Noraida ieceri par privātskolas izveidi Dzimtmisā 8

Otrdien, 5. februārī, Iecavas novada domes deputāti strādāja kārtējā izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, izskatot pagājušajā nedēļā izveidotās Dzimtmisas attīstības biedrības iesniegumu.

Tajā pausta ideja atbalstīt privātskolas dibināšanu tagadējās Dzimtmisas pamatskolas ēkā un nodot lietošanai skolu ar tās darbībai nepieciešamajām izglītības programmu licencēm, akreditāciju un materiāltehniskajiem resursiem. Visi komitejas deputāti nobalsoja pret šo ierosinājumu, izņemot Arni Grundmani, kurš atturējās.

«Tas nav nopietni, biedrība dibināta tikai 31. janvārī. Pajautājot, kāda būtu turpmākā darbība, ja dome ierosinājumu atbalstītu, atbildes nebija. Pašvaldība jau ir sagatavojusi šī gada budžetu, tas tikai jāapstiprina. Vai pēc šāda iesnieguma atkal visu mainīt? Tas nebūtu korekti,» teic izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Juris Krievs, piebilstot, ka pašlaik jāsakārto ar ēku saistītās īpašumtiesības, lai to var izsolīt. Vairāk finansiālā ieguldījuma un materiāltehniskā nodrošinājuma vajadzēs jaunajai Iecavas pamatskolai.

«Reorganizācija jau rit savu gaitu. Mēs pārāk vēlu nācām klajā ar savu ideju. To vajadzēja darīt pērn, kad bija tikšanās ar iedzīvotājiem. Ar bērnu vecākiem esam nodibinājuši biedrību, bet izskatās, ka nekas nenotiks, ja pašvaldība nenāks pretim. Ja nav skolas, tad nav, ko atbalstīt. Mums nav tik lielu līdzekļu, lai iegādātos ēku,» pauž Dzimtmisas attīstības biedrības valdes locekle Līga Veitnere.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

solo

Nevar taču reanimēt to, kam sen jāaiziet... Nu nevajag tur skolu. Iecavas skolas ar visu infrastruktūru rokasstiepiena attālumā.

pirms gada, 2019.02.07 19:56

nekādu pārsteigumu

GRAUSTU karaļvalstī LV, ja likvidētās skolas vietā netiks ierīkots kas cits, drīz vien būs vēl 1 grausts!
Tik STULBU tautu otru pasaulē būtu grūti atrast ... Liecina 4.maija režīma "panākumi" 29 gados ...

pirms gada, 2019.02.08 01:34

vēlētāji

interesanti būtu uzzināt ,kādi bija Gruntmaņa ieteikumi šajā sakarībā.Atturēties nozīmē-man nav viedokļa,tad kāda jēga no tāda deputāta.

pirms gada, 2019.02.08 09:37

koļa

Juris Krievs visu izskaidroja:
1. Nav nopietni, biedrība dibināta tikai 31.janvāri. Pat ja būtu dibināta 2018.gada augustā, kad sākās runa par skolas likvidāciju- arī nebūtu nopietni. Liekulis.
2. Pašlaik jāsakārto ar ēku saistītās īpašumtiesības, lai to var izsolīt. Tātad būs izsole, kurai jau tradicionāli kā visos pašvaldību gadījumos, ir skaidrs uzvarētājs.
Vēl jautājumi? Varu izskaidrot.........

pirms gada, 2019.02.08 11:28

Iedzīvotājs

Jā, lūdzu, skaidrojiet...

pirms gada, 2019.02.08 11:51

Pērc

Nu pērc to graustu,ja tik gudrs

pirms gada, 2019.02.08 18:18

prātnieks

"'Tajā pausta ideja atbalstīt privātskolas dibināšanu tagadējās Dzimtmisas pamatskolas ēkā un nodot lietošanai skolu ar tās darbībai nepieciešamajām izglītības programmu licencēm, akreditāciju un materiāltehniskajiem resursiem.""
Izlasīji ?= materiāltehniskajiem resursiem- tas ir ar naudiņu un mēs saimniekosim... Vienīgais to ēku steidzīgi pārdod un lai saimnieko - tikai materiāltehniskie resursi...

pirms gada, 2019.02.12 08:33

Vietējās ziņas