Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nesprādzis lādiņš uziets Brunavas centrā 2

Gadiem ilgi Ērgļu iedzīvotāji, tostarp skolēni stiagājuši pa laukumu, kurā zem asfalta gulējis apslēpts kara laika lādiņš. Tas uziets, veicot būvdarbus.Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece ziņo, ka nesprādzis kara laika lādiņš Brunavas pagasta Ērgļos uziets 13. septembra pēcpusdienā. Par to ziņots policijai, arī nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienībai. Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova skaidro, ka lādiņš izrakts ar ekskavatoru. Tas bijis Ērgļu centrā pie autobusu pieturas. Te strādnieki veikuši zemes rakšanas darbus, īstenojot ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projektu. «Satraukums bija liels, jo lādiņš tika pamanīts izceltajā zemes kaudzē. Daudzus gadus tas bija gulējis zemē pie pašas autobusu pieturas ļoti dzīvā vietā,» skaidro B. Marčenkova. Darbu vadītājs Andrejs Kuzņecovs «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka šāds atradums daudzu gadu garumā viņam esot pirmais: «Labi, ka viss beidzās laimīgi, jo šādi zemē guloši lādiņi ir ļoti bīstami, tie var uzsprāgt jebkurā laikā. Tā bija otrā pasaules kara padomju armijas mīnmetēja mīna, kas gulēja zemē. To bija izcēlis ekskavatorists ar kausu, bet nebija pamanījis. Kad tranšejā jau bija ieguldītas caurules un strādnieki ar lāpstām sāka to aizbērt, viens no viņiem uzdūrās metāla priekšmetam. Viņš saprata, ka tas ir lādiņš. Uzreiz tika zvanīts policijai, sapieriem. Kad viņi ieradās, tad paņēma mīnu rokās, iecēla savā autobusā un aizbrauca. Man paskaidroja, ka mierīgi guloša un neaiztikta šāda mīna nav bīstama. Ja pa to būtu ar lāpstu stiprāk iesituši, tā varēja arī uzsprāgt.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sapieris

Rakstā minēts gan lādiņš, gan mīna, bet attēlā redzams šāviņš. Kas tad īsti tur bija?

pirms 9 gadiem, 2011.09.15 11:25

Nu dikti liela sensācija. Brīnums kā neizsauca Degpunktu. Brunavā (kā arī visā Latvijā) dažādās vietās un ik pa brīdim atrod šādus maziņus un vēl bīstamākus lādiņus.

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 20:11

Vietējās ziņas