Nosaukti Iecavas novada 2019. gada sportisti 5

Iecavas mūzikas un mākslas skolā notika sarīkojums «Iecavas novada Gada sportists 2019». Apbalvoto vidū šoreiz daudz dažādu sporta veida pārstāvju – gan labi zināmas personības, gan jaunas sejas.

Pasākumā, kas notika 8. janvārī, organizatorus, uzaicinātos viesus un citus apmeklētājus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja Iecavas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi – marimbas spēlētājs Reinis Linejs, flautistes Elizabete Artemjeva un Paula Čapase, kā arī stepa deju priekšnesums deju programmas audzēkņu izpildījumā.

Sanākušos vispirms uzrunāja oficiālās amatpersonas. «Atcerieties, ka mēs esam iecavnieki, Iecavas novada patrioti, un jācenšas būt arī tādiem nākotnē, jābūt vienotiem,» uzrunā aicināja Aivars Mačeks, Iecavas novada domes priekšsēdētājs. «Šajā gadā mēs noteikti pierādīsim, ka Iecava ir viena no labākajām Latvijā,» teica Baiba Gāga, Iecavas novada sporta skolas «Dartija» direktore.
Pasākumu vadīja sporta skolas «Dartija» metodiķe Evelīna Traumane un Arnolds Rodenkirhens. Viņi iepazīstināja ar sportistu sasniegumiem un pastāstīja par citiem apbalvojamajiem. Sporta skolas «Dartija» vadība pateicās sporta dzīves atbalstītājiem, kā arī godināja trenerus un audzēkņus.

Uz Iecavas novada sporta laureātu apbalvošanu allaž ir uzaicināts kāds populārs sportists. Šoreiz īpašā viesa gods tika bokserim Emīlam Špīsam. Jaunais bokseris ir sporta skolas «Dartija» basketbola nodaļas audzēknis, bet 8. klasē aizrāvies ar kikboksu. Savulaik izcīnījis gan Latvijas, gan Baltijas čempionu titulus kikboksā, kā arī piedalījies Eiropas čempionātā jauniešiem kikboksā, izcīnot otro vietu. Tomēr pamazām pārslēdzies tieši uz boksu, izcīnot 2017. gadā Latvijas Jaunatnes olimpiādē sudraba medaļu, un tagad sācis piedalīties profesionālā boksa cīņās.

Nākamā cīņa iecavniekam jau pavisam drīz – 8. februārī «Arēnā Rīga» viņš tiksies ar ukraini Romanu Takhiru. Iespējams, tā būs līdz šim grūtākā iecavnieka cīņa ringā.

Noslēgumā tika nosaukti seši titula «Gada sportists» ieguvēji, turklāt katrs ir cita sporta veida pārstāvis. Par Gada sportisti jaunieti kļuvusi Amanda Hilda Gromova, kas vieglatlētikā aizvadījusi ļoti labu sezonu, kļūstot par Latvijas čempioni U18 grupā 400 metru distancē un iekļūstot Latvijas izlasē. Savukārt puišiem par Gada sportistu kļuva hokeja skolas «Rīga» rezultatīvākais spēlētājs un Latvijas U18 hokeja izlases dalībnieks Kaspars Ziemiņš.

Veterānu sieviešu grupā Gada sportistes titulu ieguva galda tenisiste Agafija Buša, kas 2019. gadā izcīnījusi divas otrās vietās – Latvijas Veterānu čempionātā galda tenisā un Latvijas Sporta veterānu un senioru savienības (LSVS) finālsacensībās galda tenisā. Savukārt veterāniem vīriem par Gada sportistu atzīts universālais spēlētājs Rolands Linejs. Viņš aizvadītajā gadā izcīnījis otro vietu Latvijas čempionātā raketlonā 40+ vecuma grupā, pirmo vietu LSVS finālsacensībās basketbolā, kā arī ieguvis daudzas godalgas Iecavas, Ķekavas un Bauskas novada sacensībās galda tenisā, badmintonā, pludmales volejbolā, basketbolā, kā arī galda spēļu daudzcīņas sacīkstēs.

Par Gada sportistu vīriešiem atzīts apaļā stenda šāvējs Dainis Upelnieks. Pazīstamais iecavnieks pagājušajā gadā centās nodrošināt vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs, bet vairākās sacensībās nedaudz trūka veiksmes. Tomēr viņš ļoti cer šogad startēt olimpiādē.
Savukārt par Gada sportisti kļuva līdz šim mazāk dzirdēta personība – motokrosa sacensību dalībniece ar kvadraciklu Elīna Plešņa. Sportiste pagājušajā gadā nolēmusi pamēģināt piedalīties sacīkstēs un izcīnījusi 1. vietu Lietuvas motokrosa čempionātā starp sievietēm, kā arī 2. vietu Latvijas amatieru čempionātā un trešo vietu Baltkrievijas atklātā čempionāta otrajā posmā starp vīriešiem.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Njā

Iecavas mājas lapā gan nekas par šo vēl nav nopublicēts. Bauskas dzīve vienmēr ir piecus soļus priekšā ziņošanā par aktuālo, atšķirībā no Iecavas. Iecavai vāji info publicētāji

pirms gada, 2020.01.10 11:37

ppfff

aha, it īpaši soli priekšā, kad jāpārkopē teksts no Iecavas mājaslapas.

pirms gada, 2020.01.10 12:53

?

kāda starpība, vai pārkopē, vai nē? Vai tad galvenais nav, lai ziņa sasniedz lasītāju?? Iecavā ir vesela laikraksta redakcija un sabiedrisko attiecību speciālists, bet kāda no tā jēga?

pirms gada, 2020.01.10 13:05

Vietējās ziņas