Nevalstiskās organizācijas pauž ierosinājumus Saeimas deputātei

Bauskas Centrālajā bibliotēkā pēc Saeimas deputātes Danas Reiznieces-Ozolas iniciatīvas notika Bauskas un Iecavas novada nevalstisko organizāciju tikšanās.
Uz pasākumu 8. martā ieradās dāmas no desmit dažādām biedrībām. Bauskas Zonta klubu pārstāvēja Ilze Tijone, «Meistaru Gothardu» – Inga Krolle, «Ābuli» un invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrību «Bauska» – Inga Ūbele, sieviešu klubu «Rītausmas» – Jolanta Kalinka, Iecavas jauniešu padomi – Laine Baha, biedrību «Bauskas vecpilsēta» –  Māra Kuļikauska, biedrību «Bauskas rajona lauku partnerība» – Raimonda Ribikauska un citas. Vairākas dalībnieces iesaistījušās divu un pat vēl vairāk biedrību darbībā. Piemēram, Solvita Gulbe pārstāvēja gan Iecavas novada Dzimtmisas attīstības biedrību, gan arī plašāko Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociāciju.

Saeimas deputāte izvaicāja biedrību pārstāvju viedokļus par pieejamo finansējumu un darbības iespējām un aicināja paust idejas par to, ko vajadzētu mainīt. Par uzņēmēju-atbalstītāju attieksmi pēc jaunās nodokļu reformas biedrību pārstāves stāstīja, ka lielu pārmaiņu mūspusē nav. Tie uzņēmumi, kas jau ilgstoši atbalsta kādu aktivitāti, nav ļoti ieinteresēti citā atbalstā. Biedrību pārstāves atzina, ka Bauskas novadā lielākā daļa spēcīgo uzņēmumu ir zemnieku saimniecības, kam nav raksturīga ziedojumu kultūra sabiedrībai. Kā variantu biedrību stiprināšanai saskatīja pastāvīgus valsts un pašvaldību fondus, kas garantētu ilglaicīgāku atbalstu, nevis tikai atsevišķu projektu formā. Tāpat sanākušās aicināja Saeimas deputāti sakārtot virkni konkursu, kas it kā domāti biedrībām, bet tajā pašā laikā bieži vien ir ar sarežģītiem nosacījumiem un ierobežojumiem.

«No mūsu puses tikšanās mērķis bija parādīt, kā mēs strādājam nevalstiskajās organizācijās. Ceru, ka kaut ko no sarunas deputāte ņems vērā un tas ietekmēs valsts politiku biedrību jomā,» tikšanos vērtēja I. Tijone.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas