.

pirms 2 gadiem, 2017.09.04 23:04

peldošā ķenga

ko shēma neklapē vai m***i jau smeļas mutē?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 08:40

omīt

arī tavs komentārs "laikam" atbilst tikai taviem domes strūktūrā nostrādātajiem gadiem, nevis tavai filologa izglītībai. Kulturāli cilvēki oponentus par klauniem nesauc, arī cita spriedumus nedēvē par ķengām. Ceru, ka savus mazbērnus nemāci tādā stilā, kā šeit taisies mācīt savus oponentus.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 17:15

par baseinu

ja tie peldētāji "tik šķidri lies" arī baseinā, kā šeit komentāros, tad basena ūdenim noteikti vajadzēs pievienot vielu, kas iekrāsos lējēja bikšeles

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 17:25

Omīte

Jūsu zināšanai: nestrādāju un nav vēlmes strādāt mūsu novada domē, lai gan bija iespēja pieteikties uz man atbilstīgu amatu/darbavietu ņemot vērā manu izglītību un pieredzi. Tā kā atlaist mani no novada administrācijas attiecīgi nevarēs ar.
Ja kāds pats apzinās, ka uzvedas kā klauns, tad tas nav jāpārmet man.
Ir godprātīgi un atsaucīgi administrācijas darbinieki, kuri tiešām labi pilda savus amata pienākumus, Jūs esat malači.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 19:12

Omītei

Omīt nesatraucies, šo klaunu Rīgas skumbrija padarijusi manipulējamu un mīkstu, kādu komandu dod tādu pilda. To es saprotu tas ir viens vella bābietis!

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 05:22

Skumbrija nē

Tā ir vienkārši drausmīga pirnja. Neglīta un plēsīga. A klauns lēkā un cer uz mēra krēslu.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 10:42

zaļajam draugam

esi varens makšķernieks un cirka pazinējs! vai nesen netiki izmēzts?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 10:59

mjā!!!

Daudzi atceras skumbrijas, piranjas spēlītī ar kaimiņ mēra kungu!

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 12:05

omītei un ne tikai

izskatās, dome savus "kadrus" izvēlas no tiem, aiz domes ēkas uz soliņa sēdošajiem, vismaz leksika tāda un amats kā sociālais pabalsts

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 17:20

par izteicieniem

Muti ciet:

Admintrācijas vēmekli aiztaisi muti!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 17:27

!

Ļoti skumji kungi ar pilnajiem vēderiem, pirmais pabaro savu tautu un tad taisi stulbas ekstras.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 19:52

Vaira

Kas par valodu? Kādam laikam nervi vairs netur.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:35

IP

Omīt, esi izskaitļota. Tavi komentāri radīja interesi to izdarīt! Ļoti interesanti....

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 08:49

trakulis

Kalinka pie Kalinkaam, malinkaam)))

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:11

Jakulis

blondā piranja viņu mēģina ēboļa stabules pavadījumā izvadīt ārā no amata

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:46

Jakulim

A varbūt gribēja par pirmo lēdiju?

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:52

Vēlētājs

Vārdu sakot palasot komentus var saprast kas notiek mūsu domē. Diviem mīla, pārējie rej. Mīlnieks rej pretī tā ka putas pa muti. Damse jau otru pusmūža politiķi aptinusi. Visam pa vidu pusdienas, baseins, ceļu remonti, mēra krēsls un skaudība. Un par tādiem ākstiem tauta balso.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:42

vēlētāja

tiešām palasot komentārus, šausmas pārņem kādus speciālistus ar īpaši augstu intelektu apmaksā no nodokļu naudas. Algas kosmoss, darba laikā tikai klabina komentārus, darba laikā vazājas pa pilsētu, un rej atsperdamies, lai nenogāž no troņa "demokrātu", nu Amaltejas rags, ne darba vieta

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 23:54

redzams

pēc tā, kad parādās daudzie + un - pie komentāriem un īpaši indīgi komentāri bez viedokļa paušanas, var redzēt, novada administrācija darbiniekiem sākusies jauna darba nedēļa. Diez vai privātstruktūrās strādājošajiem darba laikā atliktu laiks stundām sēdēt internetā, lai nekavējoties, pēc komentāra ievietošanas, "atzīmētos".

