Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nepieņem lēmumu par nodokļu atvieglojumiem 3

Bauskas Domes sēdē 20. decembrī deputāti neapstiprināja iepriekš finanšu komitejas sēdē atbalstīto lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piešķiršanu.Debates par sagatavoto lēmuma projektu izvērsa deputāts Raitis Ābelnieks. Viņš iebilda pret formulējumu, ka nodokļu atlaidi par zemi un ēkām no nekustamā īpašuma nodokļu summas var saņemt visi, kas veikuši ēku jumtu, fasāžu atjunošanu vecpilsētas teritorijā. Projektā bija paredzēts, ka privātpersonas saņem atlaidi 90 procentu no paredzētās nodokļu summas, juridiskās personas – no 50 līdz 70 procentiem. R. Ābelnieks vēlējās, lai atlaides piemēro tikai tiem namiem, kas celti līdz 1940. gadam. Izvērsās diskusijas arī par to, vai nepiemērot nodokļu atlaides arī citviet, ne tikai sakoptajiem īpašumiem vecpilsētā.  Deputāts Jānis Teikmanis ieteica nepārsteigties ar iespējām saņemt nodokļu atlaides, jo tas var negatīvi ietekmēt pilsētas budžetu. Izskanēja arī citi iebildumi, replikas.Kad Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile aicināja deputātus balsot, par nodokļu atlaidi bija tikai pieci deputāti. R. Ābelnieks, Pēteris Gabrilovičs, J. Teikmanis un Juris Landorfs balsoja pret. Deputāte Māra Bite atturējās, lēmums netika pieņemts.Tradīciju piešķirt privātpersonām un uzņēmējiem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus Bauskā īsteno jau vairākus gadus. Nākamajā gadā šādas atlaides varētu arī nebūt.  Domes juriste Daira Zemture skaidroja, ka deputāti var rosināt no jauna šo ieceri skatīt komitejās, virzīt uz Domes sēdi, taču ir iespējams nonākt laika trūkumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Fui

Apsveicu Ābelnieku un Teikmani, viņi tiešām rūpējas par vecpilsētu, un par to, ka tie, kas saņēmuši īpašumā graustus neaizmirstu kārtīgi pilsētai nodokļus un vēl kaut kādā mistiskā veidā kaut ko uzturētu kārtībā.

pirms 12 gadiem, 2007.12.27 10:42

Krustmāte Lienīte

Kas attiecas uz vecpilsētu, tad skats uz to ir atbaidošs. Nedomāju, ka ēku īpašniekiem ir liela peļņa. Zinot cik dārga ir celtniecība, patiesībā jau būtu jāpiemaksā vismaz tiem, kam ēkas ir Rātslaukumā, vai vismaz jāizsniedz bezprocentu kredīts, kādu kādreiz saņēma J.Teikmaņa znotiņš Valters, kad domes priekšsēdis bija J.Teikmanis. Ieteiktu domniekiem padomāt, kas tie būs par pilsētas svētkiem uz nolaisto ēku fona.

pirms 12 gadiem, 2007.12.21 00:01

juris

nu ja, atkal gribās deputātiem vecu noplukušu Bausku.

pirms 12 gadiem, 2007.12.20 18:31

Vietējās ziņas