No marta varēs pieteikties uzņemšanai LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā 1

Zemgales reģiona uzņēmumi un biznesa ideju autori, kuri izstrādājuši konkurētspējīgus produktus vai pakalpojumus, vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, no 1.marta aicināti pieteikties uzņemšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā, portālu informēja LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Renāte Bērante.

Pieteikumus pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās būs iespējams iesniegt līdz 22.martam, precizēja R. Bērante.

Viņa atzīmēja, ka LIAA Jelgavas biznesa inkubatorā patlaban savus uzņēmumus attīsta arī mūspuses vairāki komersanti. Piemēram, Bauskas novada dizaina apģērbu radītājs «MAASA»,  Rundāles novada dabīgu palmu vaska sveču radītājs «Kristell», Vecumnieku novada šūpuļkrēslu radītājs «PINU», kā arī Iecavas novada ekskluzīvu konditorejas izstrādājumu nodrošinātājs «Gardumu Avēnija».

Pēc Bērantes teiktā, esot biznesa inkubatorā, uzņēmumiem tiek sniegta iespēja, saņemot profesionālas apmācības, mentoringa un grantu atbalstu, sasniegt savus mērķus ātrāk un pārliecinātāk, tā gūstot strauju attīstību un atpazīstamību patērētāju vidū. Laikā, kas pavadīts biznesa inkubatorā, uzņēmumi ir attīstījuši un arī šobrīd strādā pie jauniem produktiem, apgūst jaunus tirgus, piedalās vietējās un starptautiskās izstādēs, gūstot jaunas sadarbības. 

Biznesa inkubators nodrošina grantus līdz 50% no attiecināmajām izmaksām dažādu pakalpojumu apmaksai un ražošanas iekārtu iegādei. Izejmateriālu iegādei uzņēmumi var piesaistīt līdzfinansējumu 30% apmērā no attiecināmajām izmaksām.

Gandrīz puse jeb 49% no inkubatora dalībniekiem ir izmantojuši finansiālo atbalstu, piemēram, produkta prototipa un dizaina izstrādei, grāmatvedības, loģistikas, juridiskajiem, mārketinga pakalpojumiem, telpu īres izmaksām, iekārtu un izejmateriālu iegādei. Inkubatora sniegtais finansiālais atbalsts nav aizdevums, bet gan līdzfinansējums uzņēmuma attīstībai un katrs uzņēmums var saņemt atbalstu līdz pat 200 000 eiro.

LIAA biznesa Inkubatori ir Latvijas un Eiropas Savienības atbalsta programma, kura ir veidota, iedvesmojoties no jaunuzņēmumu biznesa kultūras un darba metodoloģijas. Apmācības ir organizētas brīvā formātā, fokusējoties uz uzņēmēju interesēm un apgūstamo zināšanu nepieciešamību. Tā ir lielākā jauno uzņēmumu kopiena un kontaktu tīkls Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kontakttīklā sapinies

Atkritumu šķirošanai ģeldīgi būs inkubatorā iedvesmojušies un tieši uz to fokusētie.

pirms mēneša, 2021.02.26 12:40

Vietējās ziņas