Nodeg saimniecības ēka Vecumnieku novadā

Šonakt, 29. jūlijā, plkst. 3.10 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Vecumnieku novadu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, dega saimniecības ēka.

Ugunsdzēsējiem-glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka pilnā 170 m2 platībā un tai ir iebrucis jumts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst. 5.03 ugunsgrēks lokalizēts, bet plkst. 7.28 likvidēts, informē Anete Strazdiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Vakar, 28. jūlijā, plkst. 12.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Mēmeles ielu Bauskā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, divstāvu dzīvojamajā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī tiek kurināta krāsns un no tā radies sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki. Ugunsdzēsēji-glābēji izvēdināja piedūmotās telpas. Dzīvoklī, kurā bija izveidojies sadūmojums, nebija uzstādīts dūmu detektors. Darbi notikuma vietā pabeigti plkst. 12.40.

VUGD atgādina, ka no šī gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. VUGD aicina vēl pirms apkures sezonas sākuma iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji-glābēji dzēsa ugunsgrēku arī Iecavas novadā, kur dega elektrības balsta stabs 1 m2 platībā. Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 28. jūlija plkst. 6.30 līdz 29. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 50 izsaukumus, no kuriem 16 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet desmit no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas