Nils Slakteris Eiropā ceturtais; sestdien startēs Latvijas čempionātā Jelgavā 1

Jelgavā šīs nedēļas nogalē, 11. septembrī, notiks noslēdzošais Latvijas Ūdens motosporta federācijas sacensību posms ātrumlaivām. Tikmēr ārzemēs turpina startēt Nils Slakteris, kurš šajā sezonā debitēja «Formula 4» laivu klasē.

Eiropas čempionāts ātrumlaivām kalnu ieskautajā Viverones ezerā Itālijas pilsētā Viverone no 4. līdz 5. septembrim pulcēja astoņus labākos «Formula 4» pilotus. Par sacensību gaitu stāsta pats Nils Slakteris.
Līdzšinējās starptautiskās sacensības notikušas stiprā vējā, viļņos un mainīgos laika apstākļos. Tagad izskatījās, ka sola mierīgus ūdeņus un 28 grādu siltumu. Tomēr jau pirmajos divos sacensību braucienos laivai zuda jauda un bija citas tehniskas problēmas, kas gan ļāva cīnīties ar konkurentiem par ceturto vai piekto vietu. Arī trešajā braucienā finišu izdevās sasniegt ceturtajā pozīcijā.

Noslēdzošais, ceturtais brauciens bija emocijām un šova elementiem bagāts. N. Slakterim izdevās labs starts, un jau pirmajā aplī viņš ierindojās pirmajā trijniekā. Tomēr sekoja avārija, un sacensības pārtrauca, dodot atkārtotu startu, ko sāka no trešās pozīcijas. Sākās cīņa ar lietuvieti Pauļusu Staijni, kas nebija pārāk veiksmīga – vienā no pagriezieniem Nils iecirtās ar ātrumlaivas priekšējo korpusu vilnī, zaudēja ātrumu un arī trešo pozīciju.

Saprotot, ka šis ir pēdējais sacensību brauciens, pilots nolēma riskēt un braukt ar pilnu jaudu. Veicot neierastas trajektorijas un spiežot «gāzi līdz grīdai», īsi pirms finiša taisnes izdevās apdzīt gan Lielbritānijas, gan Lietuvas pilotus un finišēt augstajā otrajā vietā. Sacensības pārraidīja Itālijas televīzijā, un komandas biedri atzīmēja, ka šajā brīdī runāja gandrīz tikai par N. Slakteri, jo situācija sacensībās bija ļoti asa un spraiga. Rezultātā četru posmu kopvērtējumā N. Slakteris Eiropas čempionātā ieguva ceturto vietu.

Jaunajam sportistam pašlaik ir 16 gadu, bet šajā sezonā ir gūta liela pieredze. «Esmu priecīgs, ka atbraucām uz Itāliju un piedzīvojām tik aizraujošas sacensības,» atzīst N. Slakteris. Šajā nedēļas nogalē N. Slakteris piedalīsies sacensībās Jelgavā. Sezonas sākums F4 laivu klasē viņam Latvijas čempionātā nebija veiksmīgākais, un tagad varēs vērot, ko būs devusi starptautisko turnīru pieredze, kur baušķenieks regulāri cīnījās par godalgotajām vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas