Nosauks draudzīgākās mācību iestādes 3

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība 30. oktobrī Rīgā rīkos speciālu diskusiju «Parunāsim atklāti?» ar Saeimas frakcijām. Pasākuma laikā plānots apbalvot konkursa «Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2015» laureātus. Kandidātu vidū divas Vecumnieku novada izglītības iestādes un viena no Iecavas novada.

Konkursam pieteikušās Valles pirmsskolas izglītības iestāde «Cielaviņa», Skaistkalnes un Iecavas vidusskola. Žūrija abas izglītības iestādes apmeklēja oktobra sākumā. Kopā konkursā pieteikušās 22 izglītības iestādes.

«Ideja pieteikties konkursam bija Sarmītei Samai, un kolēģi to atbalstīja,» stāsta Valles pirmsskolas izglītības iestādes «Cielaviņa» vadītāja Rita Zvirbule. Viņa atzīst, ka bērnudārza pedagogu kolektīvs ir mazs un draudzīgs, gandrīz visām grupu audzinātājām ir trešā kvalitātes pakāpe.

Sarmīte Sama ir Vecumnieku novada pirmsskolas izglītības pedagogu metodiskās apvienības vadītāja. «Konkurss ir vērsts uz pedagogu iespējām brīvi izpausties savā darbā. Mums ir labs atbalsts no vadītājas, draudzīgs kolektīvs, kas ļauj pedagogiem būt radošiem,» pauž S. Sama. Viņa uzsver, ka konkursā gūtā pieredze reizē ir iespēja uzzināt arī to, kas labs un perspektīvs ir citās mācību iestādēs. Turklāt, izlemjot piedalīties, radušās jaunas idejas, ko realizēt.

«Vēlos dzirdēt arī par to, kādi ir mūsu mīnusiņi, ne tikai plusiņi. Tas rada attīstību, tāpēc gribu to zināt,» pauž R. Zvirbule.

«Uzskatu, ka Skaistkalnes vidusskolā ir skolotājiem labvēlīga darba vide. Domāju, ka varam parādīt arī citiem, kā dzīvojam un kā strādājam,» teic Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece. Skaistkalnes vidusskolā ir labiekārtota skolotāju istaba. Pagrabstāvā iekārtota trenažieru zāle un atpūtas telpa, ko izmanto arī skolas darbinieki. Visiem pedagogiem iegādāti klēpjdatori, ko valsts Latvijas skolotājiem vēl tikai sola. Tagad atliek tikai gaidīt, kādi būs konkursa rezultāti.

Par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā ir sakārtotas trīs vides. Vispirms droša un sakārtota sociālā vide – savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole. Tad fiziskā vide – lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums. Un beidzot informatīvā vide – simboli, nozīmes, informācija, skolas reputācija. Piedalīties konkursā varēja izglītības iestādes, kurās vismaz 70 procenti darbinieku ir arodbiedrības biedri.

LIZDA konkursa mērķis ir veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību, uzsver Dita Kalniņa, LIZDA sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

:)))

Nav ko teikt- bērnudārzs- dzērāju atbalstītāju komanda!!!

pirms 5 gadiem, 2015.10.24 09:28

hm

kkkāaaas? kas? klēpjdatori? visiem?????? vai tiešām??????????????

pirms 5 gadiem, 2015.10.24 19:33

Vietējās ziņas