Nolemj remontēt trošu tiltiņu pār Mūsu 13

Desmit speciālisti un amatpersonas no Īslīces pagasta un Bauskas pirmdien, 28. jūlijā, pulcējās pie trošu tiltiņa pār Mūsu. Tikšanās reizē visi sprieda pār gājēju tilta nākotni. Tika nolemts tiltu šovasar remontēt.Pirms neilga laika saņemts ekspertu atzinums, ka tiltiņa ekspluatācija kļuvusi bīstama. Par to sanākušos informēja būvuzraugs Laimonis Andreika. Jānis Mičulis, Bauskas Domes izpilddirektors, pauda apņēmību tiltiņu saglabāt. Viņam piekrita arī Īslīces pagasta padomes priekšsēdētāja Vera Purmale. Kopā ar citiem speciālistiem tika spriests, kādi darbi jāveic vispirms. Būvinženierim no Īslīces pagasta Aldim Kapkalnam un SIA «Vides serviss» būvniecības un labiekārtošanas nozares vadītājam Vladimiram Karpičam nedēļas laikā jāsagatavo veicamo darbu apraksts un nepieciešamo materiālu klāsts.Pašvaldības savukārt meklēs līdzekļus darbu veikšanai. Trošu tilts pār Mūsu karājas gaisā arī pārnestā nozīmē - tas joprojām oficiāli nepieder nedz Bauskas, nedz Īslīces pašvaldībai, noklīduši tilta projektēšanu un būvniecību apliecinošie dokumenti. Izvērtējot tilta pašreizējo tehnisko stāvokli, pareizāk būtu to būvēt no jauna. Taču tādus finanšu līdzekļus ne viena, ne otra pašvaldība nevar atļauties. Tāpēc vismaz pagaidām tiltu vēl centīsies salabot. Mūsas kreisajā krastā jau tuvākajās dienās iecerēts sakārtot pieejamo ceļu. Asfaltēšanai gan līdzekļu nebūs, bet takas nostiprināšana, grants kārtas uzbēršana paredzēta. Savukārt augustā un septembrī iecerēts veikt tilta trošu nospriegošanu, salabot margas, kur nepieciešams, atjaunot tilta klātni. V. Karpičs minēja vēl vienu problēmu - tilta uzturēšanu kārtībā. Gadā vairāk nekā 500 latu jātērē tikai postījumu novēršanai. Tie galvenokārt ir nevis dabas stihijas, bet cilvēku ļaunie darbi. Vairākas reizes nācies labot tīšuprāt salauztās margas, izplēstos ietves dēļus. Savulaik upes labajā krastā uzstādītais apgaismojuma stabs tika sabojāts jau pirmajā nedēļā.Neraugoties uz to, gan Bauskas, gan Īslīces pašvaldība vienojās tiltu uzturēt, jo to joprojām izmanto gan strādājošie, gan skolasbērni.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Sen bija laiks to graustu sataisīt................

pirms 12 gadiem, 2008.07.31 09:16

....

O.. JAA.. NU TAA IR BAUSKA.. manliekas ka nekur citur cilvēki tā nefilazofē, kā pie mums.. Juus visi muļki esat..ak, jel lai brauc savos pieredzes apmainas braucienos.. manliekas ka seit neviena normala cilveeka - NAV! visiem ir slikti vienalga ko pašvaldība dara.. ja nevar kaadreiz kautko labu pateik buutu kluseejus6i..

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 22:55

oskars

"papiri noklidusi"..... Kaut kaads absurds...un uz kaa pamata tad veiks remontdarbus?.....
Ja nevienam nepieder, tad lai uzcel jaunu tiltinu lieliskaa un pieredzes mainas braucienus pieredzejusaa Bauskas rajona padome!!!! Paskat - 3 reizes pa vasarau pieredzes braucieni, te jau sanak aptuveni 40 000 LVL... domaju ka tiri labs tiltins sanaktu..... bet neee.... japaskataas tak uz korsiku un sveici.... varbuut ierauga kadu labu pieredzi tiltinu buvesanaa...:)

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 15:15

Bērzkalnu iedzīvotāja

Liels prieks, ka beidzot sāk domāt par šī tiltiņa remontu! Tas ir vienīgais ceļš, cilvēkam bez auto, kā tikt uz Bausku no Bērzkalniem, ja neskaita autobusu, kurš kursē 4 reizes dienā!
Jāpiebilst gan, ka tiltiņam nebūtu vajadzīgs remonts, ja nebūtu šo vandāļu, kas regulāri viņu lauž. Varbūt, uz laiku vajadzēja tiltiņu slēgt, lai paši vainīgie jūt, kā ir, kad uz Bausku 15 minūšu vietā jāiet 40 minūtes gar ceļa malu, baidoties, ka Tev tūlīt uzbrauks virsū auto. Taču dažu "īpašu" cilvēku dēļ nav jācieš visiem pārējiem.
Varbūt tiltiņu varētu uztaisīt draudzīgāku arī jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem, jo līdz šim ratus ir vieglāk pārnest nekā pārstumt. Ja būtu gājēju celiņš uz Bausku, es neiebistu pret liekiem km , bet diemžēl tāda nav...

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 13:35

vīzija

Ja Īslīce pievienotos Bauskas novadam, tad vairs amatpersonas nevarētu atrunāties, ka tai otrai pašvaldībai tas tilts vairāk piederīgs! :))

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 09:54

shoks

ko var rieties.butu priecajushies ka kautkas tiek darits.ar shitadu nostaju tauta eiropa netiksim pienemti.vai pozitivak domat,tauta.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 21:57

āzis

Vajag ļaut tiltiņu noprivatizēt oranžajiem,uzliks apsardzi,kases aparātu un tā tālāk.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 20:31

Hmm

Vēlēšanas tuvojas .. un pavasarī jau kaut ko uzsākt būs par vēlu. Ja uz vēlēšanām grib gatavu, tad tiešām ir jāsāk tieši šodien .. un nevis vakr vai rīt!

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 19:41

Aija

Vēl remonts nav sākts, jau te tipiskajiem Bauskas komentētājiem skaidrs, ka tas būs slikts. Neremontē - slikti, remontē - vēl sliktāk... Nu vai tiešām nav urlas Bauskā?

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 19:32

baiba

Saremontēs kā iepriekšējos gadus? Pāris dēlīšus nomainīs un nākoš gad atkal taspats:)

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 18:43

alex

pilnigi piekritu sabai,kad vajag labot tad ne vienam nav vajadzigs tas tils.kas pa valsti par cilvekiem vispar nedoma

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 18:35

saba

cik dīvaini-" sanāca komisija, konstatēja",... labi, ka laicīgi aizgāja, paskatījās un konstatēja, bet negaidīja ka kāds izlūzt cauri un iekrīt upē.Tur vispār komisijas slēdziens nebija vajadzīgs lai redzētu- leņķis kā jūrā grimstošam kuģim.Pēdējā laikā uz tiltiņa dēļiem nācās jau spert soli izvēloties vizuāli stiprāko dēli.Un kāds paradokss- ja lieta vai manta ir laba- tad gribētāju un saimnieku tai vai cik, bet, kad jāremontē- tad diemžēl nav neviena( tad labāk lai papīri noklīduši)

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 17:46

Vietējās ziņas