Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosauc Iecavas novada 2014. gada labākos sportistus

Iecavas sporta namā «Dartija» 7. janvārī notika «Iecavas novada Gada sportista 2014» laureātu apbalvošanas sarīkojums un Iecavas novada sporta skolas «Dartija» eglītes pasākums bērniem.

Gan «Gada sportista» balvas laureātiem, gan vairākiem labākajiem sporta skolas audzēkņiem veltes pasniedza aicinātais viesis – «TTT» sieviešu basketbola komandas treneris Juris Garkalns, kas bija pēdējais leģendārās basketbola vienības treneris.

Atklājot pasākumu, skanēja Iecavas novada himna, kuras laikā sporta skolas «Dartija» karogu uzvilka vieglatlēti Rūdolfs Tonigs un Rūdolfs Jānis Štāls. Sanākušos sveica Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis un sporta skolas «Dartija» direktore Baiba Gāga. «Šogad varam lepoties ar Latvijas izlases dalībniekiem, godalgoto vietu ieguvējiem. Novēlu jaunajiem sportistiem vislabāk sagatavoties dalībai Latvijas Jaunatnes olimpiādē,» tā B. Gāga.

Sporta skola ar balvām pateicās labākajiem audzēkņiem un atbalstītājiem. Īpaša pateicība par palīdzību piecām saimēm – Jašuku, Meļķu, Bogdanoviču, Druviņu un Kaufmaņu ģimenēm.

Pārtraukumos sanākušos ar priekšnesumiem priecēja Jūrmalas sporta skolas mākslas vingrošanas treneres Olgas Timofejevas jauno audzēkņu sniegums.

Sarīkojuma vadītājs Māris Ozoliņš aicināja viesi Juri Garkalnu pasniegt balvas. Pazīstamais treneris, kura dzimtā puse ir Bauska, savas darba gaitas sāka 1961. gadā Iecavas internātvidusskolā. Viņš sacīja, ka starp tā laika sporta iespējām un mūsdienām ir milzīga atšķirība. Toreiz basketbola vajadzībām piemēroja Iecavas tautas nama zāli, kur notika pat republikas mēroga sacīkstes. Tomēr trenera aktivitātes radīja basketbola «dzirksti» Iecavā, kas nepārstāj degt vēl aizvien.

Tā laika sportistu grūtības mūsdienās nav saprotamas, atzīst treneris. Savulaik martā ar skolēniem vajadzējis braukt uz Balvu novada Tilžu. Transports – mašīnas kravas kaste ar finiera sienām un brezenta segumu. Turp braucot, ārā bija mīnus desmit grādu, atpakaļceļā – mīnus 25 grādi. Skolēni brauca 250 kilometrus, savīstījušies segās. «Dzīve ir gājusi uz priekšu, un jums tagad ir jācenšas būt vēl labākiem. Jārīko sacensības, ja tās notiek, bērni nāk, skatās, mācās, trenējas un izaug par lieliem meistariem,» novēlēja J. Garkalns.

Nominācijā «Gada sportists» jauniešu kategorijā divi pārsteigumi. Starp piecām kandidātēm jaunietēm par labāko atzina jauno vieglatlēti Eniu Tīnu Šustu, kas aizvadītajā sezonā startējusi Latvijas izlases sastāvā Polijā. Savukārt puišiem šis gods tika basketbolistam Edžum Kauķim, kas šogad no Rīgas atgriezies spēlēt Iecavā. «Tas bija pilnīgi negaidīts pārsteigums. Abas komandas – gan Iecavas sporta skolas vienība, gan basketbola klubs «Dartija» – ir labas, patīkami spēlēt,» tā E. Kauķis.

Gada sportista titulu atkal saņēma pazīstamais stenda šāvējs Dainis Upelnieks. Veterānu kategorijā dāmām balvu ieguva vieglatlēte Īrisa Korčagina, bet vīriem galda tenisists Roalds Cildermanis. «Dzīvē jau viss no paša atkarīgs. Bumbiņa apaļa un, kā dzīvē, – lēkā augšā, lejā. Šoreiz tā uzlēca augšā – izdevās labi aizvadīt 2014. gadu, un arī jaunais gads ir pozitīvi sācies,» priecīgs galda tenisists.
Pēc oficiālās daļas sporta skolas «Dartija» audzēkņi pulcējās sporta zālē, kur notika dažāda veida stafešu sacīkstes, jaunajiem sportistiem padarot vakaru aizraujošu un interesantu.

UZZIŅAI

Iecavas novada sporta skolas «Dartija» labākie audzēkņi treneru vērtējumā
Vieglatlētika. Trenere Dace Vizule, audzēkņi: Rūdolfs Tonigs, Daniels Fjodorovs un Edijs Lācis. Treneris Elmārs Gāga, audzēknes: Emīlija Sofija Druviņa, Ieva Elizabete Žeikare, Linda Linka.
Basketbols. Treneris Voldemārs Pārums, audzēkņi: Kristers Kreicšteins, Linards Skrastiņš, Jānis Bilkevičs. Treneris Vilnis Gailums, audzēkņi: Helvijs Meļķis, Artūrs Sidorenkovs, Ēriks Naumenko.
Galda teniss. Trenere Baiba Gāga, audzēknes: Beāte Bilkeviča, Beāte Berķe un Līva Bogdanoviča.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas