Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevar vienoties par starptautisko autobusu pieturvietu Bauskā 22

Starptautiskajiem autobusiem joprojām nav pieturvietas Bauskā. Tādējādi ceļotājiem uz Rietumiem vispirms jāaizbrauc līdz Rīgai, lai pēcāk ar maršruta autobusiem trauktos pa to pašu ceļu atpakaļ, cauri Bauskai un tālāk Lietuvas virzienā.
 
«Bauskas Dzīve» par šo problēmu rakstījusi vairākkārt. Iepriekšējā publikācija bija oktobra pirmajā pusē. Pēc tās no novada domes saņemts skaidrojums, ka pašvaldība ir piedāvājusi starptautiskajiem pārvadātājiem pieturvietu Bauskā. Domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka parakstītajā vēstulē starptautisko pasažieru pārvadājumu uzņēmumam SIA «Norma-A» norādīts, ka Bauskā pasažieru apkalpošanai ir piemērota autoosta. Tajā nodrošināta diennakts apsardze, apkurinātas telpas gada aukstajā periodā, kafejnīca, tualete, atbilstīgi aprīkotas iekāpšanas un izkāpšanas platformas.
 
Tādēļ tiek aicināts iekļaut maršrutos autobusu iebraukšanu Bauskas autoostā. Pašvaldība uzskata, ka SIA «Norma-A» iecerētā braucēju izlaišana un uzņemšana pieturvietā Kalna ielā pie Rātslaukuma nav tam piemērota.

«Te nav standartiem atbilstīgas platformas, nav izbūvētas nojumes, stāvlaukums pie Rātsnama ir mazs un noslogots. Nav ar luksoforiem regulējams Kalna un Rīgas ielas krustojums, kas apgrūtinās pasažieru iekāpšanu braucieniem uz Eiropas pilsētām,» rakstīts vēstulē. Tāpēc Bauskas novada dome uzskata, ka starptautiskajiem autobusiem jāiebrauc autoostā, lai tur uzņemtu un izlaistu pasažierus.
 
«Bauskas Dzīve» sazinājās ar SIA «Norma-A» valdes priekšsēdētāju Andri Podgorniju. Viņš apliecināja, ka uzņēmums nosūtījis vēstuli Bauskas novada domei ar priekšlikumu iekļaut savos maršrutos sabiedriskā transporta pieturvietu Bauskā, Kalna ielā. Taču pašvaldības piedāvājumam iebraukt autobusiem Bauskas autoostā nepiekrīt.

«Starptautisko maršrutu autobusiem primārais ir maksimāli ātri nogādāt braucējus tālajos galamērķos. Tādēļ mēs, cik vien iespējams, izvairāmies no papildu pieturvietām Latvijā. Jelgavā esam panākuši vienošanos. Tur mēs pasažierus uzņemam pašvaldības ierādītā pieturvietā, speciāli nenovirzoties no maršruta. Bauskā mēs būtu ar mieru rīkoties līdzīgi, piestāt «kabatiņās» Kalna ielā, kur pāris minūšu laikā varētu uzņemt vai izlaist braucējus,» stāsta uzņēmuma «Norma-A» vadītājs.
 
Iebraukšana Bauskas autoostā aizņemtu vismaz piecas līdz desmit minūtes. Virzienā no Rīgas un izbraucot no Slimnīcas uz Zaļo ielu jāveic kreisais pagrieziens, kas ir apgrūtinājums. Par autoostas izmantošanu ir jāmaksā. Uzņēmumā nav veikts detalizēts pētījums, cik daudz pasažieru katrā reisā varētu būt Bauskā. Taču tie nebūtu desmitiem cilvēku. Tādēļ nereti autobusiem vajadzētu nogriezties no tranzītielas autoostā, apstāties, tad atkal izbraukt no platformas atpakaļgaitā un nokļūt uz Zaļās ielas, nevienu pasažieri neapkalpojot. Uzņēmumam šādas neērtības un ar tām saistītie izdevumi nav pieņemami.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Ok

Varbūt Abelnieka k-gam vajadzētu pievērst uzmanību tam, kas būtu lietderīgi Bauskas novada iedzīvotāiem, tas ir ērti un ātri aizbraukt no Bauskas, nevis lobēt viena deputāta biznesu!

