No degošas fermas izglābj lopus 2

Ugunsnelaime 12. jūnija naktī piemeklēja Codes pagasta zemnieku saimniecību «Celmi». Īsi pēc pulksten 22 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu, ka liesmas pārņēmušas fermas «Jurģi» jumtu vienā ēkas galā. Četras stundas glābēji no Bauskas, Iecavas un Rundāles cīnījās ar uguni. Fermu izdevās saglābt, necieta arī lopi.Strādnieks Jānis Kuzovs stāsta, ka ap desmitiem vakarā pamanījis liesmas ēkas bēniņos: «Uzkāpu vēl pa otru pusi augšā un redzēju, ka otrā fermas galā deg. Uzreiz saucām ugunsdzēsējus, nāca talkā citi fermā strādājošie, ieradās arī kaimiņi. Centāmies glābt lopiņus.»  Slaucēja Ilona Slamganoviča stāsta, ka lopus no degošās kūts dabūt laukā nav bijis nemaz tik vienkārši: «Slaucamās govis, kas ikdienā iet ārā, tās jau zināja, kas jādara. Bet te bija arī jaunās teles, teliņi, kas vispār ārā nebija bijuši. Ar striķiem vajadzēja vilkt, aiz ausīm, citi bija jāstumj. Nomocījāmies, bet visus lopus no kūts ārā dabūjām. To darījām pa vidus durvīm, jo viens gals bija uguns pārņemts.»Fermā ir ap 100 lopu, visi tika izglābti, neviens necieta. Zemnieku saimniecības īpašniece Inga Celma ar «Bauskas Dzīves» starpniecību saka lielu paldies visiem, kas naktī pašaizliedzīgi steidzās palīgā: «Milzīgs paldies Slēziņu ģimenei, kas atsteidzās vieni no pirmajiem. Par pašaizliedzīgu rīcību paldies Aivaram Matusēvičam, visiem fermas strādniekiem. Paldies tiem daudzajiem palīgiem, no kuriem es pat visus nepaspēju uztraukumā atpazīt. Līdz šim reti nācies dzirdēt labus vārdus par ugunsdzēsējiem. Es šoreiz par viņiem varu teikt tikai labu. Viņi ļoti ātri atbrauca, operatīvi rīkojās, apturēja uguns izplatīšanos pa visu fermu, tādējādi daļa ēkas tika glābta.»Nedz ugunsdzēsēju pārstāvji, nedz fermā strādājošie, arī saimniece aizdegšanos nevar izskaidrot. J. Kuzovs stāsta, ka tajā fermas galā bēniņos, kur degšana sākusies, elektrības vadu neesot bijis. Arī sveši cilvēki, kas varētu pastrādāt ļaunprātību, tajā laikā fermas apkaimē nav manīti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Šajā gadījumā var tikai novēlēt izturību un apkārtējo iejūtību.

pirms 12 gadiem, 2008.06.13 14:25

Re

Lasot to visu tirpas skrien, pašiem dažus gadus atpakaļ no ūdens sildītāja aizdegās kūts ar visiem lopiem, aukstumā ziemā cūkas apklāja vasaras aizgaldā ar salmiem, govis sadzina pusnogruvušā šķūnī, ko nespēja izglābt ( mazos sivēnus un teļu) tie palieka zem drupām. Vēl tagad atceors kā teļs sāpēs kliedza zem bluķiem un tēvs ar mazi rīkli pārgieza kd klāt tika, jo izvilkt nevarēja, lai tas viss beigtos.
Ja no diviem ļaunumiem ir jāizvēlās labākais tad šiem saimniekiem vēl ir paveicies un ārā ir vasara, kūti līdz ziemai atjaunos. Vaiksmi un izturību.

pirms 12 gadiem, 2008.06.13 13:55

Vietējās ziņas