Nogalinātās sievietes bērni saņem psihologa palīdzību 9

Par savas meitas slepkavību aizturētā Ivara Grantiņa nogalinātās civilsievas Ingas Lomakinas bērni turpina mācības skolā un saņem psihologa palīdzību; abi bērni dzīvo pie radiniekiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.11 gadus vecais Edgars atrodas pie sava tēva, bet deviņus gadus vecā Amanda - pie nogalinātās sievietes māsas Bauskas rajona Rundāles pagastā. Bauskas pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētāja Aleta Ozoliņa aģentūru LETA informēja, ka par deviņus gadus veco Amandu patlaban tiek kārtota aizbildnība. Viņas aizbildne būs nogalinātās Ingas Lomakinas māsa. Pēc Lomakinas slepkavības Grantiņš pats bija aizvedis abus bērnus uz Cerauksti, kad Bauskas bāriņtiesa pēc kāda radinieka zvana par Ingas Lomakinas pēkšņo pazušanu sazinājās ar viņas bijušo vīru Ivaru Lomakinu. Lomakins ieradies Ceraukstē un paņēmis abus bērnus pie sevis. Tā kā 11 gadus vecajam Edgaram nebija zudis kontakts ar tēvu, viņš izteica vēlēšanos turpmāk dzīvot pie sava tēva. Savukārt Amanda vēlējās dzīvot pie mātes māsas. Bauskas bāriņtiesa Ingai Lomakinai aprūpes tiesības uz visiem trim bērniem, arī uz nogalināto Dainu Grantiņu, atņēma šī gada 5.augustā. Kā pamatojums aprūpes tiesību atņemšanai tika minēta Lomakinas pēkšņā aizbraukšana uz ārzemēm. Bāriņtiesa šādu lēmumu pieņēma bērnu interesēs, tāpēc ka Lomakina bija pazudusi, skaidroja bāriņtiesas priekšsēdētāja. Ne bāriņtiesas sēdes laikā, ne arī pirms tam neviens no radiniekiem pilsētas bāriņtiesas darbiniekus neinformēja par Grantiņa atgriešanos no ieslodzījuma un par kādu noziegumu viņš izcieta sodu. Bauskas bāriņtiesa par to, ka Grantiņš sēdējis cietumā, uzzināja tikai pēc lēmuma pieņemšanas, bet tālākā rīcība jau bija Ceraukstes pagasta bāriņtiesas kompetencē, sacīja Ozoliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

********

Atņem mātes tiesības cilvēkam kurš sen jau miris,t.i.noslepkavots?Murgs kkāds! Te prasās nekavējoties atlaist bārintiesu no darba!

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 15:21

Saba

Es brīnos ar kādu vieglumu tiek mātei atņemtas bērna aprūpes tiesības - tikai uz baumu pamata, ka māte ir aizbraukusi uz ārzemēm strādāt. Tad kas tās tādas par instancēm ? - ar ko viņas ir labākas par bruņču telegrāfiem uz piemāju soliņiem? Šādu rīcību šīm instancēm varbūt vajadzētu nevis skandināt un afišēt, bet slēpt kā kauna traipu. Lai die's pasarga,- aiziesi sēņot, kaimiņiene pateiks, ka aizbrauci uz ārzemēm,- atņems mātes tiesības i bērnus mūžam vairs neredzēsi.

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 15:07

anonīms

sanāk tā, ja nebūtu viņš nogalinājis savu meitiņu, tad arī Ingas un Janas līķi nebūtu atrasti???Bauskas policijai tak bija zināms kāds cilvēks bija atgriezies uz rajonu , kāpēc iecirkņa inspektors neinteresējās kas notiek viņa mājā??? kādēļ kad pazuda abas meitenes neviens i pirkstu nekustināja arī zinot ar ko ir bijusi saistīta viņu dzīve... par to var ilgi diskutēt, bet abu meiteņu dzīvi neatgriezt, IZSAKU VISDZĪĻĀKO LĪDZJŪTĪBU RADINIEKIEM, tas ir'patiešām šausmīgi...

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 21:53

to zinātājs

Ko tad Ceraukstes pagasts zināja sen, to ka Inga ir nogalināta un, ka Grantiņš arī savu meitu nogalinās? Atradies zinātājs.

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 19:54

Zinātājs

Ceraukstes pagasts visu zināja jau sen...

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 17:44

sviests

ja kaads cilveeks pazuud bez veests, tad vinam vienkaarshi panjem un atnjem apruupes tiesiibas?..... Tas vispaar ir normaali???? Es atvainojos vai vispaar likumdošana to atļauj???? Kas tur vispaar straadaa? Te buutu konkreeti jaapastraadaa pie taa, ka kaads tiek atlaists, tas laikam tikai Ceraukstee var notikt...

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 16:39

www

Tā ir vienkārša atrunāšanās ...ne mana čūka, ne mana druva... Visi visu zināja, bet nepievērsa īpašu uzmanību, kamēr notika traģēdija...

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 15:00

xxx

Kā Ceraukstes pagastā varēja nezināt, ka Grantiņš bijis cietumā? Murgs kaut kāds! It īpaši, ja tas noticis laukos, kur visi par visu zin! Kas notiek šajā valstī, ja aprūpes tiesības drīkst atņemt trešās personas, nepiedaloties bērnu mātei un neizrunājoties ar bērniem. Kur paliek visi "slavenie psihologi" , bāriņtiesas u.t.t., kam būtu jārunā ar visām pusēm pirms lēmuma pieņemšanas.

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 13:46

Vietējās ziņas