Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NĪN ieņēmumi pildās raiti

Vislielāko summu no nekustamā īpašuma nodokļa plānots iekasēt Bauskas novadā. Kopējā plānotā nekustamā īpašuma nodokļa summa Bauskas novadā 2014. gadā – 1 727 223 eiro. Nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) līdz 1. maijam iekasēts 50,37 procentu apjomā no plānotā jeb 869 980 eiro. Šo summu veido parādi par iepriekšējiem gadiem 75 061 eiro, kas ir 54,38 procenti no plānotā un NĪN maksājums par 2014. gadu 794 919 eiro jeb 50,01 procenti no plānotā.

«Tik augstu iekasējamības procentu var izskaidrot ar to, ka daļa nodokļa maksātāju norēķinoties par visu 2014. gadu, saņemot maksāšanas paziņojumu. Tie, kam ir mazākas summas, nodokli maksā vienreiz gadā, bet tie, kam lielāks nodokļa aprēķins – SIA, zemnieku saimniecības –, norēķinās pa ceturkšņiem,» secina Bauskas novada administrācijas Ekonomikas un finanšu nodaļas nodokļu inspektore Ineta Šķirmante.

Rundāles novadā 2014. gadā ir palielinājies kopējais aprēķinātais NĪN apmērs par 22 procentiem. Tas noticis saistībā ar kadastrālās vērtības paaugstināšanos. Par zemi plānots iekasēt 314 092 eiro, par ēkām – 25 534 eiro. Tā liecina Rundāles novada mājaslapas informācija.

Šogad Rundāles novadā pirmajā ceturksnī samaksāts nekustamā īpašuma nodoklis naudas izteiksmē par 36 procentiem vairāk nekā 2013. gada pirmajā ceturksnī, bet parāds par kārtējo gadu tomēr ir pieaudzis. «Iedzīvotāji cenšas norēķināties par iepriekšējo gadu parādiem. Nodokļu maksātāji, kam ir aprēķinātas mazas summas līdz 20 eiro, pirmajā maksāšanas termiņā parasti visu samaksā,» stāsta Rundāles novada domes priekšsēdētāja vietniece Inta Klīve.

Līdzīga situācija ir Vecumnieku novadā. Stāsta Vecumnieku novada domes nodokļu inspektore Brigita Reinvalde: «Var teikt, ka nodokļu iekasēšana rit normāli. Liela daļa maksātāju nomaksā visu nodokli līdz ar maksājumu paziņojuma saņemšanu. Īpaši tie, kuriem nav liels maksājums. Tie, kam lielāki maksājumi, izvēlas daļējos maksājumus un norēķinās pa termiņiem.»

Pašlaik no prognozētās summas iekasēti aptuveni 56 procenti par zemi un 73 procenti par ēkām. Kopā plānots iekasēt 446 468 eiro par zemi un 40 447 eiro par ēkām. Tā liecina Vecumnieku novada domes mājaslapas informācija.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas