Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Niecīga iedzīvotāju interese par ĢMO kultūraugu audzēšanas aizliegumu 18

Bauskas novadā rit atkārtota publiskā apspriešana par ģenētiski modificēto (ĢMO) kultūraugu audzēšanas aizliegumu. Iedzīvotāji savu viedokli var izteikt līdz septembra beigām.

Līdz šim iedzīvotāju interese par šo jautājumu bijusi ļoti niecīga. Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova stāsta, ka argumentētu, rakstiski formulētu viedokli pārvaldē nav iesniedzis neviens cilvēks. Informācija par iespēju paust uzskatus izvietota bibliotēkās, pagastmājā.

 Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga pastāstīja, ka reģistrēts viens iesniegums. Tikšanās reizēs ar iedzīvotājiem viņiem tiek atgādināts par publisko apspriešanu, taču iniciatīva ir minimāla. Arī Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers apliecināja, ka neviens rakstiski noformēts viedoklis nav saņemts. Lauksaimnieki ir teikuši, ka brauks uz Bausku un tur parakstīsies. Domubiedru grupa Dāviņu pagastā gatavo kopēju argumentētu viedokli pret ĢMO izmantošanu. To tiks aicināti parakstīt pagasta iedzīvotāji. Tā skaidro pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe.

Pagastu pārvaldēs šajās dienās saņemta Bauskas novada lauku konsultantes Rudītes Jaunzemes sagatavota vēstule. Tajā ir argumentēts viedoklis par ĢMO kaitīgo ietekmi, kā arī aicinājums pašvaldībai aizliegt ĢMO audzēšanu Bauskas novadā. Iedzīvotāji varēs šo aicinājumu parakstīt.

Atkārtotu ĢMO izmantošanas aizlieguma izvērtēšanu šovasar rosināja Bauskas novada domes deputāti Aija Spriņķe un Aleksandrs Novickis. Jūlija domes sēdē deputāti nobalsoja par atkārtotas publiskās apspriešanas organizēšanu no 1. augusta līdz 30. septembrim. 
Divās augusta sēdēs deputāti izteica pārmetumu pašvaldībai par nepietiekami aktīvu iesaistīšanos šīs apspriešanas popularizēšanā.

«Izbrīnu rada domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka attieksme, organizējot iedzīvotāju aptauju. Administrācijas amatpersonām netika dots uzdevums izstrādāt aptaujas lapas formu ar jautājuma formulējumu, laikus netika informētas pagastu pārvaldes par aptaujas organizēšanas kārtību. Tāpat netika noteikti kritēriji, pēc kuriem aptauju varēs uzskatīt par notikušu, kā arī atbildīgās amatpersonas par rezultātu apkopošanu un izvērtēšanu,» «Bauskas Dzīvei» uzsver A. Novickis.

R. Ābelnieks «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka apzināti nav izstrādātas standarta veidlapas, jo tas nerosinātu iedzīvotājus aizdomāties par apspriežamā jautājuma būtību: «No iedzīvotājiem gaidām argumentētu viedokli, ko viņi domā par ĢMO izmantošanu. Tas būs objektīvāk nekā formāla veidlapa ar ailītēm parakstiem.»

Pievieno komentāru

Komentāri 18

:)

Raiti, kādi tik "pārliecinoši" argumenti netiek atrasti lai attaisnotu savu neizdarību (bezdarbību), jeb patiesais iemesls tomēr ir krēsla stuti veidojošo sociķu un arī ieriekšējā sasaukuma sadarbības partneru vienotības pretējais viedoklis!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 08:12

Jautājums

Bauskas novadā šobrīd kāds audzē vai plāno audzēt ĢMO? kādam ir informācija???

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 09:06

Uldis

Kāpēc nesākam ar būtiskāko!? Labprāt parakstītos zem aicinājuma aizliegt ĢMO ievešanu un tirdzniecību! Izskatās, ka tiek lobēti valsts līmenī ārzemju biznesi, kas var brīvi ievest un tirgot, bet vēl tikai vajag aizliegt, lai kāds to nedara šeit. Varbūt tieši vajag ļaut audzēt ĢMO priekš biogāzes ražošanas vai naftas produktu ieguves? Protams, jāaizliedz tādu GMO ieviešanu, kas kaitē cilvēka veselībai, bet ne visu pēc kārtas nešķirojot!

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 11:17

palasīju vai vajag kkādas veidlapas,

Pirms aizlieguma noteikšanas pašvaldība informē sabiedrību un publicē paziņojumu par nodomu noteikt aizliegumu pašvaldības izdotajā laikrakstā, bet, ja tāda nav, — citā vietējā laikrakstā, kā arī ievieto minēto paziņojumu savā mājaslapā internetā un nosūta informāciju par paziņojumu Zemkopības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kas šo informāciju ievieto savās mājaslapās internetā. Paziņojumā norāda teritoriju, kurā paredzēts noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai, kā arī sabiedrības viedokļu, priekšlikumu un iebildumu sniegšanas vietu un termiņu. Priekšlikumu un iebildumu sniegšanas termiņš nedrīkst būt īsāks par 30 dienām no paziņojuma publicēšanas dienas. Iebildumu neiesniegšana pašvaldības noteiktajā termiņā uzskatāma par piekrišanu aizlieguma noteikšanai.

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 11:31

uldim & Co

galvenais savākt vairāk iebildumus pret aizliegumu!! jo mazāk sabiedrība iesaistās jo labāk. izskatās ka esat liels ĢMO fans!

