Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neveicas ar Rātsnama iekārtošanu 2

Aizkavējušies darbi Bauskas Rātsnama telpu iekārtošanā. Ēkas lielākā daļa joprojām nav apdzīvota, gausi rit vēsturisko mēbeļu un apgaismes ķermeņu kopiju izgatavošanas iepirkumu procedūras.

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā norādīts, ka beidzies iepirkums un noskaidrots kārtējais mēbeļu izgatavotājs. Šoreiz tā ir SIA «Intarsija» no Bauskas. Par 67 189 eiro (bez PVN) uzņēmumam būs jāizgatavo vēsturisko mēbeļu kopijas Rātsnama telpām. «Intarsija» valdes loceklis Jānis Ceplis «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka ir informēts par iepirkumu konkursa rezultātiem. Iespējams, jau šonedēļ varētu tikt noslēgts līgums ar pašvaldību. Atbilstīgi tam pasūtījuma izpildes termiņš varētu būt nākamā gada janvāris.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka 18. februārī bija noslēdzies iepirkums vēsturisko mēbeļu kopiju izgatavošanai. Tajā par uzvarētāju tika atzīta SIA «Friko I. L.». Firma bija solījusi darbus veikt par 66 805 eiro (384 eiro lētāk nekā otrs pretendents – SIA «Intarsija»). Taču pusotra mēneša laikā uzņēmums nespēja sagatavot nepieciešamos dokumentus un noslēgt līgumu ar pašvaldību. 28. martā SIA «Friko I. L.» atsauca savu piedāvājumu. «Bauskas Dzīve» jau bija minējusi vairākus gadījumus par šī uzņēmuma negatīvo darbu pieredzi. Bija pašvaldības, kas lauza parakstītos līgumu ar SIA «Friko I. L.», jo uzņēmums nespēja tos pildīt. Tagad šī negatīvā prakse apliecinājusies arī Bauskā.

IUB mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka neveiksmīgs bijis arī iepirkums vēsturisku apgaismes ķermeņu piegādei Bauskas Rātsnamam. 3. aprīlī publicētajā paziņojumā norādīts, ka iepirkuma procedūra izbeigta, jo nav saņemts neviens piedāvājums. Iespējams, ka tiks rīkots jauns iepirkums.

Iedzīvotāji izrāda interesi par greznu laulības ceremoniju sarīkošanu Bauskas Rātsnamā. «Bauskas Dzīvei» to apstiprināja Bauskas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga: «Cerot, ka viss ritēs raiti, dažiem pāriem pat bijām solījuši, ka šovasar laulību ceremoniju varēs rīkot Rātsnamā. Diemžēl realitāte iznāca citādāka.»

Tomēr nodaļas darbinieki ir gatavi jau maijā pārvākties uz Rātsnamu. Ir sagādātas biroja mēbeles, kas uzstādītas tām paredzētajās telpās. Vienlaikus darbinieki spriež, ka mazu laulību ceremoniju, līdz 15 cilvēkiem, būs iespējams novadīt Rātsnama tā dēvētajā Līgavas istabā. Taču greznas ceremonijas rīkošana ar vēsturisko mēbeļu kopijām aprīkotajās Rātsnama telpās būs iespējama labākajā gadījumā tikai pēc gada.

Pašlaik laulību Bauskā var reģistrēt dzimtsarakstu nodaļas zālē Uzvaras ielā, jaunlaulātie ceremonijai izvēlas arī telpas Bauskas kultūras centrā. Laulību reģistrācijas notiek Mežotnes pilī un Bauskas pilī. Pērn bijuši daži gadījumi, kad jaunlaulātie reģistrēti viesu namā «Bērzkalni» un brīvdabas kompleksā «Miķelis» Gailīšu pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ese

Neveicas mums arī ar tiem,kas taisa iepirkumu.Visādi modri rāceņi un citi dārzeņi.

pirms 6 gadiem, 2014.04.10 20:14

miķelis

Jāpiedoā par estētiku ne tikai telpās , bet arī laulību cermonijā.

pirms 6 gadiem, 2014.04.10 21:43

Vietējās ziņas