Noraida Īslīces un Gailīšu novadu 14

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija 27. novembrī turpināja lemt par novadu izveidi un noraidīja ierosinājumu izveidot atsevišķu Īslīces un Gailīšu novadu, bet akceptēja Iecavas novadu.Tā informē likumdevēja Preses dienests. Lai Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu sagatavotu pieņemšanai galīgajā lasījumā, komisija turpinās lemt par novadu karti otrdien, 2. decembrī. Likumprojektu un novadu kartes galīgo variantu Saeimas sēdē plānots skatīt 11. decembrī. «Neko nevaru teikt. Gaidīsim oficiālu paziņojumu. Ja ir noraidīts, tad noraidīts. Gaidīsim dokumentu un tad spriedīsim. Radio un «Latvijas Avīzē» tika tikai līdz «c» burtam, proti, Cēsīm. Es cenšos to uztvert ar humoru,» komentē Īslīces pagasta padomes priekšsēdētāja Vera Purmale. Diemžēl ar Gailīšu vietējās varas vadītāju Valdi Veipu «Bauskas Dzīvei» sazināties neizdevās.Lai izveidotu novadu, tajā jābūt vismaz 4000 pastāvīgo iedzīvotāju un pilsētai vai ciemam ar vismaz 2000 ļaužu, paredz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Livingstons

Var jau būt, ka kļūdos, bet par ciemu uz 2000 ļautiņu man liekas, ka Rundāle nevelk. Jeb tomēr kļūdos :(

pirms 12 gadiem, 2008.11.30 01:11

Hi-hi

Kas liedza Valdim ar Veru saimniekot kopā?Laikam jau katram sava pakaļa svarīgāka.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 21:33

Ese to XX

Nu nu, es kā Gailīšu pagasta iedzīvotājs esmu pret Gailīšu pag. iekļaušanu Bauskas novadā. Bauskā pēc tā būs divas asfaltētas ielas vairāk, bet pagastiem būs kripatas no galda. Reiz Uzvarā sadzina visus mazos kolhozus-Cīņu, Padomju Latviju, Krievgaļus nu Uzvara bija uzplaukums nu kautkas vēl atkrita Pācei, bet pārējiem kukumaku i her v sraku, tas pats būs arī ar Bauskas novadu, visiem pagastiem kas tālāk par 2km nekas netiks. Vēl varētu būt ka visam Baukas rajonam(tgad novadam) tagad piešķirs tik daudz līdzekļus cik tagad piešķir vienai Bauskai. Vēl reāls pasākums taupības režīmam ka autobusi staigās tikai starp novada centriem a tālāk kāgribat tā tiekat. Elementāras lietas tak jāsaprot :((

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 20:37

Papa

Lielākam novadam tīri teorētiski būs iespējams tikt pie lielākas naudiņas un optimālāk organizēt tās plūsmu. Tjipa: 1 ceļu tīrītājs auto uz tagadējiem diviem. A tas, ka pagastaveči nespēj sadarboties vai domā tikai par savām rebēm: tā pilnīgi cita lieta.

pirms 12 gadiem, 2008.11.29 09:26

Īslīciete

Nesaprotu, kas tos komentārus raksta-bērni,vai? Jebkuram normālam cilvēkam skaidrs, ka lielos novados būs vēl daudz reiz lielāks bardaks nekā mazajos...taču tāpat kā likvidēja viens'tas , sadzina ciematos, pēc tam taisīja lielos kolhozus...utt., bet pēc tam visu vajadzēja atpakaļ...Tāpat arī tagad, vienkārši ir ļaudis, kuri redz nākotnē, kā var lielākas naudas kaut vai no tās paša ES dabūt un atkal novirzīt, kur izdevīgāk radiem, draugiem, utt, nu pie reizes tautai acis pamālēt un kaut ko labu priekš ķeksīša izdarīt...bet viss lielais labums jau sen ir saplānots. un ne jau mūsu pašvaldībām tur lemt! Augstie Rīgas kungi jau sen zina ,kas un kā būs , tā ka par velti tiek tērēts laiks....par velti tautiņa grib kaut ko sagaidīt no pagastu apvienošanas...muļķības!!!!! Būs vēl sliktāk!Kādas jaunas slotas????? Un vai Gailīšu pagasta vadoņi nokārtos, kur Līdumniekiem likt mašīnas, vai būvēt bērnu laukumus...Mīļie cilvēciņi- tas jāorganizē pašiem uz vietām, ne jau kāds no malas parādīs vai pateks!!!! Vajag dar't katram cilvēkam pašam! Pašam vajag būt cilvēkam! Neviens ne no kurienes neko neatnesīs! Nesaprotu, ko var sūkstēties--nav...nav...utt., nu bet dariet paši....paņem slotu piem. un noslauki savai mājai priekšu, negaidi ,lai to izdara kāds cits...viss jāpadod uz paplātes, cilvēciņš tik bbļauj- mums nekā nav, visur bardaks ...NU TAD DARIET BĻĀVĒJI!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 23:19

iedzīvotājs

Ne jau novads iedos leiputriju, bet var būt jaunas slotas slaucīs tīrāk, jo vecās ir tā iesūnojušas, ka nav īsti skaidrs vai es maksāju ienākuma nodokli, lai vesels bars sēdētu un nemaz nepārstrādājoties nosistu savu darba laiku, vai var būt viņi maksā, lai es varētu eksistēt uz šīs zemes. Un ja arī nebūs labāk, tad vismaz būs savādāk.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 22:19

vidējais_aritmētiskais

Ja abi ķeizariņi nevarēja vienoties par vienu novadu abu līdzšinējo robežās, - tad tā tam arī būs būt

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 21:15

Ancy

Nu gaidiet vien tās piena upes ķīseļa krastos!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 16:55

3XL

visi slikti, kur es viens tāds tik labs gadījos????? :))

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 15:02

XX

Arī es, kā Gailīšu iedzīvotāja no sirds priecājos. Varbūt beidzot būsim no tās stagnācijas bedres ārā. Šobrīd pašvaldības darbinieki ir tā "aizsēdējušies", ka redz tikai savas problēmas - algas, prēmijas,ceļojumi...aizmirstot par tiem, kas viņiem šīs iespējas nopelna

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 14:35

Man patīk!
Iesim tik visi vienā lielā novadā un dzīvosim leiputrijā, viss mums pašiem sakārtosies pats no sevis, mašīnas neviens neliks neatļautās vietās, bērnu laukumi būs tik daudz, ka nespēsim izvēlēties,ūdensvada sistēmu pret jaunu nomainīs.
Par kādiem līdzekļiem? un vēl taupības režīma laikā...
Bet gribētos gan padzīvot laimīgajā zemē...

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 13:53

Iedzīvotājai

Interesanti, kam tad pieder tās miskastes ielas garumā? Ja privētmājām, tad ir jāslēdz līgums par miskastu izvešanu. Nevajag visu uzvelt pašvaldībai.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 12:15

Iedzīvotājs

Es kā Līduma iedzīvotāja par to tikai priecājos jo varbūt esot pie Bauskas beidzot miskastes visas Liepu ielas garumā aizvāks, pie mājām uz zaļās zonas vairs neturēs savas automašīnas, naudu ieguldīs bērnu laukumu izveidei, ūdens attīrīšanas sistēmu atjaunošanai. Varbūt tiešām kaut kas mainīsies uz labo pusi.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 12:01

Vietējās ziņas