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 16:51

XY

Nabadziņi...domā , ka dara kaut ko svarīgu, stratēģisku, viens otru sakurina ar baiļu stāstiņiem un pašapmierinātībā kūst. Nu jau smieklīgs pārītis :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 12:41

Apjucis

Interesanti- kā varēja rasties situācija, kad no 110 novadiem ĢMO aizlieguši 101; no atlikušajiem 9(kur tas nav aizliegts, tostarp Bauskas novadā) tikai pāris novados notiek intensīva lauksaimniecība. Tostarp arī Bauskas novadā.
Interesanti, kuram bagātajam politiskajam spēkam Bauskas novadā IR izdevīgi audzēt ĢMO??

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 16:46

pret

Nevis niecīga interese, bet niecīga informācija, kā un kur to var izdarīt. Pirmā dzirdēšanā par tādu aptauju.

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 20:15

RRR

Aizliedziet ievest ģmo un tirgpt Bauskas novadā,bet tagad Novickis iznāk,ka lobē importa precēm-ievest ĢMO drīkst un tirgot drīkst,bet vietējais lauksaimnieks to nevarēs audzēt... tātad iznāk,ka ,,slavenais,, Novickis atbalsta ārzemju ražotājus,bet vietējos iznīcina...Reformas partija rullē...

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 20:34

tā gan

kapēc vietējos iznīcina, ja vietējie, it kā, nemaz neaudzējot ĢMO, ja jau neaudzē tad jau nav ko krenķēties, vienkārši, jāpieņem likums, lai nevienm neienāktu prātā audzēt, cik vienkārši, nobalsot pret ĢMO audzēšanu novadā. Vai tad Zaļie to nesolija pirms vēlēšanām, liekas, viņiem būtu jārisina šis jautājums.

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 21:13

Nesaprotu

Nesaprotu Jūs Novicka kungs,tāttad ievest no ārzemēm un tirgot Bauskas novadā var ĢMO,BET VIETĒJAIS LAUKSAIMNIEKS TO NEDRĪKST AIUDZĒT!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne velti jūsu pārvaldi deputāti likvidēja un tu zaudēji darbu....jāatbalsta ir vietējie ražotāji,bet ne ārzemju ĢMO ražotāji....

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 21:45

Jā jā

Izbijuši izglītības darbinieki tagad ir ,,lielie,, speciālisti lauksaimniecībā! N.., tev pašam smiekli nenāk?

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 21:49

tā gan

Speciālisti lauksimniecībā ir daudzi, gan vēsturnieki, gan izglītības darbinieki, gan mehāniķi utt. Mums jau ir visās jomās plaša profila speciālisti, kuri ir kompetenti visās jomās. Man škiet, ka te jau aiziet atkal vienveidīga komentēšana, pinīgi ne pa tēmu. Kapēc tik slimīgs atbalsts ĢMO, ja tas ir aizliegts Eiropas savienībā. Es ieejot veikalā varu izvēlēties pirkt vietējo tīro produktu, vai ar visādfiem darnķiem iekšā piepickātu, bet, ja lauksaimnieks blakus manam mazdāzriņam auzdē kukurūzu ĢMO un tas vēl ir atļauts, tad ko man darīt???????????????????

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 22:23

Tā ganam

Ja blakus kaimiņš čurā biksēs,tad ko man darīt? . :))

pirms 7 gadiem, 2013.09.13 22:59

to gan

izmazgā viņam apenes un nēārdies te pa komentāriem, audzini savu ĢMO un guli mierīgs, tāpat neviens lēmumu atļaut audzināt to dranķi neatcels.....

pirms 7 gadiem, 2013.09.14 07:10

sd

Esmu kategoriski pret ĢMO audzēšanu novada teritorijā un esmu ļoti vīlusies iepriekšējā sasaukuma deputātos, kuri to izlēma.Būtu labi tautai atgādināt, kuri tad deva zaļo gaismu ĢMO. Patreiz izskatās, ka novada vadība visu vainu uzveļ iedzīvotājiem, paši savārījuši sūdus nu tauta izstrebiet, argumentējiet.Tieši Jūs cienījamie deputāti, kuri balsoja, vajadzētu katru dienu barot ar ĢMO audzētiem produktiem. Lielākā daļa mūsu valsts un Eiropa ir pret GMO.Dažu mantraušu dēļ jācieš visiem novada iedzīvotājiem

pirms 7 gadiem, 2013.09.14 08:29

Ezis

Manuprāt šis jautājums ir neaktuāls, jo vispirms ir jāaizver Latvijas, šajā gadījumā Bauskas novada tirgus.... Pilnīgi piekrītu Ulda viedoklim. Lai Jaunzeme Rudīte publicē to argumentēto viedokli, jo tas būs Nobela prēmijas vērts! Nekur pasaulē nav pierādīts, ka tas ir kaitīgi. Ir tikai dažādi viedokļi. Varbūt to lietu vajag skatīt pamatīgāk, lai zinātnieki, kas ir veikuši pētījumus, publicē tos. Cik tas ir kaitīgi ( trīs kājas, četras aste utml.) vai gluži otrādi, labi - veseli un paēduši cilvēki. Aizliegt varēs paspēt vienmēr. Vajag saprast, ko gribam aizliegt. Bubuli, kuru neesam redzējuši?
Novickim un Spriņķei ieteiktu vairāk pievērsties lietām, kuras izprot labāk.

pirms 7 gadiem, 2013.09.15 19:33

Olga

Ezim galva maziņa, neko gudru nepateiks..

pirms 7 gadiem, 2013.09.16 21:42

Vietējās ziņas