Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nomainīts Bauskas nosaukuma zīmju vizuālais noformējums 42

Svētku brīvdienu laikā nomainīts Bauskas nosaukuma zīmju izskats. Stendus tagad rotā novada jaunās identitātes simboli.

Iebraucot Bauskā no Ceraukstes, Rundāles, Rīgas puses, redzams, ka pilsētas nosaukuma plāksnēm mainīts izskats, tās vairs nerotā līdzšinējie tautiskie elementi, bet gan jaunās vizuālās identitātes zīmes. Ceraukstes jostas un Zemgales brunču raksta motīvi noņemti.

«Esmu pārsteigta par Bauskas nosaukuma zīmju izskata maiņu. Jaunais tēls ir tāds tehnokrātisks, šie simboli man tikai ar maģistrāli asociējas. Neaicina ciemoties pilsētā. Iepriekš noformējums ar Zemgales tautiskajiem rakstiem raisīja unikalitātes un tiešām savas identitātes apzināšanos, tas bija mīļš aicinājums, ar sirsnības piedevu. Tagadējais ir bez emocijām,» jauno pilsētas nosaukuma zīmju izskatu vērtē no Vecumniekiem brīvdienās  atbraukusī Līga.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka Bauskas novada domes sēdē 27. februārī deputāti piekrita apstiprināt Bauskas vizuālās identitātes simboliku. Jauno identitāti izmanto un izmantos novada mārketinga un prezentācijas materiālos, kā arī saskarsmē ar iedzīvotājiem.

Baušķenieks Juris norādīja, ka vēl salīdzinoši nesen Bauskas novadam vietējais mākslinieks bija radījis logo saules veidā, kur katrs stars bija savs pagasts. Tas arī plaši iepriekš izmantots un novada svētkos karogā plīvojis. «Vai esam tik bagāti, lai ik pēc dažiem gadiem mainītu savu tēlu? Mums līdzekļu trūkst ielu labošanai, halli gadiem nevar pabeigt, bet te ar vieglu roku šķiežamies ar nodokļu maksātāju līdzekļiem?» savu izbrīnu neslēpa baušķenieks.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina paskaidroja, ka Bauskas novadam līdz šim nav tikusi izstrādāta vizuālā identitāte. Pieminētais logo saules veidā ir novada svētku simbols, nevis novada vizuālā identitāte. Šādam mērķim  – vizuālās identitātes izstrādei – Bauskas novada pašvaldība naudu atvēlējusi pirmo reizi.

Vaicājot, kālab  netika rīkota sabiedriskā apspriešana, liedzot iespēju pilsētas un novada iedzīvotājiem izteikties par izstrādāto identitāti, I. Šomina norādīja, ka ir dažādi veidi, kā nonākt pie gala rezultāta. «Bauskas novada pašvaldība izvēlējās šo darbu uzticēt speciālistiem ārpakalpojumā. Gala rezultāts nekad nebūs tāds, kas patiktu pilnīgi visiem,» uzskata I. Šomina.

Tikmēr baušķeniece Inese uzskata, ka vislabāk pašvaldību raksturo tās paveiktie darbi un notiekošais. Taču šogad Bauskas vārds īpaši celts negatīvā gaismā saistībā ar kautiņiem pie bāra «Montana» un citām nekārtībām pilsētā. «Tagad divus kliņģerus grib, lai pieņem, ka tas raksturo novadu. Līdzības šajā zīmē saskatāmas ar alkohola brendu «Baileys». Vai tiešām grib, lai kļūstam par apsmieklu, bet varbūt alkohola (alko veikalu) un nekārtību  galvaspilsētai Bauskai piederas šāda zīme!?» secina baušķeniece.

 I. Šomina komentējot šo piezīmi norādīja, ka katrs šajā identitātē saskata to, kas sasaucas ar viņa uztveri un izpratni. «B burta rakstību, kas ir viena no vairākām koncepcijām, kas iekļauta šajā logo, arī neviens līdz šim vēl nav atcēlis, turklāt, ja mēs vēlēsimies saskatīt līdzības, tad tās spēsim rast jebkuram vizuālajam risinājumam. Ļoti žēl, ka paši baušķenieki dēvē savu pilsētu par alkohola un nekārtību galvaspilsētu. Jauku, viesmīlīgu, strādīgu un citādi brīnišķīgu cilvēku mums Bauskas novadā ir daudz, daudz vairāk nekā pārmērīgu alkohola lietotāju un kaušļu. Baušķeniekiem ir ar ko lepoties, žēl ka mēs paši to itin viegli esam gatavi iemainīt pret negatīvo, turklāt nepatiku pret savu pilsētu, jo citādi to grūti nosaukt, visai Latvijai apliecinām, daloties ar šo negatīvo informāciju, piemēram, sociālajos tīklos, neuzdodot sev jautājumu – kāda gan vispār jēga no dalīšanās ar konkrēto ziņu. Kas ir tā informācija, ko vēlamies nodot pārējai sabiedrībai? Leposimies ar savu pilsētu neskatoties ne uz ko un paši ar savu attieksmi veidosim sabiedrību, kādā dzīvojam,» akcentē I. Šomina.

Jautājot, vai ir pareizi reformas priekšvakarā mainīt vizuālo identitāti, I. Šomina skaidro, ka darbs pie vizuālās identitātes izstrādes bijis secīgs un loģisks. Vispirms2016. gadā veikts pētījums, tam sekoja teritoriālā mārketinga plāna izstrāde 2018. gadā un pērn uzsākts darbs pie pašas identitātes izstrādes. «Bauska arī pēc teritoriālās reformas būs novada centrs, reģionālas nozīmes attīstības centrs. Šo statusu neviens nav mainījis un negrasās to darīt. Uzskatu, ka ir svarīgi stiprināt mūsu pilsētas un mūsu novada pozīcijas, būt lepniem par to. Turklāt vizuālās identitātes koncepcija nav pretrunā ar pārējo apvienojamo novadu vērtībām,» pārliecināta ir I. Šomina.

Vizuālā identitāte novada nodokļu maksātājiem izmaksājusi 8000 eiro bez PVN. I. Šomina atklāja, ka aicinājumam iesniegt Bauskas novada zīmola vizuālās identitātes piedāvājumus atsaucās seši pretendenti – SIA «Silverback», SIA «Burzum», SIA «Triple Bounce», SIA «H2E», SIA «Alpha Baltic media» un SIA «Sprintlab». Piedāvājumi svārstījušies robežās no 8000 eiro līdz pat 37 190 eiro bez PVN. No iesniegtajiem 6 piedāvājumiem 2 bijuši neatbilstoši, jo piedāvātā līgumcena bez PVN pārsniegusi iepirkuma instrukcijā noteikto līgumcenas robežu. No atlikušajiem 4 piedāvājumiem SIA «Alpha Baltic media» piedāvātā līgumcena bija viszemākā.

«Iepirkuma priekšmets bija «Bauskas novada zīmola vizuālās identitātes izstrāde». Tas tika iepirkts kā vienots kopums un pretendentam nebija prasīts atšifrēt, cik izmaksā darbs pie paša logo, cik pie zīmola vizuālās identitātes vadlīniju grāmatas. Iepirkuma instrukcijā pašvaldība prasīja nodrošināt divus speciālistus – projekta vadītāju un mākslinieku/dizaineri, abus ar atbilstošu izglītību un pieredzi noteiktu darbu veikšanā. Reāli pie projekta visu laiku strādāja četri SIA «Alpha Baltic media» speciālisti. Līguma izpildes sākotnējais termiņš bija 4četrimēneši. Ja šos 8000 eiro izdalām uz 4 mēnešiem, tad mēnesī tie ir 2000 eiro, kas nav liela summa par 4 kvalificētu speciālistu darbu,»  iepirkuma detaļas atklāj I. Šomina. 

Jāmin gan, ka nav aplēstas tās summas, ko izmaksā un vēl izmaksās identitātes simbolikas ieviešana, tostarp, Bauskas nosaukuma stendos.

Bauskas novada vizuālās identitātes izstrāde iekļaujas summā, kurai nav nepieciešams saskaņojums ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM), tāpēc juridiski viss esot korekti.

VARAM pārstāve Vita Krieviņa norādīja, ka ministrijas kompetencē ietilpst uzraudzīt pašvaldību darbību atbilstoši likumībai. Ja pašvaldība ir darbojusies pretēji likumībai vai arī tās rīcība nav bijusi atbilstoša situācijās, kad šāda rīcība tiek prasīta (bezdarbība), tad VARAM iedarbina savus instrumentus.

Attiecībā par novadu logo izveidi, VARAM neredz pārkāpumus no likumības viedokļa – likums nav pārkāpts.

Taču vienmēr ir vērtējams lietderības aspekts un tas, vai pašvaldība savā darbībā ir ievērojusi labu pārvaldību. «Laba pārvaldība ir prasīt sabiedrības iesaisti, sevišķi gadījumos, kad logo izveide ir saistīta ar novadā dzīvojošo iedzīvotāju identitāti. Jaunās reformas regulējumā šādos un līdzīgos jautājumos pašvaldībām būs iepriekš jānoskaidro iedzīvotāju nostāja, ievērojot pašvaldību labas pārvaldības principus,» apliecina V. Krieviņa.


Marta sākumā biedrības «Bauskas vecpilsēta» biedru sapulcē arī apspriesta Bauskas novada jaunā vizuālā identitāte. ««Mums pie tā būs jāpierod!», izskanēja secinājums, kā pirms tam izteikto biedrības biedru viedokļu apkopojums. Bez skarbiem pārmetumiem un kritikas, tomēr viedoklis, ka jaunajā Bauskas novada vizuālajā identitātē, Bauskas novada identitāti tomēr neredz. Nav pārliecības, ka cilvēkiem, kuri to radījuši, ir sajūta par konkrēto vietu. Iespējams, ka skiču projektu konkurss būtu labāks ceļš, gan mākslinieku izvēlē, gan sabiedrības informēšanā un iesaistē, . . . bet, kā jau teikts - mums pie tā būs jāpierod!» portālam apliecināja biedrības vadītāja Ieva Bronko-Pastore.
Pievieno komentāru

Komentāri 42

Augstprātība un nekompetence

Šie divi vārdi, šķiet, visprecīzāk raksturo mūsu pašvaldības darbību vai visās tās izpausmēs.
Identitāte kā mākslīgi veidota zīme - kārtējā mūsdienu bezjēdzība. Mazattīstītu piāristu
rotaļas ar kaut kur internetā nozagtiem ķinķēziņiem, bez satura, bez jēgas, bez jūtām.
Kārtējo reizi zemē nosviesta nauda.

pirms 9 dienām, 2020.06.25 14:42

ko Tu saki?

kādā zemē, visa nauda ir godīgi pārskaitīta uz uzrādīto kontu, arī nodokļi samaksāti, kopā 10000 tūkstoši, cik "atskaitīja" uz citiem kontiem, vai atnesa "kurpju kastē", tas jau ir cits jautājums?

pirms 9 dienām, 2020.06.25 16:04

Tā viš i

Tur nu tev vārds vietā par augstprātību, kad šai augsti kvalificētajai un neaizvietojamai "speciālistei" caur Bauskas dzīvi uzdeva jautājumu: kāpēc Bauskas novada karogu dziesmu svētkos nes Bārtas (Nīcas) tautas tērpā tērpti karognesēji, tad tika saņemta atbilde no sērijas: lumpeni, ne tava *ūka, ne tava druva, priecājies, ka vispār vari vērot kā nes to karogu. arī tagad par NODOKĻU MAKSĀTĀJU naudu apmaksātā logo kritizēšanu, tevi kā šī logo apmaksātāju nosauc par alkoholiķi - neveiksminieku? Ceru, ka jaunajā sasaukumā nesēdēs šie deputāti - nevarīši

pirms 8 dienām, 2020.06.25 20:54

Tā ir

Tā laikam ir diagnoze, kritizēt un meklēt tikai slikto, nomainija un pareizi darija, vienmēr būs īdētāji, nedara slikti, dara slikti, un ko ta paši? Īdētājiem tāds liktens, īdēt. Ceru, ka tie uzpūstie visuvari kūdītāji, sava labuma meklētāji pēc gada pazudīs tālēs zilajās.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 09:43

pašlabuma uzpūstene

pazudīs, pazudīs ar visām administrācijas ruhockām un "neaizvietojamām" novada auļotāju apdziedātājām!

pirms 8 dienām, 2020.06.26 09:58

to Tā ir

Diagnoze ir mētāties ar jums uzticētu nodokļu maksātāju naudu un vienmēr atrast visbezjēdzīgāko caurumu, kurā to iemest. Un vēl - nekad neuzklausīt un nepārtraukti nozākāt tos, kas šo naudu jums sarūpējuši.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 12:44

Aleksi?

Kurš un kuru no nodokļu maksātājiem ir nozākājis? Atkal paranoiskas intrigas?

pirms 8 dienām, 2020.06.26 12:50

Dūmiņ

ziepēs būsi sagājis?

pirms 8 dienām, 2020.06.26 13:11

toties tagad

vietas kur satiekas vietā par Bausku varēs teikt- vieta kur drāžas

pirms 8 dienām, 2020.06.26 16:00

Plaģiāts

Ieteiktu iepazīties ar Skrīveru novada logo un identitāti. Rodas šaubas par Bauskas logo autentiskumu....

pirms 9 dienām, 2020.06.25 15:42

Ziņkārība

Un cik izmaksāja jaunās identitātes izgatavošana un izvietošana pilsētā? Kāpēc par to nav ne vārda izvērstajā rakstā?

pirms 8 dienām, 2020.06.25 16:36

Jurka

Labi,ka drīz būs jauns novads un visas Šīs Šominai līdzīgās persona paliks cerams bez darba,jo tik klaji ,bez publiskās apspriešanas,tātad,kas jūs nodokļa maksātāji esat, pieņemt Bauskai svarīgu lēmumu ir iespējami prettiesisks lēmums.Jātnieka kungs,Ābelnieka kungam neiznāca,bet jūs taču ceru,ka varat ievest tur kārtību,ka domes darbinieki vispirms apspriedīsies ar tautu un tad pieņems lēmumus?

pirms 8 dienām, 2020.06.25 20:10

Murka

Nu gatavā vakara pasaciņa...

pirms 8 dienām, 2020.06.25 20:55

apnicis

ar visādu sviestu nodarbojās, bet ceļus laukos netaisa.

pirms 8 dienām, 2020.06.25 23:08

Raimonds

Mežonīgs darbs iegudīts , divi burti uzzīmēti , veseli četri cilvēki četrus mēnešus zīmēja , var teikt pa lēto 500 eiras mēnesī katram, labi , ka nebija novada nosaukums jāraksta pilnībā , ģeniāli.............

pirms 8 dienām, 2020.06.26 00:07

Baušķenieks

Bet man patīk. Kaut kas jauns mūsdienīgs. Modernāks. Tas tautiskais bija jau apnicīgs. Bij skaisti bet šis ar nav slikti. Dzīvosim līdzi laikmetam. Saskatu tur savu Bausku starp divām upēm un pilsētu kura satikties.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 08:29

šamējais

ko gan citu par savu "gara darbu" var pateikt.... kurš gan cits sev asti cels, ja ne pats sev!

pirms 8 dienām, 2020.06.26 08:45

Aleks

Redz, Aleksandri, ja gribi mainīt pasauli sāc ar sevi.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 09:46

Sašam

Viņš nevar neko mainīt, viņš var tikai visu vēl vairāk sa***.

pirms 7 dienām, 2020.06.26 22:16

jāpiekrīt

vairāk s***** visu kam pieķeras domes (iz)saimnieku tingeļtangeļi nav iespējams!

pirms 7 dienām, 2020.06.27 14:30

Aleksandr

Nomierinies!

pirms 7 dienām, 2020.06.27 14:42

Eh

Es kā riktīgs kodējs tur saskatu tikai Baileys, bet tas jau kā kulaks uz acs piedod Bauskai to slavu, ko tā ir pelnījusi. B- nozīmē arī bedre un tāda tā paliks, jo iet arvien uz sliktāko pusi. Visur taupam, cik varam. Pastaigāju es vakar pa pilsētu - putekļu vērpetes, nenopļauta zāle, sakaltuši stiebri, noplukuši nami, viss pelēcīgs - gluži kā tajā pelēkajā veidolā, iebraucot pilsētā. Labi, ka pašvaldība pati spēj pozicionēt sevi kā pelēku, bezvērtīgu, neievērojamu B.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 08:51

monta

Pag, tad sanāk, ka arī novada karogs jāmaina. Citādi tajās identitātēs apmaldīsimies. Maksāja bargu naudu, tāpēc pajautāšu - vai veco varēs nodot un apmainīt pret jauno? Hello?

pirms 8 dienām, 2020.06.26 09:35

bet

neesi padomājusi, kā tā "jaunā identitāte" karogam vējā plīvojot "viļņosies"? Divi dibeni uz leju, divi uz augšu....

pirms 8 dienām, 2020.06.26 11:01

Nu nu

Labák zàli bùtu nopļávuši.visa upmala un saucamá kapu teritorija párejot pàri mémeles tiltam aizaugusi.Játnieka Kungs braucot màjàs i nemana káds skats pavéršas no bauskas puses uz rīgas pusi

pirms 8 dienām, 2020.06.26 10:27

jevropa

Ko domā Bauskas viesi braucot pa A7? Pilsētas nosaukums ir balstīts uz haotisku kluču kaudzes.
Droši vien te dzīvo haotiski un nekārtīgi cilvēki.
Kam vēl ir kauns par nosaukuma pamatni?

pirms 8 dienām, 2020.06.26 11:32

Astrīda

Vairāk kā 400 gadus Bauskas identitātē ir rotājies heraldiski skaists lauvas simbols...tagad to esam zaudējuši.Paldies zemniekam, paldies vēsturniekam...un arī pārējiem inteliģences neskartajiem, kuri par to lēma.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 12:51

dārgumiņ,

bet vecais simbols taču nebija seksīgs, toties šitais ir

pirms 8 dienām, 2020.06.26 15:58

Astrīdai

Neraudi, susuriņ, Bauskas pilsētas ģerbonis nav mainīts. Arī Bauskas novada ģerbonis un visu pagastu ģerboņi ir palikuši savās vietās. Galvenais jau pabļaustīties bez iedziļināšanās.

pirms 8 dienām, 2020.06.26 16:11

ES

A man patīk- un tāpēc:
Svētku dienās karogmastā
Celšu simbolu,lai visi skatās...
Četri dupši vējā plīvos
Bauskas novads- SVEIKS,LAI DZĪVO !!!

pirms 8 dienām, 2020.06.26 13:16

Par dārgu

Savam uzņēmumam nomainijām par aptuveni 700 Eur.

pirms 7 dienām, 2020.06.26 16:24

Jāsmejās

Mēs nav nabag, mēs var maksāt...

pirms 7 dienām, 2020.06.26 22:21

Njā ...

Kas tas ir ? Liķiera Bailey's logo vai Jūrmalas šosejas viadukts pie Babītes ? Kur mums Bauskā tādi līkumi ?

pirms 7 dienām, 2020.06.26 17:34

Pircēja

Ieejam vācu internetveikala Best Secret vietnē un skaidri redzam, no kurienes tas dīvainais jaunais Bauskas logo ir radies... Kauns un vēlreiz kauns!!!

pirms 6 dienām, 2020.06.27 22:44

BB

Tas simbols uzreiz rada asociāciju ar maģistrālēm. Benzīns smakas un troksnis jau ir un kļūst arvien vairāk, tieši kā tajā zīmē - no visām pusēm ceļi maucas virsū.
Tā kā simbols atbilst patiesībai

pirms 5 dienām, 2020.06.29 06:12

Vietējās ziņas