Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nobalso par piketu pie Bauskas novada domes 104

Bauskas novada domes deputātu vēlme likvidēt Bauskas novada Izglītības pārvaldi (IP) tiek vērtēta neviennozīmīgi. Izglītības nozares arodbiedrības pārstāvji gatavi publiskam protestam pret šādu ieceri. Četru novadu - Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku - izglītības iestāžu arodorganizāciju vadītāji piektdien, 22. martā, darba sanāksmē Bauskā sprieda par iespējamām protesta formām. Balsojumā vairums arodorganizāciju vadītāju atbalstīja ieceri 28. martā pirms domes sēdes pie novada domes ēkas piketēt. Māra Graudiņa, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Bauskas starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja, skaidroja, ka nav absolūti pieņemama metode, kā tiek lemts par iestādes likvidāciju: «Ja deputāti šādā veidā turpinās strādāt, mēs varam sagaidīt, ka bez jebkādiem pamatotiem argumentiem un skaidrojumiem nākamreiz viņi nolems likvidēt jebkuru skolu. Tādēļ mēs solidarizējamies ar Izglītības pārvaldes darbiniekiem un esam gatavi viņus atbalstīt.»Ozolaines pamatskolas pedagogu arodbiedrības vadītāja Daina Jarmalaviča «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka viņa joprojām nav dzirdējusi faktus par nopietniem pārkāpumiem IP darbā, kādēļ tā būtu jālikvidē. Nav informācijas par darbiniekiem vai vadībai izteiktajiem rājieniem, brīdinājumiem. Desmit deputātu parakstītajā iesniegumā ir vispārīgas frāzes un nekonkrēti apgalvojumi. Lauma Zariņa no Vecsaules pamatskolas apšaubīja, vai pašvaldības deputāti ir kompetenti izvērtēt IP darbu. Izskanēja viedokļi, ka šāda iecere uzskatāma par izrēķināšanos ar iespējamiem politiskajiem konkurentiem priekšvēlēšanu laikā. Nav argumentu, kādēļ likvidētās IP vietā veidotā izglītības nodaļa būtu efektīvāka, strādātu kvalitatīvāk. Bauskas novada domes sēdē 28. martā otrajā un galīgajā lasījumā varētu skatīt lēmumprojektu par IP likvidēšanu. «Bauskas Dzīve» atgādina, ka pirmajā lasījumā izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 13. martā ar nelielu balsu pārsvaru deputāti šo ieceri atbalstīja.

Pievieno komentāru

Komentāri 104

Deputāts

Buakas novada domes sēdes 28.03. 2013 darba kārtībā viens no pēdējiem jautājumiem ir Izglītības pārvaldes likvidācija.
Ziņo:R. Ābelnieks.

pirms 7 gadiem, 2013.03.26 18:35

gan jau visas IP kundzītes tur pat vien pensiju sagaidīs, neticu, ka viņas nemāk sarunāt! Visām ir sakari un vajadzīgie cilvēki ar teikšanu, neviena jau īsti godīgi tur nav pieņemta, vismaz tā var spriest pēc profesionālajām zināšanām. Papīrus jau prot rakstīt katra sekretāre.

pirms 7 gadiem, 2013.03.26 08:54

Redz atceroties pagājušā gada epopeju ar skolu remontiem, kurš tad izglāba situāciju, vai deputāti? Tūlīt sāksies atkal skolu remonti, ka tik nenotiek tas pats. Bija beidzot cilvēks , kas no šim lietām saprata, tā teikt savā vietā, bet nebija nedz radinieks, nedz brālēns, nedz dēls.

pirms 7 gadiem, 2013.03.26 07:25

tātad tas viss teātris bija klaja atriebība vienam cilvēkam, kurš atļāvās neklanīties pārcilvēku priekšā???? Nu kauns deputāti!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 22:03

Kaut kā jau Vienotībai vismaz driskas no savas sadragātās reputācijas jāsavāc, viņi domā, ka ar šo cēlo, sirdi plosošo amnestiju, viņi būs glābuši savas dvēseles! Ceriet vien mīlīši, cerība mirst pēdējā! Izlietu ūdeni nesasmelsi, pateiktu vārdu neizdzēsīsi.

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 21:19

Inesei

Pagale viena nedeg.Es domāju,ka viņiem abiem vajadzēs pameklēt darbiņu citur,viens par saimnieku,otrs par skolotāju,gan jau kādā skolā divi speciālisti noderēs.

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 20:45

Inesei

vai tad tie parakstu likušie deputāti pieļaus, ka viss viņu darbs bija tikai lai noņemtu vienu nepaklausīgu speciālistu, ka tās plikas intrigas bez jebkāda reāla seguma? Tagad, pirms vēlēšanām visas tās kaismīgās runas par IP reformu tikai viena cilvēka dēļ?

