Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No lielfermām izved mēslus 13

No lielfermu krātuvēm izved mēslus. Dažviet darbi sākti, citur tie jau ir pabeigti.

Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis stāstīja, ka no SIA «Uzvara-Strauti» fermas traktori ar mēsliem braukuši pirms vairākām dienām. Smaka ciematā nedaudz bijusi jūtama, bet ne ilglaicīgi. Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova informē, ka no SIA «Gaižēni» saņemta informācija par kūtsmēslu izvešanu no nobarojamo cūku kompleksa «Tunkūni». Uzņēmuma direktora vietniece Dace Stangaine ziņoja, ka paredzēts sākt aptuveni 6000 tonnu šķidro kūtsmēslu izkliedi nobarojamo cūku kompleksa tuvumā, apmēram četru kilometru rādiusā, 250 ha platībā. Kūtsmēslus no krātuves līdz laukam sūknēs pa cauruļvadiem, autotransports un ceļi mēslu pārvadāšanai netiks izmantoti. Tunkūnos dzīvojošā Zinta Zieds-Ziediņa «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka par mēslu izvešanu viņu neviens neesot informējis. «Trešdienas, 22. maija, vakarā jutu nelabu smaku. Labi, ka nebija izžauta veļa. Savulaik tika solīts, ka tuvējo māju iedzīvotājus par mēslu vešanu informēs. Taču ziņojumu nekur nav.»  «Bauskas Dzīve» ceturtdien, 23. maijā, apmeklēja lielfermu Tunkūnos. Netālu no tās līdzās mežam uz labības laukiem tika kliedēti mēsli. Traktorists Uģis Jansons paskaidroja, ka darbi iesākti iepriekšējā vakarā, tos paredzēts paveikt līdz nedēļas beigām. Speciālās iekārtas, arī traktori ar daudzu simtu metru garām šļūtenēm, atvesti no Cēsu puses, kur arī ir SIA «Gaižēni» lielferma.  Firmas vadītājs Aleks Rasmusens stāstīja, ka komplekss Tunkūnos darbu sācis tikai šopavasar, mēslu krātuvēs neesot daudz. No firmas otras fermas «Skalderi», kas atrodas Īslīces pagastā, mēsli izvesti apmēram pirms divām nedēļām. Tad strādāts ļoti intensīvi, krātuves iztukšotas četrās dienās. Arī tur transportēšana no krātuves līdz laukam veikta, izmantojot sūknēšanu pa cauruļvadiem, No savas govju lielfermas mēslojumu uz laukiem šajās dienās izved arī Brunavas pagasta zemnieku saimniecība «Krišjāņi». Tās vadītājs Jānis Straģis stāstīja, ka mēslojumu izved pakāpeniski, ievērojot nosacījumus. Līdzko mēsli izkliedēti uz lauka, tos uzreiz cenšas iestrādāt augsnē. Mēslot laukus viņš sācis šonedēļ, to darīs ilgāku laiku, taču ne brīvdienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

zintai-Fui

Visi saprot, ka tu esi neveiksminiece.
Sakārto vienreiz savā dzīvoklī istabas, tās drēbju čupas pie gultām smird vairāk par jebkuru fermu.
Vīram arī noriebās ostīt tavu netīrību un cilveks, tevi pametis, blandās tagad pa Eiropu.
Bet, ja nesmirdētu, iespējams, tētis atrastos tur, kur viņam būtu jābūt- blakus saviem bērniem.
Tā kā padomā, Zinta, vajadzētu dzīvot tīrīgāk un arī draudzīgāk ar apkārtējiem cilvēkiem, tad arī personīgajā dzīvē sāktu labāk veikties un nemocītu depresīvā nomāktība, kuru parasti pavada naids un skaudība.

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 19:33

Klugscheisser

Šito prieka vēsti - lielfermas atbrīvo no ***em ! Kad pienāks reize visādām tur citām,valstiskās ieskaitot,struktūrām? Arī redakcijām.

pirms 7 gadiem, 2013.05.26 10:26

Brīnums , ka sievišķis, kas praktiski fermā uzaudzis jo tur visu mūžu strādājuši vecāki, vēlāk pati mēģinājusi saimniekot , kā nu mācēdama, ar tādu agresivitāti vēršas pret progresīvu lauksaimniecību .

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 23:03

Ja gribi par kaut ko spriest, vispirms būtu jāpalasa likumdošana un saistošie noteikumi. Lai kādam nepārkarst smadzenes no neierastās terminoloģijas varu ieteikt LR Lauksaimniecības ministrijas izstrādātus un apstiprinātus organisko mēslu iestrādes standartus :
6.3.2. Augsnes pamatmēslošana ir veicama galvenokārt pavasarī un rudenī, kad notiek
augsnes pamatapstrāde un sagatavošana sējai, bet papildmēslošana – reizē ar sēju vai
stādīšanu vai arī augu veģetācijas periodā.
Pa tukšo muldēt nav ko , arī par Vāciju. Tur tieši tā pat iestrādā gan rudenī iearot, gan pavasarī virsmēslojumā uz ganībām un sējumiem.

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 22:54

Vācijā , ja gribi zināt kā ved mēslus tā uzreiz lauks tiek aprats, nevis stāv smirdoš nedēļām!

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 21:00

zemkopis

Zinu tādu bankrotējušu zemnieķeli Ziedu -Ziediņu ,kas palīdzēja aiziet pa topi Tomkusam un tādu līdzgaitnieki ver vēl muti ,tāpēc esam tur kur esam...........

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 20:16

Saimnieks

Bagātajā Vācijā, strādīgajā Dānijā smird katrā mazpilsētā lauku apvidū un nevienam netraucē .Vācija, Dānija zeļ un plaukst ,bet pie mums tādi kungi laikam dzīvo no svaiga gaisa un tukšas smirdēšanas ,priecātos ka kāds arī strādā.Tarvids malacis ,veiksmi un izturību!!! Lai viss izdodas!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 20:09

Lasītāja

Droši vien šie komentētāji ne pienu dzer, ne biezpienu, ne gaļu ēd... Vai arī domā, ka kefīra pudeles aug kokos. Gadu simtiem lopu mēsli ir vesti uz laukiem un smirdējuši. Pastaigājiet pa Vācijas lauku mazpilsētām, tur tāpat lopu mēsli smird. 2 x gadā tikai izved mēslus, to smalkie pilsētnieki var arī izturēt, jo citādi diez vai RIMI būs ko šturmēt.....

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 19:10

Zintuks vēl kādus gadus atpakaļ ar saviem govju mēsliem bija visus Tunkūnus izcūkojusi , nopludinājusi un izsmirdinājusi :) Kāda ainava tur bija - šausmas un prieks , ka tas murgs beidzies
Saka, ka nelaba smaka pazūd kad uzkopj istabas :)

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 17:30

ui

smirdeeja kaa elle, ka veel seeju labiibu, vienbriid domaju, ka kakis p,,,,irsis naminaa. bet ne nekaa, iznaaca, ka sie ved cuuku meeslus. nu jau drusku izveejojusies taa smakele, ((

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 16:57

Tarvids un Kolužs ar savu dāņu draugu elpo pilnu krūtu, to" burvīgo" smaku!!!

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 14:46

ble, labi, ka manas izžautās apenes un sieriņus nesasmērēja šie cūku izkārnījumi
kā man paveicās!

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 11:29

gints

smirdeja vel 2 nedelas pectam ,foršs pavasaris

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 09:03

Vietējās ziņas