Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Iecavas stadiona būvniekiem par kavēšanos iekasēs soda naudu 1

Iecavas pašvaldība mainījusi sākotnējo nodomu pieprasīt no stadiona būvniekiem «Reaton-RERE04» līgumā paredzēto bankas garantiju par darbu nepabeigšanu termiņā, bet iekasēs soda naudu par kavējumiem. Lai arī novada domes vadītāji iepriekš publiski pauda apņemšanos pieprasīt bezstrīdus kārtībā iegūstamo bankas garantijas daļu – 10% līguma summas jeb ap 120 tūkstošiem latu – pēc tikšanās ar būvnieku pārstāvjiem nodoms mainīts.

Pieprasījums bankai ieskaitīt pašvaldības kontā paredzēto summu nosūtīts, taču tas izdarīts pirms līgumā paredzētā darbu termiņa  - 9. septembra, «Bauskas Dzīvei» sacīja opozīcijas deputāts, finanšu komitejas dalībnieks Atis Avots (LSDSP). Vēl pirms tam pašvaldība saņēmusi būvnieku vēstuli, kurā lūgts termiņa pagarinājums, informēja izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.

Pēc septembra domes sēdes, kurā M. Veinbergs ziņoja par darbu kavējumiem un pamatoja bankas garantijas pieprasījumu, nācās sasaukt ārkārtas finanšu komitejas sēdi, kurā būvfirmas pārstāvji atzina savu vainu un «ļoti lūdza» nepiemērot nopietnāko soda sankciju, jo tas ir graujoši uzņēmumu reputācijai un traucēs turpmākajā darbā, stāstīja A. Avots.

Deputāts Juris Krievs (NA/LZS), kurš strādā ceļu būvē, domes sēdē pauda, ka stadiona būvnieki izrādījuši «pašpārliecinātību un muļķību», tomēr bankas garantijas iekasēšana ir galējs līdzeklis, kas praksē izmantojams tad, ja būvfirma vispār pazūd un nedara neko. M. Veinbergs atzina, ka pāris nedēļu augustā nokavētas, būvniekiem cerot, ka tomēr tiks akceptēts nepareizi uzlietais asfalts, lai arī speciālo segumu uz tā kvalitatīvi uzlikt nebūtu iespējams.

Nolemts atsaukt bankas nodrošinājuma pieprasījumu, bet iekasēt līgumā paredzēto soda naudu par kavējumiem – 1% dienā, bet ne vairāk par 120 tūkstošiem latu. «Reaton-RERE04» pārstāvji pauduši apņemšanos pabeigt darbus 10. oktobrī. Laika apstākļu dēļ tas gan neliekas ticami, jo pareizai speciālā seguma uzklāšanai bija vajadzīgas divas nedēļas bez lietus ar ne mazāk kā plus desmit grādu temperatūru, iepriekš uzsvēra lietpratēji.

Vairāki deputāti norādīja, ka soda nauda jāiekasē pirms nodošanas akta parakstīšanas, lai izvairītos no bērnudārza «Cālītis» renovācijas gaitā iepriekš piedzīvotās situācijas, kad būvfirmas «Palsams» padarītais tika apstiprināts un apmaksāts bez soda sankcijām, pirms darbi bija pabeigti, noticot solītajam to izdarīt nākamajā gadā. Tagad pašvaldība spiesta par papildu naudu no nodokļu maksātāju līdzekļiem pabeigt darbus un labot kļūdas, jo firmai draud maksātnespēja.

Vairāk par Iecavas stadiona būves aizkavēšanos lasiet pirmdien drukātajā «Bauskas Dzīves» versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Būvnieks

Beidzot arī šos pašpārliecinātos un iedomīgos kāds uzdrošinās sodīt, lai Iecavas domes darbiniekiem un citiām amatpersonām labu veselību, stiprus nervus, lai iecer`tais izdodas. Varbūt tad avstreiha k-gs nolaidīsies no debesīm, jo kā tautā saka - dods devējam atdodas!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 20:44

Vietējās ziņas