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 09:49

redzamajam

Dīvaini gan, ja kaut kas ir noplusots pie novada vadību nomelnojošiem komentāriem, tad tev šķiet, ka to darījusi vienkāršā tauta, bet ja nomīnusots - vainīga administrācija! Viss te notiek anonīmi, te var izpausties gan valsts darbā, gan privātā sektorā strādājoši, gan pensionāri un bezdarbnieki. Neaizmirsti, ka administrācijas darbinieki startēja vēlēšanās arī no "slavenā" administrācijas apkarotāju saraksta. Apsveicu ar pilnmēness laiku, par tā tuvošanos jau iepriekš liecināja daudzie aizvainojošie komentāri! Varbūt beidzot ir pienācis laiks runāt atklātu valodu, nevis te anonīmi ķengāties?

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 10:31

šomina

cepumi tev, labi strādā.

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 13:47

vēlētāja

Ja tā vērīgāk palasa komentārus, tad ir skaidrs ka tos neraksta lasītāju simti, pat ne desmiti, tie ir daži neadekvāti cilvēciņi, kuri dzīvē neko īsti nav sasnieguši. Varbūt kādreiz atlaisti no darba ( droši vien pamatoti), varbūt kādā amatā nepieņemti ( prasmju trūkuma dēļ), bet aizvainojums palicis. Nikus var izdomāt, un "+"un "–" var no visām gudrajām ierīcēm salikt cik tikai tīk.

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 16:19

vēlētāja

jā, tiem neadekvātajiem un nepietiekami atalgotajiem zināmas domes speciālistu gan mīlas, gan darba, gan atpūtas lietas. Tādēļ, laikam, viņi dzīvē neko nav sanieguši un jāiztiek no iedzīvotāju nodokļos atmestā... amati viņiem kā sociālā palīdzība

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 18:25

arī vēlētāja

Nav jau jābūt domes darbiniekam lai zinātu kurš ar ko guļ. "vienkāršā tauta"vienmēr visu zina labāk un vairāk nekā paši iesaistītie.

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 08:21

Vidusskolēns

Paldies, ko ta' mēs, vidusskolēnu puncīši nemaz nevēlas ēst skolā! :)

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 21:38

Galvenais, lai dome maksā, nav svarīgi ēdīs vai nē.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 22:25

ēdiens

Varbūt līdzmaksājums par pusdienām vidusskolā un pirmsskolas iestādē no vecāku puses. Tikkai pusdienas BVĢ un BSs būtu vēlams gatavot ēdamas, pielikt nedaudz mīlestības!

pirms 2 gadiem, 2017.09.06 18:07

ēdienam

Līdzmaksājums pirmsskolā būtu (un ir 5-6gadniekiem arī šobrīd) jebkurā gadījumā, jo runa ir tikai par pusdienām. Bērndārznieki vēl ēd arī brokastis un launagu. Par šo ēdienreižu apmaksu jau runa neiet.

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 13:49

kur nauda?

Ko, vēl brokastis un launagu??? Tūdaliņam jau jau tagad pusdienu apmaksa kaklā iesprūda!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 14:04

lūk

Labs vadītājs vienmēr pabaros savu tautu.

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 15:44

lūkai

Tu varbūt sajauci verdzības laikus ar mūsdienām? "Tautas pabarošanai" nauda tiks tērēta no pašvaldības budžeta, tas ir, no nodokļu maksātāju naudas. No tās naudiņas, kura tur sarodas arī no tavas saņemtās algas ( legālas, protams). Un cik nu viņas tur ir, tik arī ir. Tas atkarīgs arī no mūsu vēlmes maksāt nodokļus. Un tieši tādēļ tai ir jābūt lietderīgi un saprātīgi izlietotai, nevis demonstratīvi mestai pakaļ visiem pēc kārtas, uzturot skolas ar 3 skolēniem klasē, kurus māca 7 skolotāji. Nav runa par to nevajag atbalstīt bērnus, bet jāskatās kurā līmenī tas ir vairāk vajadzīgs un lietderīgāks pasākums.

pirms 2 gadiem, 2017.09.07 16:44

Ābelniekam

Vai Brunavas bērnu ģimenes netiks diskriminētas,vedot bērnus uz pirmskolas iestādi Bauskā, un vairāk kā stundu pavadot ceļā? Jūs laikam esat aizmirsis,ka laukos arī dzīvo ģimenes ar maziem bērniem.

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 08:19

patiešām?

Kas tās par muļķībām? Ja jau Mežgaļu skolu paredzēts turpmāk pārveidot par sākumskolu, tad braukšana uz Bausku vai Griķu skolu paredzama 7. - 9.klašu skolēniem. Pirmskola taču netiek samazināta! Bez tam, Bauskas pirskolas izglītības iestādes ir jau tā pārpildītas, tur ir rindas uz vietām bērnudārzos. Neesmu dzirdējusi, ka Mežgaļu pirmskolas grupiņas būtu pārpildītas.

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 09:12

nu gan

Kurš jums Brunavā tādas muļķības stāsta? Varētu nosaukt konkrētu personu?

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 09:51

Atbilde-patiešām.

Ja jau Bauskas bērnudārzi,pirmskolas un sākumskolas ir tik pārpildītas,tad laipni lūgti uz Mežgaļiem-tur vietas pietiks visiem! Pavasaros un rudeņos stunda ceļā uz skolu un stunda mājup pa "ideāliem" ceļiem ir tīrais nieks. Laipni lūgti laukos!

pirms 2 gadiem, 2017.09.09 09:20

Lauki

Pilnīgi piekrītu Andreikai un Novickim. Kāpēc laucinieki var bērnus vadāt uz nodarbībām pilsētā,bet pilsētnieki nevar vadāt uz bērnudārziem laukos,kur ir brīvas vietas. Nebūs neviens diskriminēts!

pirms 2 gadiem, 2017.09.09 09:26

Kartupelis

Es arī atbalstu Novicki, man patīk ka domā par tautu, Karīna arī man patīk , bet Aivijai es neticu, piedodiet!

pirms 2 gadiem, 2017.09.09 10:40

Piekrītu

Es arī neticu , tur vajag tikai krēslu.. izmisīgi krēslu!

pirms 2 gadiem, 2017.09.09 16:46

Kas tik nenotiek?

Ja vīrietis spējīgs dēļ jaunās miesas nodot savu ģimeni, tad viņš ir lupata, un tādām nav vietas deputātos, jo ja cilvēks nav uzticīgs ģimenei tad par ko iet runa? Un viņai arī ir vecais, gan jau ka nezin, varu iedomāties cirku kad uzinās, būs laikam jāpastāsta, lai pievērš uzmanību savai draudzenei.

pirms 2 gadiem, 2017.09.10 06:33

Monika

Cik drausmīgai ir jābūt sievietei, lai jauktu ģimeni ārā?Vai tiešām nav brīvu, neprecētu vīriešu uz pasaules? Vai tiešām ir tāds izmisums?

pirms 2 gadiem, 2017.09.10 21:04

Monikai

Un cik drausmīgam ir jābūt vīrietim, lai nodotu pats savu ģimeni? It sevišķi pēc tik daudziem laulībā nodzīvotiem gadiem? Laikam tiešām cer, ka vajadzīgs tai karjeristei :D

pirms 2 gadiem, 2017.09.11 10:22

Vietējās ziņas