No «Grantiņu» poligona atkritumi nonākuši apkārtējā vidē 8

Aprīlī Valsts vides dienests (VVD) saņēmis vairākas sūdzības, ka vēja ietekmē no Bauskas novada izgāztuves «Grantiņi» ar vieglās frakcijas atkritumiem tiek piegružoti tuvējie privātīpašumā esošie zemesgabali.

VVD Jelgavas reģionālās pārvaldes kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere atklāja, ka iesniegtas arī fotogrāfijas, kas apliecina sūdzību patiesumu. «Kā zināms, poligons šajā vietā nav pirmo dienu, taču līdz šim šādu iesniegumu nav bijis, tālab nekavējoties sazinājāmies ar operatoru un lūdzām pieņemt mērus,» stāsta E. Beitlere un piebilst, ka uz vietas kontrolē inspektori nav devušies, pieticis ar iesniegtajiem vizuālajiem materiāliem. SIA «Vides serviss» sākusi teritorijas sakopšanu, un pēdējās no uzņēmuma saņemtās ziņas liecinot, ka nolemts iegādāties sietu, lai ierobežotu atkritumu turpmāko izplatību apkārtējā vidē.

E. Beitlere pieļauj, ka šāda situācija izveidojusies, jo, iespējams, ievedot kārtējo kravu, tā nav bijusi kārtīgi noblietēta vai arī poligonā nogādāti vieglākas frakcijas atkritumi, kas vēja ietekmē nonākuši blakus īpašumos.

SIA «Vides serviss» vadītāja Linda Tijone apstiprināja, ka tuvumā esošo teritoriju piesārņošanu veicinot vējš, vieglās frakcijas atkritumi, kas galvenokārt ir plastmasas maisiņi, neprognozējami aizpūsti. Situāciju veicinot arī tas, ka pērn saskaņā ar VVD prasībām veikta atkritumu kalna ģeometrijas maiņa, palielinot atbērtnes ietilpību un reizē arī augstumu.

«Vidē nonākušos gružus regulāri salasām. Pirms Lieldienām sakopām piegulošo teritoriju ziemeļos. Turpinām darbu dienvidu teritorijas sakārtošanā. Ar katru zemes īpašnieku ap teritoriju veidojam dialogu un aicinām uz izpratni līdz poligona atvērtās daļas pilnīgai pārsegšanai,» situāciju raksturo L. Tijone. Viņa papildina – lai nosegtu atvērto šūnu, tiekot iegādāts lauksaimniecībā izmantojamais agrotīkls. Objektu pārklāt paredzēts maijā, vasarā sākšot šūnas rekultivāciju jeb slēgšanu, kas ietverot pilnīgu atkritumu pārsegšanu.
L. Tijone piebilda, ka visi darbi tiekot saskaņoti ar VVD Jelgavas reģionālās pārvaldi.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Otis

Poligonam jārealizē sabiedriskajā apspriešanā izteiktais priekšlikums - pa poligona perimetru jāstāda vejlauzēja aizsargjosla.

pirms gada, 2019.04.26 08:43

kad ....

Kur var iepazīties ar atkritumu izvešanas grafiku no patvaļīgi izveidotā " 1oo gades parka". VVD solījās sekot līdz šim procesam.
Neviens nebija atļāvis izveidot,tad lieciet vismaz aizvākt.

pirms gada, 2019.04.26 10:54

Īpašnieks

Ņemot vērā ka šajā rakstā atpoguļotais Vides servisa viedoklis neatbilst patiesībai sniedzu skaidrojošu komentāru.
Kopējā situācija ir bijusi tāda, ka Vides serviss visā savā darbības periodā nav veicis ne dialogu ar īpašniekiem ne arī veicis regulāru uzkopšanu pēc savas iniciatīvas teritorijās ziemeļu un austrumu daļās.
Pirmā un vienīgā uzkopšana šajās teritorijās notika 2017. g. martā, kad pēc sabiedriskās apsriedes Iecavā tika uzstājīgi pieprasīts, lai teritorijas sakopj. Turklāt arī šajā tikšanās reizē VS pārstāvji apgalvoja, ka piesārņojuma nav jo viss ir ticis regulāri uzkopts. Tas netbilda patiesībai, jo atkritumi tika vākti un savākti pietiekamā daudzumā, turklāt atkritumu maisi tika atstāti šajās teritorijās un ir redzami vēl uz šodienu - tātad tie tur atrodas 2 gadus. Attiecīgi tas ir pierādījums ka šajās teritorijas atkritumi nav tikuši vākti 2 gadus.
Attiecībā uz rakstā minēto ziemeļu teritorijas uzkopšanu šī gada Lieldienās arī nekorekti pasniegta. Sūdzība Vides servisam par šo vietu tika iesniegta 2018. g. novembrī, kad tika saņemta atbilde ka teritorija tiks apsekota. Uzsniga sniegs un atkritumi palika līdz pavasarim. KAd bija skaidrs, ka šāds dialgos nestrādā tika iesniegta sūdzība Valsts vides dienestam. Pēc dienesta iejaukšanās Vides serviss Lieldienās šo teritoriju uzkopa, tomēr pārējās teritorijas palika nekoptas. Sekoja vēl virkne sūdzību un pierādījumu iesniegšana, pēc kā tad seko darbība - šobrīd teritorijā ir redzami Vides serviss darbinieki, kuri veic uzkopšanu.
Ja Vides servisss var iesniegt prierādījumus, kuri apgāž manus apgalvojumus, tad lūdzu to dariet, tomēr fakti liecina par pilnīgu bezdarbību.

pirms gada, 2019.04.26 11:31

cik ilgi

Vides serviss un Vides serviss.Kad pašvaldībai atvērsies acis.Varbūt tur ir kas cits....,kas mums nav jāzin.Cita izskaidrojuma nav.

pirms gada, 2019.05.04 07:49

Īpašnieks

Un liels paldies Valsts Vides dienesta darbiniekiem, kuri operatīvi un atbildīgi risināja šo jautājumu. Bez viņu līdzdalības situācija būtu tāda pati kā līdz šim - piesārņota vide.

pirms gada, 2019.04.26 11:33

Dekis

Un cik ilgi tā sūdu čupa augs? Kamēr ķīnieši atnāks ar pārstrādes iekārtām?

pirms gada, 2019.05.04 01:46

iedzīvotājs

No apkārtējās vides piesārņojuma ciešam mēs visi.Kādi sodi par bezdarbību ir uzlikti vides servisam.Strādnieki strādā tur,kur viņus norīko.Te vajadzētu pastrādāt visam šim kantorim,tad varbūt sāktu kaut ko darīt,nevis kā pasaules priekšniekiem sēdēt savā skaisti iekārtotajā kantorī.

pirms gada, 2019.05.04 08:10

Vietējās ziņas