Nepilnas nedēļas laikā trīs reizes paliek bez elektrības 7

 Divas dienas nepilnas nedēļas laikā Bauskas apkaimē tika traucēta elektroapgāde «Sadales tīkla» klientiem, turklāt šonedēļ vairākās vietās pilsētā norit arī plānveida remontdarbi, kuru laikā pārtraukta elektroenerģijas apgāde.

«Bez elektrības palikām sestdien un otrdien, bet par šodienas atslēgumu biju informēta jau nedēļu iepriekš. Bez apkures, bez siltā ūdens, bez gaismas dažu dienu laikā esam jau trešo reizi. Nav ne stipra vēja, ne lielu salu ar apledojumu, ne citu ārkārtēju apstākļu, lai būtu iemesls strāvas zudumam. Vai tagad arī vienkāršam iedzīvotājam būtu jādomā par strāvas ģeneratora iegādi?!» neizpratnē ir baušķeniece Aija.

A/s «Sadales tīkls» pārstāve Tatjana Smirnova paskaidroja, ka sestdien, 16. septembrī, plkst. 10.56 uzņēmuma apakšstacijā «Bauska» fiksēti tehnoloģiski traucējumi vidējā sprieguma 20 kV (kilovoltu) elektrotīklā. «Sadales tīkla» operatīvā darba brigāde nekavējoties sākusi bojājuma lokalizēšanu, lai klientiem elektroenerģijas piegādi atjaunotu pēc iespējas ātrāk. Kopumā elektroapgādes traucējumi bijuši aptuveni 6900 klientu Bauskā un Bauskas novadā. Veicot pārslēgumus elektrotīklā, lielākajai daļai klientu elektroapgāde nodrošināta no citām elektrolīnijām un elektroenerģijas piegāde operatīvi atjaunota 20 minūšu laikā – plkst. 11.17. Bez elektroapgādes vēl palikuši 14 «Sadales tīkla» klientu. Pārbaudot elektrotīklu, konstatēts, ka ir bojāta vidējā sprieguma elektrotīkla iekārta (20kV kopnes), un operatīvais personāls turpinājis darbu, lai novērstu elektrotīkla bojājumu. Visiem klientiem elektroenerģijas piegāde atjaunota sestdienas vakarpusē.

Savukārt otrdien, 19. novembrī, elektroapgādes pārtraukumu klientiem izraisījis bojājums vidējā sprieguma 20 kV (kilovoltu) kabeļu līnijā. Elektrotīkla ķibele reģistrēta plkst. 11.32. Aptuveni 400 klientiem Dārza, Ceriņu, Biržu un Salātu ielā elektroapgāde atjaunota plkst. 13.18, un vairāk nekā 2000 klientu Uzvaras, Pilskalna, Pionieru, Krasta ielā elektroenerģijas piegāde atjaunota plkst. 13.38. Visiem pārējiem elektrība «atradusies» otrdienas pēcpusdienā.

T. Smirnova atzina, ka minētos bojājumus diemžēl neesot iespējams paredzēt, tāpat kā elektrotīkla bojājumus, kurus izraisa saimniecisko darbu veicēji, kas pārrok kabeļu līnijas, mežizstrādes vai lauksaimniecības darbu laikā bojā elektrolīniju balstus vai sarauj gaisvadu elektrolīniju vadus. Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti, uzņēmums regulāri veicot elektroietaišu uzturēšanas, remonta un rekonstrukcijas darbus, tomēr elektrotīkls nevarot būt pilnībā pasargāts no nelabvēlīgu laika apstākļu, neparedzamu nejaušu notikumu un trešo personu izraisītiem bojājumiem, kas rada elektroenerģijas piegādes pārtraukumus vai sprieguma traucējumus lietotājiem.

«Elektrotīkls kā jebkura inženiertehniska iekārta ir nepārtraukti jāuztur, jāpārbauda, noteiktā apjomā savlaicīgi jāatjauno, tādēļ, lai samazinātu šādu elektrotīkla bojājumu iespējamību, «Sadales tīkls» ievieš tajā drošas un ilgtspējīgas iekārtas. Jau iepriekšējos gados Bauskā un novada teritorijā uzņēmums realizējis apjomīgus elektrotīkla atjaunošanas projektus, darbs turpinās arī šogad un nākamajos gados,» uzsvēra T. Smirnova. 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

gunta

protams jāuzlabo bet vai plānotos darbus nevar plānot vasarā.Tagad tumšais,augstais laiks,pietiek jau ar neparedzētiem gadijumiem.

pirms gada, 2019.11.21 08:40

elektriķis

ko Tu saproti no "draudzīgas enerģijas", tā "atnāk" kad vismazāk to gaidi....

pirms gada, 2019.11.21 10:04

sira

- nu sesstdien gaja jautri)) visi tai bridii bij nesaprasanaa, drudzaini tver mobilos, zvanaas,., lielveikalos tuss, nekas nenotiek, veel tas Maaras tirgud pie Rimi,., kad atradaas loti gaiditaa gaisma, ta visi tikpat drudzaini metaas ieksaa bodees pirkties, tikai kases aparaati veel nebij ačokniijušies no šoka)), njaa, diemzeel mums jabut gataviem ari tadam arkaartas situacijaam, un tamdeelj jaatur maajas sveces, baterijas un jaauzlaade telefoni, ja nu kas.,

pirms gada, 2019.11.21 12:01

hi hi hi

Lai paralizētu ne tikai atsevišķas pilsētas un apdzīvotas vietas, bet pat Vislatviju ,nav jāgaida bruņota krievnāce - pietiks ar elektrības atslēgšanu atsevišķu krievu diversantu izpildījumā.
Tā teikt pi...dec podkralsja ņezametno ....

pirms gada, 2019.11.22 14:29

pag pag

Tas jau Bauskas nacionāļu stāstiņam jābūt. Iespējami Krievi pārbaudīja mūs, kā spēsim tikt galā.kad elektrības nav.... ha ha hā

pirms gada, 2019.11.22 22:50

Gints

Pūšs acīs miglu Vajag modenizēt savas apakšstacījas,nevis kāst naudu no cilvēkiem tikai,citur eiropā nonāktu pie tiesas darbiem.daudziem privatmajās darbojas automātiskie apkures katli,kuri pie elektrības pārtrūkuma var izraisīt ugunsgrēku.un ne jau visiem ir UPS vai Ģenerātori!!!!!

pirms gada, 2019.11.24 15:57

Vietējās ziņas