Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nesokas «Bauskas piena» īpašumu pārdošana 4

Jaunajai piena rūpnīcai Jelgavā nosvinēti spāru svētki, paveikti aptuveni 40% celtniecības darbu, taču par kādreiz iecienīto «Bauskas pienu» liecina vien ieilgušais bankrotējušā uzņēmuma maksātnespējas process.Kā viens no iemesliem minēta maksātnespējas administratores Valentīnas Kepentes neefektīvā darbība. «Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka divu gadu laikā administratore nav varējusi pārdot nevienu īpašumu. V. Kepentes darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi. Apejot normatīvos aktus, nekustamo mantu viņa mēģinājusi pārdot pa daļām. Īpašumi netika apsekoti, nebija nodrošināta to uzturēšana, tādēļ daļa ēku jau pussagruvušas. Pamatojoties uz Maksātnespējas likuma 22. panta 2. daļas 2. punktu, tiesa šī gada februārī atcēla V. Kepenti no pienākumu pildīšanas.  Viņas vietā iecelta Jevgēnija Tokmačova, kas teju pusgadu iepazinās ar lietas sastāvu. Neveiksmīgi beigušās viņas virzītās nekustamo īpašumu izsoles. Mājai Bauskā, Plūdoņa ielā 34, un zemesgabalam ar kopējo platību 600 kvadrātmetri un sākumcenu 9300 latu, kā arī dzīvoklim Stacijas ielā 5 ar kopējo platību 45,9 m2 un 5 500 latu sākumcenu nepieteicās neviens pircējs, līdz ar to plānotās izsoles atzītas par nenotikušām.  Administratore plāno īpašumus nodot atkārtotā izsolē nākamajā gadā. Konkrēti datumi vēl tiks precizēti, bilst. J. Tokmačova. Patlaban zināms, ka februārī notiks izsole jaunajam ražošanas ceham Stacijas ielā 1. Iepriekšējās adiministratores laikā jaunbūvi ar zemesgabalu 31 800 m2 tika mēģināts pārdot par 550 tūkstošiem latu. Par šādu cenu izsolē to neviens neiegādājās.2009. gada septembra sākumā «Bauskas piena» kreditoru sapulce pieņēma lēmumu par uzņēmuma bankrota procedūras sākšanu, minētā gada februāra sākumā Bauskas rajona Tiesa «Bauskas pienu» pasludināja par maksātnespējīgu. «Bauskas piena» kopējās kredītsaistības veidoja nedaudz vairāk kā četrus miljonus latu pret «GE Money Bank», Lauku atbalsta dienestu, zemniekiem u. c. kreditoriem. Uzņēmums veica arī daļēju modernizāciju, kas izmaksāja vairāk nekā 3,5 milj. latu, no kuriem pusi nodrošināja ES finansējums, bet otru pusi - «GE Money Bank».Šī gada 30. novembrī Rīgas apgabaltiesa pilnībā apmierināja AS «GE Money Bank» prasību un no patlaban maksātnespējīgā uzņēmuma «Bauskas piens» akcionāres un valdes locekles Nadeždas Podkopajevas nolēma piedzīt 3,01 miljona latu parādu, informēja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš. Tiesas spriedumu līdz 3. janvārim iespējams apstrīdēt Augstākajā tiesā apelācijas kārtībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vairotājs

Kādam jau būs jāatmaksā tas nozagtais Eiropas miljonu līdzfinansējums.Maksās valsts no mūsu kabatām!

pirms 8 gadiem, 2011.12.30 12:57

pensionāre

Cik miljonu vērtas ir jaunā korpusa tukšās sienas?Cik vērts ir vecais grausts?Ha-ha!Kur tad palikuši tie miljoni!Nauda nepazūd un nerodas no jauna,tā tikai pārceļo no konta uz kontu.Tas jau tāds mazs "dienvidu tiltiņš" Bauskas variantā.

pirms 8 gadiem, 2011.12.30 12:55

purkšķis

No krievulenes pokapajevas kaut lats ir saņemts??

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 14:52

Oh

Pokopajevai bija plāns iegūt afigento peļņu no Rundāles pienotavas pārdošanas, bet tai pašai, Okmanis izmantoja pašvaldības pirmpirkuma tiesības un ēku nopirka. Vot nelieši, vieni vienīgi nelieši...

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 10:13

Vietējās ziņas