Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosauc Bauskas novada prioritātes 9

Plānojot novada budžetu 2011. gadam, Bauskas dome noteikusi vairākas attīstības prioritātes, informē novada domes lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko.Finanšu komitejas ārkārtas sēdē deputāti apstiprināja piecas budžeta prioritātes. Iecerēts atvēlēt līdzekļus infrastruktūras uzlabošanai novada skolās. Paredzēts izstrādāt tehniskos projektus un sākt vairāku sporta un kultūras būvju renovāciju.  Lai novada kapitālsabiedrības spētu pilnvērtīgāk strādāt visa novada teritorijā, tām tiks atvēlēts papildu finansējums. Atbilstīgi plānotajai reorganizācijai, iecerēts novadā siltumapgādes, komunālo pakalpojumu, ūdensapgādes un kanalizācijas jomas uzticēt vienam nozares uzņēmumam, nevis vairākiem. Lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, kapacitāti paredzēts palielināt sociālajam dienestam.  Prioritāra būs arī līdzekļu atvēlēšana tehnisko projektu izstrādei, lai varētu sakārtot Bauskas ielas pēc tam, kad pilsētā īstenos apjomīgu ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projektu.Bauskas novada 2011. gada budžetu paredzēts skatīt februārī komiteju sēdēs, galīgajā lasījumā pieņemt domes sēdē februāra beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Citu valodu ietekmē runātāji mēdz vārdiem piedēvēt latviešu valodai svešas nozīmes, un klausītāji vairs nesaprot, ko gribēts teikt. Viens šāds vārds ir kapacitāte, kam piedēvē nozīmes – spēks, jauda, darbaspēja, daudzums u. c.

Vārds kapacitāte ir fizikas termins. Vārdnīcās teikts, ka kapacitāte ir lielums, kas raksturo spēju uzkrāt elektrības lādiņus, piemēram, kondensatora kapacitāte, kapacitātes relejs, akumulatora kapacitāte.

1987. gada viensējuma Latviešu valodas vārdnīcā teikts, ka vārdam kapacitāte var būt arī pārnesta nozīme – ietilpība, uzkrāšanas spēja,

Lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, kapacitāti paredzēts palielināt sociālajam dienestam.Tad ko īsti darīs ar to sociālo dienestu?

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 22:25

vārds

Vārds kapacitāte masu saziņas līdzekļos manāms arvien biežāk, un tā nozīme ir aizvien vairāk izplūdusi.

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 22:21

VIŅI

Domāju ka vajadzētu padomāt par algas paaugstināšanu novada domes darboņiem, jo viņi taču ir ļoti pārstrādājušies, arī par kadru pieņemšanu darbā ir vērts padomāt. Mēs taču varam viņus uzturēt. Varam neko nedarīt kūltūras vai sporta jomā jo tur tak ir jātērē novada nauda... SKUMJI

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 18:12

Tikai, kad slodze palielinājās, neviens pie algas nepielika, bet tieši otrādi , noņēma. Kur tad tu biji, gudriniek?????????????

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 14:43

Izskatās, ka noklusējuši plānus, kā vecpilsētas iedzīvotājus vēl pilnīgāk nogriest no dzīvesprieka. Aptieka prom. Lai cik būtu iedzīvotāji vecpilsētā - ir tikai viena mazbērnu šūpolīte Saules dārzā! Kādos kalnos un cik tālu jāiet, lai vecās kājas mazbērnus aiznestu pie krāsainajām būvēm tur ... kaut kur?

pirms 9 gadiem, 2011.01.20 12:14

Vai tad palielinot darba vietas sociālajā dienestā palielināsies arī darba algas fonds, vai izgrozīsies esošā ietvaros, jo slodze jau citiem darbiniekiem samazināsies?

pirms 9 gadiem, 2011.01.19 21:33

:)

Priekšlikumus valdībai vismaz KAUT KĀDUS būtu domājuši un iesniegusši, lai labotu esošo situāciju!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.19 16:26

:)

Laikam jau pilsēta nevar radīt jaunas darba vietas! Radīt nevar, bet kaut kā atbalstīt jau gan varētu, piemēram sniegtu kaut kādus nodokļu atvieglojumus, ja pieņemtu darbā pie sevis kādu bezdarbnieku, vai kādu citādu atbalstu.. Tad arī šo rindu pie sociālo durvīm kaut nedaudz, bet kļūtu mazāk, arī nauda ietaupītos, cilvēkiem ļabāks prāts un iztikšana...

pirms 9 gadiem, 2011.01.19 16:25

kā tad

Paldies Domei par attīstības prioritātēm, starp kurām definēta arī Sociālā dienesta kapacitāte. Jo lielākā nabadzībā grimst valsts, jo vairāk darba sociālajiem darbiniekiem. Es tikai nesaprotu, kur pašvaldībās rodas nauda, lai pabarotu visus nabagus, tajā skaitā arī tos, kuri tādi ir pēc savas vēlēšanās, jo neatkarīgās valsts 20 gados nav strādājuši algotu darbu nevienu dienu, bet joprojām ir dzīvi un savairojušies un nu jau divās paaudzēs dirn pie Sociālo dienestu durvīm un paģēr, ka valstij par viņiem jāgādā....

pirms 9 gadiem, 2011.01.19 15:28

Vietējās ziņas