No Bauskas pils ved sveicienus uz Prāgu

Divi jauni, uzņēmīgi un sportiski vīrieši Gatis Kreceris un Jānis Šipkovs pirmdien, 20. aprīlī, desmitos rītā devās braucienā no Bauskas uz Prāgu. Abu pārvietošanās līdzekļi ir velosipēdi.

Gatis ir sporta žurnālists, kurš akreditējies darbam Pasaules čempionātā hokejā Prāgā. Jānis ir viņa draugs uzņēmējs, kurš šo braucienu nodēvē par mazu atpūtu biznesā un arī meditācijas iespēju. Prāgā plānots nokļūt 29. aprīlī. Gatis tad sāks žurnālista darbu, Jānis pēc pirmās spēles noskatīšanās plāno atgriezties Latvijā.

Pirmajās divās dienās iecerēts nobraukt pa simt kilometriem. Pēcāk jau pievārēto attālumu iecerēts kāpināt līdz 120 kilometriem dienā. Kopumā vīriem jāpieveic 1200 kilometru. Gati šajā braucienā vairāk satrauc Sudetu kalni, jo nav pieredzes šādu šķēršļu pārvarēšanā.

Jāni tramīgu dara kravas automašīnas, kuru braukšanas kultūru grūti prognozēt. Lai izvairītos no nevēlamiem starpgadījumiem, kur vien iespējams, maršruts plānots pa mazākas intensitātes ceļiem. «Nedaudz baidos, ka, izvairoties no maģistrālēm, Polijā kaut kur nenomaldāmies,» bažīgs ir Jānis.

Šis brauciens abiem vīriešiem ir sevis, savu fizisko un psiholoģisko spēju izvērtēšana. Gati vilina nebijušais, jo šādā veidā uz hokeja čempionātu neviens žurnālists vēl neesot devies. Bauska kā starta vieta izvēlēta nejauši. Uzzinot par čehu restauratoru ieguldījumu Bauskas pils atjaunošanā, Gatis ir sajūsmā par šo lielisko sakritību.

«Tad nu mēs vedam no Bauskas pils sveicienus Prāgai. Esiet domās kopā ar mums un mūsu hokejistiem! Ceru, ka šis mūsu piedzīvojums iedvesmos Latvijas izlasi cīnīties par uzvarām, nesaudzējot spēkus,» tā G. Kreceris.

Par īstiem velosportistiem vīri sevi neuzskata, tālākie veiktie attālumi ir Latvijas robežās. Šis brauciens plānots vairākus mēnešus, taču fiziskā gatavošanās tam nav bijusi īpaši ilga. Jānis velosipēdu pielāgojis tālākam pārbraucienam, aprīkojot to ar papildu bagāžas somām, vairākām lampiņām. Neapmaldīties palīdzēs gan kartes papīra formātā, gan virtuālie ceļu gidi.

«Atbalstu Jāni šajā viņa avantūrā. Tas ir lieliski, ka viņš var izdarīt to, ko ir vēlējies. Cilvēkam ir vajadzīgi sapņi, un jārod iespēja tos īstenot. Jānis ir enerģisks, prātīgs, vienlaikus inovatīvs. Esmu par viņu droša, lai gan, ja būs nepieciešams, esmu gatava steigties palīgā,» tā par vīru teic sieva Ilze Šipkova.

Pirmā naktsmītne velobraucējiem plānota pēc 86 kilometriem Lietuvas pilsētā Panevēžā. Otrdienas vakarā iecerēts nokļūt Kauņā, bet trešdienas pievakarē šķērsot Polijas robežu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas