Norisinās Rundāles novada iedzīvotāju aptauja par administratīvi teritoriālo reformu; pirmdien sākas sapulces pagastos 13

Rundāles novadā vēl līdz 7. augustam norisinās iedzīvotāju aptauja, kurā var paust savu viedokli par Rundāles novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanu.

Aptaujas jautājums ir «Vai jūs esat par Rundāles novadu kā patstāvīgu Latvijas Republikas administratīvo teritoriju?», kur atbildēt var ar «jā» vai «nē». Aptaujā var piedalīties personas, sākot no 18 gadu vecuma, kuras ir deklarējušas savu dzīvesvietu Rundāles novada administratīvajā teritorijā.

Piereģistrējoties un pēc tam nodot savu balsi anonīmi, aptaujas lapu neparakstot, līdzīgi kā vēlēšanās, varēs konkrētos laikos no 1. līdz 3.augustam novada domē Pilsrundālē, Viesturu pagasta pārvaldē, Svitenes pagasta pārvaldē, Saulaines sociālajā centrā un Viesturu kultūras centrā.

Bet izdrukātu un parakstītu aptaujas lapu šajās iestādēs iespējams iesniegt personīgi visu aptaujas laiku līdz 7.augustam. Tāpat ar drošu elektronisko parakstu aptaujas lapu var nosūtīt elektroniski.

Kā informē Rundāles novada pašvaldībā, aptaujas gaitā jau pirmdien, otrdien un trešdien dome aicina vietējos iedzīvotājus uz tikšanos, lai paustu viedokli un atbildētu uz interesējošajiem jautājumiem par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto administratīvi teritoriālās reformas projektu:
pirmdien, 29.jūlijā, plkst. 18 – Pilsrundāles vidusskolā;
otrdien, 30.jūlijā, plkst. 17 – Svitenes tautas namā;
trešdien, 31.jūlijā, plkst. 14 – Viesturu kultūras namā;
trešdien, 31.jūlijā, plkst. 16 – Bērsteles kultūras namā;
trešdien, 31.jūlijā, plkst. 18 – Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

kaut kas 30 gadus neredzēts

ko tikai cilvēki kam dota vara un teikšana neizdarīs lai saglabātu savu priviliģēto stāvokli attiecīgajā teritorijā. Vai daudzos novados cilvēki vispār atceras par viņu domu noskaidrošanu tiešām svarīgos jautājumos, bet te, kad krēsls briesmās, viena aptauja pēc otras. Vai kādreiz iedzīvotājiem ir prasīts, ir vajadzīgi tik daudz aizņemties, lai parādus atdotu pat mazbērni, pie tam tādos projektos, kur labumu gūst vien projekta virzītāji. Varbūt tomēr vienreiz jāpasaka arī stop, nu nevajag mums uz kala tik daudz uzturamu kungu, kuri iedomājas sniedzam nez kādus pakalpojumus iedzīvotājiem. Varbūt aptauju vajadzēja veidot tā, vai mums vajag par saviem nodokļiem uzturēt tik daudz kaklakungu? Kā arī vai labāk nebūtu samazināt iedzīvotāju ienākuma un īpašuma nodokļus, nekā uzturēt šos daudzos "pakalpojuma sniedzējus", pakalpojuma, kas, pirmkārt, patukšo jau tā tukšos maciņus

pirms gada, 2019.07.28 19:28

INGA

Var jau tās aptaujas rīkot,bet kāda jēga no tā,novads ir mazs,lai varētu pastāvēt tāds,kāds viņš ir tagad.Agri vai vēlu,patīk,vai nepatīk,bet viņam būs ar kādu citu novadu jāapvienojas.

pirms gada, 2019.07.28 20:18

Roze

Vai mazums te ir ***u lietu! Kaut kādai mācībai vajadzētu gan izdarīt, ka atļaut šiem mistisko novadu priekšniekiem, lai saglabā novadus ar savām desmitkārtīgajām algām, lai dzīvo no novada naudas UN NE KAPEIKU NO IZLĪDZINĀŠANAS FONDA.
Interesanti, kas būtu:
- vai novados likvidētu nevajadzīgos amatus un paliktu priekšsēdētājs, sekretāre un mašīnrakstītāja, t.i., tā kā bija ciema komitejās krievu laikā, jo kas tad daudz faktiski ir mainījies, ja saliek 3 ,4 ciemus kopā un nosauc par novadu, ja neskaita nevajadzīgos štatus un desmitkārtīgās algas,
- vai dīrātu līdz pēdējai ādai novada cilvēkus, lai sev savāktu vismaz minimālo algu.

pirms gada, 2019.07.29 05:54

vai

Domē panika. Taisiet aizklātu aptauju un redzēsiet kā tauta jūs atbalsta. Nav jau ko panikot, drīz ministru nomainīs, varēsiet uzelpot.

pirms gada, 2019.07.29 08:10

Kaimiņnovada jurists

Tas ir kaut kas vidējs starp "islama revolūciju" un "puķu revolūciju" Grūzijā.

pirms gada, 2019.07.29 11:42

Speciāliste

Pēc referenduma būs beznodokļu Newrundales novads (zona).

pirms gada, 2019.07.29 12:02

WTF

Labi es saprotu Iecava vai Ķekava atsevišķs novads, Iedzīvotāju skaits liels,visa infrastruktūra uz vietas un attīstīta, bet kas par novadu no Rundāles 5 trīsstāvu mājas 2 rindās.

pirms gada, 2019.07.29 13:37

SI

Piekrītu, ka visi mazie novadi,arī Rundāle, nevar pastāvēt, dzīvo uz citu rēķina, jāpievieno Bauskai, vispār bez variantiem.

pirms gada, 2019.07.29 15:18

punkts

Te vienam,otram novadam vairāk cilvēku nav, kā tikai tik, cik pietiek amatu aizpildīšanai. Kāpēc tad tā nedzīvot un neslavēt to idiotisko reformu, kad izjauca 26 rajonu sistēmu, kas gadu gadiem cik necik bija iestrādājusies, - ar ceļiem, skolām, slimnīcām, ambulancēm, veikaliem, ja šie saņem naudu no izlīdzināšanas fonda, lai būtu ko izdalīt algās.

pirms gada, 2019.07.29 16:30

Priekulis

Rīkojieties apdomīgi !


Visi piedalījušos personu dati tiks nodoti SAB .

pirms gada, 2019.07.29 16:51

Vietējās ziņas