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 20:19

Inese

Tā jau kuluāros runā, IP apžēlos, bet vientnieka amatu likvidēs! Nu visamaz Aija nezaudēs darbu, tas arī priecē! Gan Aleksandrs atradīs citur darbu, kur viņu novērtēs, lai viņam veicas, novēlu, tiešām, no visas sirds!
Tagad tiešam jābeidz ši bezjēdzīgā diskusija!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 19:13

kaut kāds ārprāts..murgs te jau trešo nedēļu tiek kultivēts
kaunieties taču!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:59

skolā saimnieciskās lietas nav jārisina,novada saimnieciskā daļa ir supermeni? Var būt būtu jāpajautā direktoru viedoklis, vajag viņiem , vai nevajag, vai dierktori ir priekš deputātiem 0 .Nevajag meklēt utis , kur viņu nav, patiesais iemesls jau nepaklausība un atļaušanās kritizēt ! Liekas, jau, ka IP atstās, bet vietnieka amantu likvidēs. Pēc tam par jaunu izveidos, bet šoreiz atlases kārtība būs īpši kontrolēta.

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:56

neizglītotais

Par izglītības līmeni spriest nevaru, jo nezinu cik tas ie augsts vai zems, bet pārējam skolotājas teiktajam piekrītu 100%

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:53

skolotāja25.03.2013. 17:17:54, cik es saprotu cienījamā skolotāja, ka citēju.....izglītības kvalitāte iskolās r ļoti ļoti zemā līmenī.. nu ļoti ļoti zemā līmenī... nav atkarīga no tā vai IP vietnieks organizē saimnieciskos darbus vai nedarbus, bet gan no SKOLOTĀJIEM, un ja skolotāji paši atzīst ka viņi nedara savus tiešos pienākumus, bet klačojās apkārt, tad tādi skolotāji ir jāatlaiž, vai tad ne???

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:39

''SKOLOTĀJAI""Ko Tu saproti no izglītības kavalitātes????Labāk beidzot uzrakti, kas esi, lai zinam, nevis izmanto mūsu profesijas segvārdu un vemsties un apvaino skolotājus par nekvalitatīvu darbu! Mēs skolotāji skolā atdodam no sevis maksimālo, bet vai Tu" gudriniek" to saproti, stipri šaubos!Varas kāre dažiem cilvēkiem aptumšo pārtu, te nu to uzskatāmi var redzēt!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:36

tā""skolotāja"" dzrīzāk ir kāds no administrācijas, kuram vēl tagad varžacs smeldz, un naids un briemīga atriebības kāre pārņēmusi veselo saprātu. Vismaz skolotājus nepavaino!Izdomā citādi, kā slēpties un rakstīt muļķības! Tu strādā godprātīgi, vai tik citus apka...ā!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:28

skolotāja, kurš tad no deputāteļiem Tu esi???To, ka esi "skolotāja", to pēc Taviem tekstiem var redzēt!"Saimnieciskā daļa tagad ar saviem pienākumiem netiek galā, kur nu vēl tādu milzīgu un ne tai labākajā stāvoklī skolu daudzumu, nevajag, nevajag, kas deputātiem skolas, tikai lieku izdevumu avots!

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:22

skolotāja

Nu jā, Ipas vietniekam sagribējās pie algas 260 latus, viņam patīk visus citus izrīkot, bet pašam nekā īpaši nedarīt un imitēt, ka trīs vilcienu sastāvus velk. Kad pie algas nedabūja neko klāt, tad sāka visus musināt uz revolūciju
Es arī padomāju par šo visu un domāju, ka Ipai ir jādarbojas tikai ar izglītības lietām, bet ne ar saimnieciskām ..izglītības kvalitāte iskolās r ļoti ļoti zemā līmenī.. nu ļoti ļoti zemā līmenī

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:17

visiem sen skaidrs, kapēc deputāti, grib IP likvidēt, tur ir problēma, ar IP vadītājas vietnieku, kurš ne vienam vien deputāta""kungam"" uzkāpa uz varžacs. Deputātiem, vajag vārda un burta paklausīgus ierēdņus, nevis tādus kas pārzin likumus un šada tad atgādina, ka tie ir jāievēro. Vajadzēja viņam turēt muti, visiem stūlbi smaidīt un visam muļķīgi piekrist, tagad visa šitā nebūtu! To jau pēc deputātu komentāriem var just un nojaust no kura tad patiesībā, tur grib tikt vaļā! Mums novadā cilvēkus, kuri prot strādāt nevajag, ja netīšām kāds pārptauma dēļ tiek , tad no tāda mudīgi jātiek vaļā, vienalga kādiem līdzekļiem

pirms 7 gadiem, 2013.03.25 17:04

Vietējās ziņas