Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevarīgo un veco cilvēku aprūpe mājās Bauskas novadam izmaksās 63 174 eiro 12

Turpinot sniegt alternatīvos aprūpes mājās pakalpojumus Bauskas novadā, pašvaldībai tas izmaksās 63 174 eiro gadā,portālu informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko.

Viņa skaidroja, ka Bauskas novada domes Finanšu komitejas sēdē tika skatīts lēmumprojekts par grozījumiem saistošajos noteikumos "Par aprūpes mājās pakalpojuma organizēšanu un pakalpojuma saņemšanas kārtību Bauskas novadā", kas saistīts ar šāda pakalpojuma ieviešanas projekta noslēgumu.

Grozījumi tiek veikti, lai regulētu aprūpes mājās samaksas kārtību, jo līdz šim šis pakalpojums pilnā apmērā tika segts no Eiropas Sociālā fonda projekta līdzekļiem.

Kopš šī mēneša pakalpojums daļēji tiks segts no pašvaldības budžeta. Aprūpes mājās pakalpojuma nodrošināšanai no pašvaldības budžeta tiek plānoti 63 174 eiro.

Kā ziņots, februārī noslēdzās projekts "Institūcijām alternatīvie aprūpes mājās pakalpojumi Bauskas novadā", kas pilnveidojis Bauskas novada Sociālā dienesta pakalpojumus, informēja Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece.

Projekta laikā tapusi kompetenta un apmācīta aprūpētāju komanda, izstrādāts aprūpes modelis, dibināta laba sadarbība ar novada ģimenes ārstu praksēm, notikuši vairāki sirsnīgi pasākumi, organizētas atbalsta grupas radiniekiem, kuri aprūpē ģimenes locekļus, izveidojusies laba sadarbība ar Bauskas pilsētas pamatskolu, kuras audzēkņi, viņu vecāki un pedagogi gada nogalē bija sarūpējuši novada vecajiem un vientuļajiem cilvēkiem Ziemassvētku dāvaniņas, apkopoja projekta vadītāja Dina Romanovska.

Projekta īstenošanas laikā - no 2012.gada aprīļa līdz šā gada martam - aprūpes pakalpojumu saņēmuši 115 Bauskas novada vientuļie sirmgalvji, 45 no tiem apkalpojusi mobilā brigāde. Lai aprūpi mājās nodrošinātu, strādāja 11 aprūpētājas. Bez šiem cilvēkiem, kas galvenokārt veica darbu pilsētā un pagastu centros, pie vecajiem cilvēkiem uz nomaļām lauku viensētām devās arī mobilā aprūpes vienība - divas aprūpētājas, no kurām viena ir autovadītāja.

Projekta īstenošanas laiks bija divi gadi, un tas sākās 2012.gada aprīlī. Projektu 95 997 latu (136 592 eiro) apjomā pilnībā finansēja Eiropas Sociālais fonds.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

neskaužu, bet statistika...

ja nevarīgo un veco cilvēku aprūpe izmaksās 63 tūkstoši, tad cik novadam izmaksā vairāk kā 30 sociālo darbinieku uzturēšana, nerēķinot telpu, inventāra un citas izmaksas, vai tur jau nespīd vairāki simti tūkstošu?

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 10:30

skic

Pašvaldības budžetā, kas ir publiski pieejams dokuments, tu vari paskatīties. Ko te cepies?

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 16:18

pele

Ir ļoti skumji, ka tad, kad man vajadzēja kaut vai padomu, ko un kā darīt ar aprūpējamu tuvinieku, tad sociālā darbiniece teica, ka nekas tāds nav iespējams. Cīnijos ar pēdējiem spēkiem, asaras rijot, nebija ne atbalsta pasākumu nekā. Tas bija pirmas gada. Vēl tagad no tā visa nevaru normāli atjēgties. Mans secinājums ir - uz papīra viss smuki izskatās, bet kad tu dzīvē sastopies ar tādu situāciju, esi viens savās sāpēs un vēl dzbū pārmetumus dzirdēt. Tas pats par Bauskas slimnīcu, par kuru savā laikā saucu ļaudis uz atbalsta akciju.

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 13:47

SD

155 cilvēki un 14 aprūpētāji tomēr nav uz papīra. Vari tak ar kādu no viņiem aprunāties.

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 16:30

labi informētais

Gribētos zināt, kurš sociālais darbinieks rīkojies tik neprofesionāli, vai arī pasniegtā informācija tomēr ir tendencioza. Divu gadu laikā, kopš novadā ir aprūpes pakalpojums mājās, noraidīti tikai divi iesniegumi, jo ģimenes ārsti neuzskatīja, ka šiem konkrētajiem cilvēkiem šis pakalpojums būtu nepieciešams. Savukārt iesniegumi uz aprūpi pansionātā vispār nav noraidīti, kopš varu atcerēties. Un šodien pieprasījumu varam atrisināt nekavējoties. Vientuļajiem klientiem un trūcīgajiem viņu apgādniekiem par pakalpojumu nav jāmaksā, pārējiem- tik, cik tas maksā. Katram klientam ir individuāla situācija, kad tiek meklēts arī individuāls risinājums, sākot no kopšanas pabalsta kārtošanas, ko veic ģimenes ārsti, ja ir atbilstošas indikācijas, un DEĀK, izvērtējot ienākumus, daudz ko var atrisināt ar trūcīgas personas statusu, ir pieejamas sociālās gultas Bauskā un paleatīvā aprūpe Iecavā, pansionāts un aprūpe mājās, ko var algot arī pats klients vai viņu tuvinieki, ergoterapeita vai sociālā rehabilitētāja konsultācijas, psiholoģiskais atbalsts. Esam atrisinājuši ļoti sarežģītus gadījumus, bet tuviniekiem jābūt gataviem iesaistīties, arī finansiāli, jo saulainais sociālisms, kad viss bija par velti, mūsu valstī beidzies pirms 23 gadiem

pirms 6 gadiem, 2014.03.14 11:18

Arta

Par slimnīcu pat runāt ne gribu. cilvēks nomirst .pat ne paziņo,

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 16:09

žēl

Piekrītu pelei.Ja esi normāls cilveks ar blakus slimu cilvēku tad tās ir tikai tavas problēmasun ne tikai Bauskas novadā-Rundālē tas pats.Atbalsts tikai sliņkiem un ja nu vēl kadam pa blatu.

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 16:12

es

Par nevarīgajiem vecākiem pansionātos maksā viņu bērni un vēl pansionāta administrācija paņem šī vecā cilvēka pensiju. Ar to vēl nepietiek?

pirms 6 gadiem, 2014.03.13 20:28

Fakts

Nevis administrācija paņem, bet likums nosaka, ka par pakalpojumu ir jāmaksā un 90% no personas pensijas ir likumā noteiktā norma, kas obligāti jāsamaksā par uzturēšanos pansionātā, taču viena cilvēka izmaksas ir vismaz 2 līdz 2,5 reizes lielākas, nekā kāds ar savu pensiju var samaksāt, tāpēc, ja ir tuvinieki, viņiem jāmaksā atlikusī daļa līdz pilnai summai, ja tuvinieku nav, pārējo sedz no pašvaldības budžeta. Šogad vieta Derpelē maksā 562.37 EUR mēnesī.

pirms 6 gadiem, 2014.03.14 11:04

arī fakts

ja jau vieta Derpelē maksā 562,37 euro mēnesī, kas mūsu novadā vidēji ir strādājošā alga vēl pirms nodokļu nomaksas, tad tās un citas fantastiskās izmaksas ,varbūt, ir tā medus maize šiem sociālajiem darbiniekiem, kur katru gadu štati palielilinās un palielinās

pirms 6 gadiem, 2014.03.14 14:39

to arī fakts

nu" šiem sociālajiem darbiniekiem" nav nekāda sakara ar Derpeli un tās izmaksām. Pansionāta izmaksas veidojas no telpu uzturešanas izmaksām: apkure, elektrība, komunālie pakalpojumi, no medicīniskajiem izdevumiem. t.sk. mediķa un māsas algas, medikamentiem, trīsreizējas ēdināšanas, klientu individuālās lietošanas priekšmetiem, mēbelēm, iekārtām (piem. virtuvē), personāla atalgojuma utml. Tāpēc jau aprūpes mājās pakalpojums ir lētāks no visiem viedokļiem gan klientam, gan pašvaldībai, un klientam arī draudzīgāks, jo viņš tomēr turpina uzturēties sev ierastā vidē.

pirms 6 gadiem, 2014.03.14 15:12

Arī informētais

Patiešām viss ļoti labi izskatās uz papīra, reāli katru dienu strādāja tikai 3-4 aprūpētāji, pārējie pagastos uz vietas tikai dažas stundas mēnesī, nevajag jaukt cilvēkiem galvu! Bauskā, jā, arī mobilās brigādes meitenes strādāja kā nākas, tomēr, ja kārtīgi ar visiem aprunātos, izrādītos, ka daudzi pasākumi "pavilkti aiz matiem", tajos piedalījās nebūt ne aprūpējamas personas.....
Arī valsts apmaksāta asistenta pakalpojuma piešķiršana personām ar funkcionāliem netiek pietiekoši nodrošināta. Iedzīvotājiem netiek sniegta pietiekoša informācija par iespējām saņemt šo pakalpojumu. tas vairāk pārmetums Sociālā dienesta vadībai

pirms 6 gadiem, 2014.03.20 15:48

Vietējās ziņas