Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noilguma dēļ nesoda pirmklasnieka piekaušanā vainotu pusaudzi 16

Vecumnieku novada domes administratīvā komisija pusaudzim, kas tiek vainots Jaunjelgavas pirmās klases skolnieka piekaušanā, nekādu audzinoša rakstura piespiedu līdzekli nav piemērojusi. Mātei uzlikts 120 latu sods, informē ziņu aģentūra LETA.

Vecumnieku novada domes administratīvās komisijas vadītāja Līga Šķiliņa informēja, ka pēc notikušā pagājuši vairāk nekā divi mēneši, tāpēc zēnam nevar piespriest nekādu sodu. «Tas notika 22. aprīlī, bet lietu mēs saņēmām tikai 25. jūnijā – pēc diviem mēnešiem un trim dienām,» skaidroja L. Šķiliņa.

Valsts policija ierosināja piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1. klases skolēnam. Atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām tika nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.
 
«Mūsu novada ģimene vainu neatzīst, savā ziņā pamatoti, jo lietas apstākļos ir vairākas nesakritības, atšķiras notikumu laiki,» skaidroja Vecumnieku administratīvās komisijas vadītāja. Viņa uzskata, ka ģimenēm ir pamats pieprasīt pārskatīt šo lietu.

Zēna mātei bija noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Par vienu gadījumu viņai piemērots 20 latu sods, par otru – 100 latu. Jaunjelgavas vidusskolas direktore Lauma Mīlīga, kura ir arī novada domes deputāte, atteikusies pildīt domes lēmumu par Vecumnieku novada zēna izslēgšanu no Jaunjelgavas vidusskolas un iesniegusi domē lūgumu to pārskatīt. Piekaušanā iesaistītais piektklasnieks no Vecumnieku novada pagaidām nav izslēgts no skolas.

Par vardarbības gadījumu Jaunjelgavas vidusskolā Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) piespriedis administratīvo sodu skolas direktorei, informēja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča, neatklājot precīzu soda apmēru, bet tas ir līdz 100 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

ciniķe

Cik tad mātīte samaksāja? Ja noilgums skaitās jau pēc 2 mēnešiem UN TRIM dienām?

pirms 7 gadiem, 2013.08.07 14:38

ome

Kā saka - delo zamjali, tātad neviens vainīgais vārmaka arī it kā nav.
Bet zēnam nodarīja pāri, un kāds to ir paveicis. Var jau atbildīgās personas izlikties, ka nav, bet viņš vai viņi ir reāli, un viņi būs tajā skolā jau pēc 3 nedēļām 1. septembrī un turpmāk.
Es savu mazbērnu 1. klasē tur negribētu reģistrēt, bet vai vecākiem ir alternatīva?

pirms 7 gadiem, 2013.08.07 21:09

deguns

Pastāv jau ari ārpuslikuma atiecība un tur noilgums nelīdz.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 00:40

amatpersona

ciniķei un citiem nezinātājiem -
LIKUMS "Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem"
27.pants. Administratīvā komisija pieņem lēmumu izbeigt lietu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērnam, ja:
6) līdz pārkāpuma lietas izskatīšanas dienai ir pagājuši divi mēneši, skaitot no pārkāpuma izdarīšanas dienas.
Nekas tur "neskaitās",likumā viss ir skaidri un gaiši pateikts. Nevajag vainot amatpersonas,kuras,starp citu,ir ar atbilstošu izglītību un zināšanām, lēmumu pieņemšanā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 11:02

ciniķe

Tad jautājums tev kā amatpersonai, kādu garantiju tu dotu manam bērnam jeb tiem, kas mācās tur, ka tāds mežonis jau gadus trīs plosijies un tagad nevienam pāri nedarīs? Jo pārējiem bērniem jāmācās drošā vidē, BET IZNĀK TE SODA NEBŪS, vainīgo nav, ja nu pats pirmklasnieks? jebšu jāsoda arī amatpersonas par nolaidību, nespēju visus slēdzienus veikt laikus un likuma noteiktās normās pieņemt lēmumu par sodu ievērojot laikus.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 11:51

jautājums

:D izglītība un zināšanas tiek pielietotas, lai citētu likuma pantus, kas attaisno nabas kasīšanu 2 mēnešu garumā?

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 17:14

fui

cik žēl ka tavu bērnu nesit noilgumu pārcietis sadistisks neaudzināts pusaudzis, gribētos dzirdēt kādus likuma pantus, tad tu "dižā" amatpersona citētu...

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 20:43

Aii

Nu tad advokāti uz priekšu, ECT - lai paņem lv priekšā, sevišķi tās neizdarīgās amatpersonas.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 14:40

amatpersona

Atbildība ir jāuzņemas "sadistiskā bērna" vecākiem,nevis amatpersonām, kā arī skolas vadībai,kuri laicīgi nespēja novērst vardarbību skolā.Šo sarežģīto lietu nebija iespējams izmeklēt pāris nedēļās...bet jums,kas tikai prot riet un vainot citus,to nesaprast.Mūsu valstī ir izdoti tādi likumi,kas liedz sodīt mazgadīgos varmākas,bet ceru,ka pēc šī nelaimīgā notikuma,atbildīgajiem atvērsies acis un likumdošana tiks mainīta.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 20:53

zinātāja

Skolās var mierīgi piekaut, kaut vai izvarot. Skolotāji nekad negribēs tev noticēt, ka kaut kas tāds var notikt skolā - "miera iestāde". Visi baidās vairāk par prestižu un reputāciju nekā par bērniem.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 23:48

pretīgi klausīteis

Jūs
gudrie tiesas lēmēji vispirms noskaidrojiet, cik liels tas pārkāpums bija un tad lemjiet tiesu un nosodiet.
Tādi pārkāpumi, kā minētais un daudz daudz lielāki notiek skolās katru dienu.Tas, ko rāda BEZ TABU ir no citas operas, lai uzkurinātu tādus tiesas lēmējus kā Jūs. Pēc dokumentiem nekas nav skaidrs un nav pierādīts, ka zēns vispār bija vainīgs un arī miesas bojājums bija mazsvarīgs. Tas Jums informācijai..

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 08:13

patīkami klausīties

tad kad varmācīgo bērnu vecāki kopā ar skoals vadību un "ļoti atbildīgajām" amatpersonām šķirsies no kārtīga žūkšņa naudas par morālo kaitējumu, tad varēs dvest.

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 08:21

es

Mazsvarīgi miesas bojājumi ir tad, kad ir zilumi, skrāpējumi, bet bērns čurāja asinis, tie nu gan nav mazsvarīgi. Viņam var būt nebūs vairāk bērnu, vai dokumenti tika iegūti tikai no ģimenes ārsta, vai puisītis tika sūtīts pie speciālista?

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 09:53

Kristīna

Mātei uzlikts 100 nevis 120 latu sods un lietu Vecumnieku admin. komisija saņēma 25. jūLijā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.09 10:53

!!!

tam kam pretīgi klausīties, lai neklausās, lai iet pa*** uz poda, tur klusums, dzirdēs tik pliukš ūdenī un viss, a tauta turpinās līdz uzvarai, kādiem līdzekļiem- tas jau ir tautas rokās!

pirms 7 gadiem, 2013.08.12 19:04

Vietējās ziņas