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 10:33

Nu ta beidzot

Paldies par izpratni. Kāpēc Kolužs aicina autoostā? Ne jau aiz labas sirds pret braucējiem, bet gan tāpēc, ka par to iekasēs piķi. Labāk lai izlaiz pie tilta un uzņem pasažierus pie Rātslaukuma. Tur pieturvieta ir apjumta. Nekāda vaina!

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 15:10

to Nu ta beidzot

Bet kā tad uzņems pasažierus, kas dosies uz Lietuvas pusi-tur taču nevar taisīt kreiso pagriezienu pa Rīgas ielu, lai iebrauktu Rātslaukumā. Un stāvēt naktī pie Mēmeles tilta, un ar somām no Rātslaukuma naktī nākt cauri Bauskai uz Dārza vai Salātu ielu vai iet pie Mēmeles tilta arī nav īsti jau labi, kaut kā baisi.
Tad jau drīzāk lai uztaisa ceļa paplatinājumus uz abām pusēm pie Apavu namiņa.

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 17:30

Petuhs

Nu ja tad jau labāk nekā, lai tik šauj garām!!! Es labāk uz Rīgu braucu un no turienes tālāk nekā stāvu pieturā bez jumta un braucu pa taisno!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 18:22

...

Cienītais Ābelnieka kungs, domāju, ka visiem ir vienalga kur šāds autobuss pieturētu, galvenais, ka pietur, ta kā nevajag lūdzu tagad kaprīzēties un spiest viņiem braukt iekšā autoostā, jo to viņi nedarīs:@

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 11:04

nešofers

Man gan nav vienalga, kur ir tā pietura, un arī jums pēc kāda laika būs pretenzijas, kad būsiet izbaudījuši to pieturvietu pie Mēmeles tilta, jo ,no Rīgas braucot, būs kaut kā jau dikti sarežģīti iebraukt tajā Rātslaukumā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 17:35

0-0

Nu tad jau var pieturā pie Pauzes :)

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 09:36

...

Koluža kungs jūs pats šeit komentējiet, jo domāju, ka parastajiem pasažieriem ir davienalga, kur pietur tas autobus un kā viņš tur pietur, jo galvenais, lai ir normāls autobuss uz Rīgu ...

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 13:15

nerunā nu visu vārdā

Tu gan esi tikai tu, tu neesi visi. Ko darīs cilvēki lietū, salā, vai sniegputeni nakts vidū ar somām pieturā pie Mēmeles tilta, dodoties ceļā uz Lietuvas pusi, jo uz Rīgu nokļūt jau nav tā galvenā problēma, problēma rodas, kad cilvēks grib doties Dienvidu virzienā. Jā, es neesmu Kolužs, ja kāds te iedomājas, ka tikai Kolužam nepatiktu pietura pie Mēmeles tilta.

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 19:54

metiet mieru....

nevienam neinteresē pasažieru ērtības, jau cik gadi pagājuši kā Kolužs izmeta leišus no autoostas, beidziet te cepties, nekas nemainīsies :((

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 13:34

Nu

Nu mēs au necepjamies, mēs ceram uz Raita Ābelnieka iedziļināšanos novadnieku vajadzībās. Un tomēr mēs vel ceram....

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 13:47

kā Eiropā

Rātslaukumā pie tā foršā ***ūža - kā no autiņa ārā,tā uz *brillītes* un pie pisuāriņa ! Un tad pie Rātsnama ūdensstrēbekļa un uz Tūrisma centru. Būtu dikti šiki.

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 17:38

ekolines

Var mēģināt Statoil tankštelē savākt pasažierus uz Eiropu un atpakaļ , pēc pieredzes zinu, ka daudzi Baušķenieki izmanto EKO0LINES pakalpojumus, bet , piedodiet, mēs stāvēt nevaram,nevaram gaidīt nokavējušos pasažieri,jo precīzi pēc grafika mums jābūt Panevēžos...

pirms 6 gadiem, 2013.11.02 18:27

Hmm

Varbūt vajadzētu mūsu novada vadītājiem sarīkot, kaut ko līdzīgu tilta akcijai!

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 13:18

Uldis

Jā, komentāri kā jau Bauskā! Bauskas AO vienmēr bijusi atvērta jebkuram pārvadātājam! Nekad un neviens pārvadātājs no tās nav izraidīts. Esam piedāvājuši par iebraukšanu simbolisku samaksu un no tā netaisāmies gūt peļņu. Uzskatam, ka pasažieri ir pelnījuši normāli iekāpt un izkāpt. Neiztur nekādu kritiku spriedelējumi par apturēšanu uz ielas.Sen Bauskas iedzīvotājiem ir nepieciešams civilizēti aizbraukt uz Lietuvu un no tās atgriezties! Bauskas AO ir sakārtota un piemērota, lai te iebrauktu arī starptautiskie pārvadātāji.

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 19:12

Izlasi velreiz

Izskatās, ka daļa komentētāju nav lasijuši rakstu, un palaiduši garām teikumu, kurā SIA «Norma-A» valdes priekšsēdētājs Andris Podgornijs saka, ka vai nu Kalna iela vai nu nekā, tatad vai nu atļaujam apstāties tur, vai nu šie brauks garām, un viņiem nafig tā autene un Bauska vispār nav vajadzīga. Tad nu tomēr atļujam tur apstāties un TIE KAS NEGRIB var tur nestāvēt un braukt no autenes uz auteni ar vecām grabažām...

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 20:06

to izlasi vēlreiz

Nav jau runa par braukšanu no autenes uz auteni ar vecām grabažām, jo te jau nav rūpe par braucējiem no Bauskas uz Rīgu, bet par cilvēkiem, kas gribēs doties uz Rietumu valstīm , un SIA "Norma " jau nu vismazāk alkst kavēt laiku un vest no Bauskas uz Rīgu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 21:41

oho

paši vainīgi , gausi nē labāk kolužu savējajs , nu pēctam koda pirkstos un mēlē , kad saprata ko izdarījuši ievēlēdami kolužu , nu pēc kaujas ar kulakiem nemētājas paši pa***, jā labāk vajadzēja Gausim uzticēties a tagad Kolužs visu izputina un atlaiž no darba , G ausis sawlainē uzcēla no nulles sawu impēriju , a nebūtu sa***uši viņam būtu mazāk izdewumu un vis būtu saglabāts un darbs būtu visiem a paši vainīgi mēs uzticamies kolužam esot savējajs aGausis sweš nu re kur rezultāts paši kož nagos jo uztic'wejas sātanam un iekrit lamatās ,un atu 28 mira un aipu izčakarēja un pārdewa slesara draugiem, nu malacis neko teikt un kādi busi sūdīgāki nekā pie čurkām.ko var gribēt mēs ***gāki nekā melnie čurkas.un tagad autoosta pieder kolužam nu malači kad ļāva prihvatizēt , un starptautiskie nedrīkst iebraukt , baigi labi gudrīši, nu tad bauska nogrims un būs viena narkomānu pilsētiņa , kā indē ar legālo zālīti jauniešus, un awtobusi piestās par pakšiem nevis ostā , ko krievu laikā uz dīķa uzcēla , a kolužs brauc ar biezu audi par mūsu algām un pensijām ieguldīto nawdu.

pirms 6 gadiem, 2013.11.03 23:49

Čižiks

Nez vai pats vispār saprati jēgu tam savārstījumam,ko uzkrecelēji,katrā ziņa,mēs nespratām....

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 14:04

Eu, vecīt!

Vecīt, ko tu esi sapīpējies ,nomierinies, ievelc dziļi elpu un pārlasi savu gara darbu, arī pie trešās reizes neko saprast nevar.

pirms 6 gadiem, 2013.11.04 16:44

www.SimGold.com

Zelta un sudraba mobilo telefonu numuri www.SimGold.com
Iespējama piegāde pa pastu visā Latvijā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.07 15:50

Vietējās ziņas